DAJ CYNK

Orange chce wycofać Freedom

15.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4635

Ważne 0

0

Orange zamierza zrezygnować z usługi przewodowego dostępu do Internetu Orange Freedom z powodu nawiązania porozumienia między Telekomunikacją Polską a UKE.

Orange zamierza zrezygnować z usługi przewodowego dostępu do Internetu Orange Freedom z powodu nawiązania porozumienia między Telekomunikacją Polską a UKE.

Nie ma biznesowej potrzeby, by rozwijać Orange Freedom. (...) Prawdopodobnie wycofamy się z tej usługi, a sprzedaż pozostanie w TP - powiedział Pulsowi Biznesu prezes Grupy TP, Maciej Witucki.

Oprócz tego Witucki zapowiedział, że zapowiadany od jakiegoś czasu rebranding Telekominikacji Polskiej na Orange nastąpi nie wcześniej niż w 2012 roku, kiedy Polska będzie organizować mistrzostwa Europy w piłce nożnej, a rynek będzie w fazie wzrostu.

Prezes zapytany o sieć LTE, która niedługo zostanie uruchomiona przez Plusa i Cyfrowy Polsat, nie czuje zagrożenia ze strony konkurencji. Jestem gotów stanąć do testu z 20 pecetami podłączonymi do neo i LTE, by porównać efekt - skomentował.

Źródło tekstu: Puls Biznesu

Komentarze
Zaloguj się
28. ~
0

2010-12-20 13:27:03

@tombo, ale przecież w TP pozostałe miesiące abonamentu nie są w wyższej kwocie. Maksymalna stawka to ok. 70 zł i to przy najwyższej prędkości (20 Mb/s).

Odpowiedz

27. ~tombo
0

2010-12-18 22:31:05

tylko ze freedom ma stałą cene przez całą umowę, nie kombinowanie ze najpierw 2,3 msce za darmo a potem sie płaci wiecej o 10% niz srednia faktyczna cena,dlatego własnie dla równej płatnosci wybrałem Orange Freedom

Odpowiedz

26. ~
0

2010-12-17 13:27:58

@24 myślę, że pod tym względem TP nie ma się czego obawiać. CP robiło ostatnio testy na syper szybki net propomując 100 Mb/s. Czy to jest właśnie groźny uczestnik według Ciebie? Osobiście wydaje mi się , że nie jest to możliwe .Przede wszystkim dlatego, że nikt w Polsce nie ma możliwości technicznych by takie pasmo faktycznie puścić- z tego co wiem jest ono dzielone na wszystkich użytkowników a nadajniki dopiero powstają. Tak więc jest to nic innego jak kupowanie kota w worku. W Tp użytkownicy mogą przetestować usługę przed podpisaniem umowy ,a tym samym sprawdzić na ile odpowiada im jakość.Dotyczy to zarówno internetu jak i pakietów tv.

Odpowiedz

25. ~
0

2010-12-17 12:21:07

20@ dzięki ale wczoraj zadzwonili do mnie z tepsy i stwierdzili że nie ma możliwości technicznych by mnie podłączyć (wszyscy wokół mają telefon i internet, nawet u mnie jest stara puszka u gniazdko po telefonie) a podłączenie mnie kosztuje ich 19000zł i im się nie opłaca!! a cdma....lepsze to niż edge czy gprs ale kablowi nie dorówna.

Odpowiedz

24. ~Kotlorz
0

2010-12-16 19:06:33

Ale to raczej TP boi się CP niż na odwrót. To CP wchodzi dość tak ostro ibezceremonialnie w ten internet i zaczyna być prawdziwie soczystym i groźnym uczestnikiem potyczki o internetowych klientów.

Odpowiedz

23. dj krysta
0

2010-12-16 15:59:13

pan prezes chyba właśnie czuje oddech bo inaczej marketingowcy tp nie wprowadzali by obniżek, nie dodawali by bonów do neostrady i co ważne nie modernizowali by łączy, tak mi się wydaje

Odpowiedz

21. ~Slo
1

2010-12-15 22:50:47

Nic dobrego nie bedzie z zamiany TP na Orange. Czarno to widze

Odpowiedz

20. brauni
1

2010-12-15 21:25:01

@12 Zakładasz telefon i składasz podanie o zawieszenie linii, oraz o rozłożenie zapłaty na miesiące (default chyba jest taki że masz zapłacić za rok z góry). Płacisz tylko coś koło 21 PLN / miesiac za linie a normalnie za NEO. Zawsze to lepiej niż CDMA :)

Odpowiedz

19. ~nokian900
1

2010-12-15 15:41:20

tak, jest coś lepszego od neo nazywa się frame relay tp

Odpowiedz

18. PIay
-1

2010-12-15 14:33:21

u mnie nie ma orange ,jest tylko neostrada i jak mi sołtys pokazywał to super sprawa,pyk pyk i ułamek sekundy sie ładuje wszystko ,fajnie co nie? czy jest cos leprze od neostrady?

Odpowiedz

17. ~pawel
1

2010-12-15 13:47:46

Regulamin http://www.orange.pl/binaries/PL/Binary/4430/4536638.pdf

Odpowiedz

16. ~
1

2010-12-15 13:26:45

@15ktos / ale ta usługa działa przez 14,30 lub 60dni a nie 90 jak piszą

Odpowiedz

15. ~ktos
1

2010-12-15 12:57:02

@ 14 Paweł, to jest usługa Pogadajcie sobie, od dawna dostępna w orange go;)

Odpowiedz

13. ~Sig
1

2010-12-15 12:35:29

To całkowicie logiczne posunięcie. Orange Freedom był sposobem TP na obejście BSA, tzn. stworzyli sobie spółkę, której mieli prawo odsprzedawać łącza na takiej samej (niekorzystnej) zasadzie jak Netii i innym BSA. Po zmianach w wyliczeniach stawek i obniżce cen Neostrady - nie ma sensu dublować usługi. Jestem jednak zdania, że będą wprowadzali jakieś preferencje dla klientów IOrange kupujących Neostradę, w końcu w pakietach siła.

Odpowiedz

12. ~
1

2010-12-15 12:23:03

a jak to będzie jak teraz bym założył telefon domowy (chyba innej opcji niż telefon z tp nie mam) to czy mogę wziąć pod neo jakiś tani abo, albo neo bez telefonu jeśli jestem studentem? bo socjalnego już chyba nie ma?

Odpowiedz