DAJ CYNK

Orange Polska uruchomił pierwsze stacje LTE 800 MHz i LTE 2600 MHz

03.02.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 84

Ważne 20

0

Orange Polska jako pierwszy operator uruchomił stacje bazowe działające na częstotliwościach LTE 800 i 2600 MHz będących przedmiotem zakończonej niedawno aukcji.

Orange Polska jako pierwszy operator uruchomił stacje bazowe działające na częstotliwościach LTE 800 i 2600 MHz będących przedmiotem zakończonej niedawno aukcji. Już dziś na terenie całego kraju ruszyło 20 nadajników pracujących na nowych częstotliwościach. Do końca roku w zasięgu szybkiego Internetu Orange znajdzie się ponad 95% Polaków, a jego prędkość ma wzrosnąć nawet czterokrotnie.

Pierwsze stacje bazowe Orange, które zostały dziś uruchomione są zlokalizowane w następujących miastach i miejscowościach: Warszawa (x2), Górno, Iwanowice Dworskie, Jasienica, Jemiołów, Józefów, Łosice Chotycze, Oldrzychowice, Pomorzany, Poręba Kocęby, Przesławice, Pszczela Wola, Rokitno, Rychnowo, Strzeżów, Szczukowice, Trzebiszewo, Uniejów Kolonia, Wikielec.

Jak informuje Orange, rozbudowa sieci o stacje obsługujące wylicytowane częstotliwości LTE pozwoli na przyśpieszenie Internetu i wzrost jego stabilności. W bardzo wielu miejscach, w których obecnie można korzystać z sieci z prędkością do 21 Mb/s - w technologii 3G, usługi przyspieszą do 75 Mb/s i więcej w technologii LTE. Już wcześniej w sieci Orange klienci mogli korzystać z dostępu do internetu LTE z prędkością do 112 Mb/s.

Zobacz: UKE wydał rezerwacje częstotliwości 800 i 2600 MHz

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się