DAJ CYNK

Opera Mobile 10.1 dla Symbiana S60

15.07.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3821

Ważne 0

0

Opera udostępniła wersję beta przeglądarki Opera Mobile 10.1 w wersji dla telefonów z Symbianem S60 trzeciej i piątej edycji. Nowy program jest szybszy niż do tej pory i oferuje nowe funkcje geolokacyjne.

Opera udostępniła wersję beta przeglądarki Opera Mobile 10.1 w wersji dla telefonów z Symbianem S60 trzeciej i piątej edycji. Nowy program jest szybszy niż do tej pory i oferuje nowe funkcje geolokacyjne.



Przeglądarka korzysta z silników Presto i Carakan JavaScript oraz z bibliotek graficznych Vega dla zapewnienia dokładnie takiego samego renderingu stron jak ten znany z komputerowej wersji aplikacji. Przeglądarka może teraz udostępniać dane rejestrowane przez GPS i prezentować je na stronach internetowych z mapami satelitarnymi.

By przyspieszyć przeglądanie i nie tracić pieniędzy na zbędne paczki danych dostajemy dodatkowo funkcję Opera Turbo, czyli możliwość rekompresji stron przez serwery Opery, znanej z Opery Mini.

Nową wersję aplikacji można pobrać bezpośrednio na zgodny telefon korzystając z adresu m.opera.com/next/.

Źródło tekstu: Opera, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. ~
0

2010-07-15 14:51:17

Ile powinna ładować się strona przez wi-fi ( netia 1 mega, nokia e55 ), np. telepolis?

Odpowiedz

16. Pank76
0

2010-07-15 14:26:18

Jeszcze jedno, wciąż brakuje obsługi flasha, czy to się kiedyś zmieni w operze na symbiana?

Odpowiedz

15. Pank76
0

2010-07-15 14:24:57

Poza zmienionym menu nie zauważyłem żadnych zmian w stosunku do poprzedniej wersji, tak samo szybko i sprawnie działa. A edycja pełnoekranowa jest, przynajmniej w s60v5, nie wiem jak w v3.

Odpowiedz

14. ~
0

2010-07-15 14:05:39

No wiem, że edycja pełnoekranowa w operze mini 5.1 jest i jest to bardzo dobre. Chciałem napisać, że brak jej w wersji mobilnej - oprócz wersji 10 beta.

Odpowiedz

13. darase
0

2010-07-15 13:57:15

w operze 5 lub 5.1 jest edycja pełnoekranowa, tylko trzeba ją włączyć skrót #8 zaawansowane i zaznacz edycja pełnoekranowa

Odpowiedz

12. darkussss
0

2010-07-15 13:28:08

Osoby które mają problemy z pamięcią RAM na tej przeglądarce są z całą pewnością posiadaczami telefonów wyposażonych w 64 mb tej pamięci. Na moich E52 z 256mb ram i 6220c z 128mb wszystko działa jak należy, zero problemów.

Odpowiedz

11. ~
0

2010-07-15 12:59:28

ktoś pomoże? Ciągne net przez wi-fi - netia 1 mega, tel to nokia e55. Dość czesto jest tak, że połączenie z ruterem jest, ale status nieaktywny i nie ładuje stron, a czsami pokazuje żeby skonfgurować, czy brak konfiguracji.

Odpowiedz

10. ~bambus
0

2010-07-15 12:53:46

ciagle mam problemy z RAMem na swoim telefonie bo kazda kolejna strona laduje sie coraz wolniej- na 5 mini wszystko smiga ze hej

Odpowiedz

9. ~dareus
0

2010-07-15 12:33:29

Ja ścigągnąłem ją na soją omnię hd i także jestem w pełni zadowolony.

Odpowiedz

8. ~orange
0

2010-07-15 12:32:07

wlasnie ja testuje i z niej pisze, jest troszke szybsza ale ma problem z ladowaniem strony. Jest w polskiej wersji. Narzeka tez na brak pamieci a mam nokie 6290, moze czas juz zmienic na cos lepszego, tylko co?

Odpowiedz

6. ~me
0

2010-07-15 12:04:41

bardzo dobrze chodzi

Odpowiedz

5. ~samolot
0

2010-07-15 11:36:05

freq - a czemu Cie tak denerwuje? ja korzystam z mini ale też 4 a nie 5 bo stara wersja jest lepsza, dziala normalnie, bez kombinacji

Odpowiedz

4. ~
0

2010-07-15 11:34:24

poczekam na polską wersję.

Odpowiedz

3. ~r
0

2010-07-15 11:27:09

no właśnie, mi telefon przestał reagować po odpaleniu tej bety. Więc chyba też sobie odpuszczę te pół sekundy :-)

Odpowiedz