DAJ CYNK

Operatorzy nie palą się do porozumień z TP

12.04.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2781

Ważne 0

0

Tylko 14 ze 111 operatorów zawarło z Telekomunikacją Polską porozumienie dotyczące nowych zasad współpracy w oparciu o słynną umowę pomiędzy TP i UKE - wynika z opublikowanego sprawozdania.

Tylko 14 ze 111 operatorów zawarło z Telekomunikacją Polską porozumienie dotyczące nowych zasad współpracy w oparciu o słynną umowę pomiędzy TP i UKE - wynika z opublikowanego sprawozdania.

W trakcie negocjacji są 24 umowy, 34 operatorów odmówiło zawarcia umowy na nowych warunkach, 25 w ogóle nie odpowiedziało na ofertę, 10 stwierdziło, że będzie prowadziło rozmowy na ten temat w innym terminie, a 3 umowy są w trakcie podpisywania.

Niewielka liczba podpisanych porozumień wynika z braku zainteresowania operatorów zmianą obecnie obowiązujących (zapisanych w ofertach ramowych) zasad współpracy - napisano w raporcie.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
10. _Alek_
1

2010-04-13 14:46:57

Macie linki do artykułów / analiz w tym temacie? Może być na telepolis, albo gdzie indziej. Tak, wiem -- leniwy jestem i nie chce mi się samodzielnie guglać. Możecie mnie zjechać -- ale i tak poproszę o odnośniki, jak ktoś ma.

Odpowiedz

9. ~Chrome_TP
0

2010-04-13 12:52:43

Generalnie tu wyłazi na wierzch inna sprawa - dużo się pisało i mówiło o mentalności TP i naszym jako firmie postępowaniu na rynku i ew względem UKE - prawdą jest, że bardzo dużo się w tych kwestiach zmieniło na lepsze i pokruszono dużo betonu w wielu kwestiach - sęk w tym że w czasie gdy ewoluowało rynkowo TP większość z OA leżała na wygodnym dywaniku dawanyh przez UKE możliwości zaniedbując wiele aspektów po ich stronie - kiedyś pisałem, że wcześniej czy później się w ten czy inny sposób na UKE takie rozleniwienie OA po prostu zemści - bo ewoluować jednoczenśnie musi cały rynek/firmy, a ci co tego nie robią sami sobie szkodzą - i przykład mamy tutaj - oczekują, że nadal UKE będzie zabiegało o wszystko za nich zamiast samemu się mobilizować, a to porozumienie to jakoś im w nie smak bo poniekąd oznacza koniec tego sielankowego okresu bezstaranności i łatwego zysku...

Odpowiedz

8. ~fakir
-1

2010-04-13 10:23:15

@7 Alek - bo do tej pory pani Ania tak juz uchylila nieba, ze powrot do normalnosci sie firemkom na skraju bankructwa nie podoba

Odpowiedz

7. _Alek_
-1

2010-04-13 10:12:01

Zaraz, ale o ile pamiętam to cała działalność UKE miała nieba przychylić niezależnym? To czemu teraz niezależni nie chcą z tego przychylonego nieba skorzystać?

Odpowiedz

6. ~narusz
1

2010-04-13 09:29:20

czyli nie kazdy chce zeby bylo normalnie... niektorzy wola kombinowac :(

Odpowiedz

5. galtom
1

2010-04-13 06:48:25

A wystarczylo TP SA podzielic. Chcac nie chcac z nowym podmiotem (dostawca hurtowym) musielby podpisac umowy a my wreszcie mielbysmy plan nie na 2-3 lata a na 15 w przod i inwestycje! :-(

Odpowiedz

4. ~meme
-1

2010-04-12 22:04:53

no bo kto przy zdrowych zmysłach zastąpi podpisaną rllo2007, nową rllo2009, gdzie ceny łączy 2 Mbit (w zakresie do 20 km) idą średnio 54% w górę a łącza 64K (w tym samym zakresie) aż 123% w górę !!??

Odpowiedz

3. quzo
1

2010-04-12 20:59:29

@1 jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę

Odpowiedz

2. ~
-1

2010-04-12 20:25:02

Chodzi o zegar który nie chodzi.

Odpowiedz

1. ~XXX
-1

2010-04-12 19:35:06

Hmmm ale o co chodzi ?

Odpowiedz