DAJ CYNK

Orange: Alcatel dostarczy rozwiązanie streamingu video

Dodane przez: sirmark

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2823

Alcatel poinformował o dostarczeniu Orange France, czołowemu operatorowi telefonii komórkowej we Francji, zintegrowanego rozwiązania kompleksowego, które umożliwiło wprowadzenie do istniejącej sieci GSM/GPRS nowej usługi

Alcatel poinformował o dostarczeniu Orange France, czołowemu operatorowi telefonii komórkowej we Francji, zintegrowanego rozwiązania kompleksowego, które umożliwiło wprowadzenie do istniejącej sieci GSM/GPRS nowej usługi - Orange World Video, pierwszej we Francji usługi wideo przez telefon.

Dzięki rozwiązaniu dostarczonemu przez Alcatel, Orange France oferuje abonentom usługi GPRS dostęp do zwiastunów filmów wideo, wideoklipów, sportowych transmisji na żywo, muzyki, filmów i programów telewizyjnych.

Alcatel zapewnia pełną integrację i obsługę strumieniowej transmisji wideo. Rozwiązanie Alcatela łączy serwer obsługujący transmisję strumieniową PacketVideo Network Solutions, filii Alcatela, system zarządzania transmisją wideo na żywo i na żądanie firmy AtomiZ Media K Factory oraz platformę do transmisji danych audio i wideo dostarczoną przez firmę CVF, należącą do France Telecom.

Niniejszy projekt integracyjny został zrealizowany w rekordowo krótkim czasie przez firmę Alcatel we współpracy z zespołami CVF i AtomiZ. Potwierdza to możliwości i efektywność Alcatela w dziedzinie integracji usług mobilnych dla użytkowników.

Kontrakt jest efektem dokonanego przez Orange Group wyboru rozwiązania PacketVideo Network Solutions do świadczenia mobilnych usług audio i wideo na terenie Europy. Rozwiązanie to zostało włączone przez firmę Alcatel w pakiet usług 3G dla użytkowników, zaprojektowany i zainstalowany przez Alcatela dla potrzeb eksperymentalnej sieci UMTS firmy Orange we Francji.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Alcatel

Przewiń w dół do następnego wpisu