DAJ CYNK

OnePlus obiecuje, że już nie będzie zbierał danych o użytkownikach

14.10.2017

Dodane przez: Isand

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2734

Ważne 4

2

Trzy dni temu pisaliśmy o tym jakie informacje o swoich użytkownikach zbiera OnePlus. Firma tłumaczyła oczywiście, że zbierane dane służą wyłącznie do dostosowania oprogramowania do użytkowników. Teraz Carl Pie z OnePlusa zapewnia o końcu zbierania tych informacji.Trzy dni temu pisaliśmy o tym jakie informacje o swoich użytkownikach zbiera OnePlus. Firma tłumaczyła oczywiście, że zbierane dane służą wyłącznie do dostosowania oprogramowania do użytkowników. Teraz Carl Pie z OnePlusa zapewnia o końcu zbierania tych informacji.

Przypomnijmy: okazało się, że do serwerów Amazonu w USA wędrują informacje na temat adresu MAC, SSID sieci Wi-Fi, numeru IMEI czy numeru seryjnego telefonu. Na ten temat wypowiedział się Carl Pie - współzałożyciel OnePlusa. Potwierdził fakt zbierania informacji, zapewnił jednak, że wszystko odbywało się w bezpieczny sposób. Pie zaznaczył też, że te dane nigdy nie zostały przekazane innym firmom ani służbom.

Ale to nie wszystko. Przedstawiciel chińskiej firmy dodał, że OnePlus nie będzie już zbierał informacji na temat swoich użytkowników. Chyba, że... oni sami się na to zgodzą. Wszyscy klienci zostaną zapytani czy zgadzają się na wysyłanie danych o adresie MAC, SSID sieci Wi-Fi, numerze IMEI oraz numerze seryjnego.

Zobacz: Jakie dane o użytkownikach zbiera OnePlus

Źródło tekstu: forums.oneplus via phonearena

Tagi: oneplus
Komentarze
Zaloguj się
1. ~Kk
0

2017-10-15 05:33:22

Wielkie mi halo inne firmy zbierają dane i cisza już nie mówiąc że wielu użytkowników nawet nie zastanawia się ile danych dobrowolnie oddaje firmom trzecim podczas instalacji różnych aplikacji.

Odpowiedz