DAJ CYNK

Orange: Do końca roku LTE dla ponad 95% populacji kraju

22.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 26

Ważne 6

3

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska skomentował na blogu zaprezentowany dzisiaj raport UKE dotyczący jakości usług w polskich sieciach komórkowych.

Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange Polska skomentował na blogu zaprezentowany dzisiaj raport UKE dotyczący jakości usług w polskich sieciach komórkowych.

Badania potwierdzają, że pod względem jakości usług głosowych i mobilnej transmisji danych, Orange należy do najlepszych w kraju, nie ustępując, a w kilku aspektach wyprzedzając konkurentów. Może o tym świadczyć m.in. jakość odtwarzania filmów z YouTube, która była analizowana - czytamy na blogu rzecznika Orange.

Wojciech Jabczyński zwraca jednocześnie uwagę, że dobre wyniki udało się uzyskać Orange pomimo mniejszych zasobów pasma niż te we władaniu Plusa. Zapowiada też lepsze wyniki w kolejnych badaniach.

Gwarantem poprawy jakości ma być możliwość wykorzystania częstotliwości 800 i 2600 MHz, wylicytowanych na niedawno zakończonej aukcji. Dzięki nim zapewnimy co najmniej 75 Mb/s na terenie niemal całego kraju - zapewnia rzecznik Orange.

Już teraz sieć chwali się obszarami o przepustowości do 112 Mb/s, a nowe częstotliwości pozwolić mają także "sięgnąć" w głąb budynków, znacznie poprawiając siłę sygnału i tym samym jakość usług.

W 2016 roku Orange chce zwiększyć zasięg LTE do ponad 95% populacji Polski. Kolejnym krokiem będzie wprowadzenie usług w oparciu o tzw. agregację pasm i standard LTE Advanced. Wtedy klienci Orange będą mogli korzystać z prędkości sięgających 300 Mb/s.

Zobacz: [Aktualizacja] Pierwsze informacje z badania jakości sieci przez UKE

Źródło tekstu: blog.orange.pl

Komentarze
Zaloguj się