DAJ CYNK

Oficjalna specyfikacja Samsunga Galaxy U

21.08.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5095

Ważne 0

0

W Korei Południowej oficjalnie został zaprezentowany nowy telefon Samsunga - model SHW-M130L - w skrócie zwany Galaxy U.

W Korei Południowej oficjalnie został zaprezentowany nowy telefon Samsunga - model SHW-M130L - w skrócie zwany Galaxy U.

Samsung Galaxy U wyposażony jest w ekran o przekątnej 3,7 cali i rozdzielczości WVGA (480 x 800 pikseli). Został on wykonany w technologii AMOLED Plus i potrafi wyświetlić 16 mln kolorów. Wbudowany aparat o rozdzielczości 5 Mpx pozwoli na rejestrację materiału wideo w jakości 720p.



Na pokładzie Galaxy U znajduje się system Google Android w wersji 2.1, którego pracą zawiaduje procesor taktowany zegarem o częstotliwości 1 GHz. Wśród obsługiwanych formatów muzycznych znajdują się MP3, WAV, WMA, OGG, AAC, MID, MIDI, FLAC, natomiast wideo - MP, 3GP, 3GPP, K3G, Divx, AVI, MKV, FLV oraz ASF.

Galaxy U to kolejny telefon Samsunga z modułem Bluetooth w wersji 3.0. Oprócz tego do łączności ze światem posłuży moduł WLAN w standardzie b/g/n. Całości multimedialności dopełnia obecność gniazda JACK 3,5 mm, microSD (obsługa kart pamięci do 32 GB), modułu GPS oraz obsługa standardu T-DMB.

Nowy model Samsunga posiada wymiary 119,5 x 59,6 x 12,4 mm i waży 131 gramów. Za jego zasilanie odpowiada będzie ogniwo o pojemności 1500 mAh, które ma pozwolić na pozostawanie urządzenia w stanie czuwania do 370 godzin lub na przeprowadzenie do 7 godzin rozmów.

Niestety, najnowsza propozycja Samsunga pracować będzie jedynie w sieciach J-CDMA oraz CDMA Rev. A. Obecnie brak jest informacji na temat dostępności wersji GSM. Galaxy U oferowany będzie w dwóch kolorach - białym i czarnym - a jego cena wynosić będzie około 680 dolarów.

Źródło tekstu: samsunghub, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. ~epic 4g
0

2011-10-16 10:25:10

@16 tak, ale nie posiada modułu GSM wiec nie bedzie dzialal w polsce ten galaxy s z qwerty

Odpowiedz

18. ~eMb
0

2010-08-23 12:26:26

Nie ma co sie jarac, specyfikacja telefonu na Azje. Teraz sporo sprzetu trafia tam, a do Europy czy USA z opoznieniem lub wcale. Najczesciej jest tak wlasnie z Samsungiem i LG, ostatnio tez z Motorola (modele z Androidem w Chinach)

Odpowiedz

17. ~
0

2010-08-23 00:57:51

Galaxy S z qwerty zwie sie Epic 4G

Odpowiedz

16. ~Maq
1

2010-08-21 19:13:37

A kiedy Samsung w końcu wyda jakieś Galaxy z klawiaturą Qwerty? Aktualnie mam Spica i jedyne co mi w niej brakuje to klawiatura, no i może pare mb ramu więcej ;p

Odpowiedz

15. ~
-1

2010-08-21 18:22:08

Wlasnie ni podoba mi sie wyglad, zreszta jak i Galaxy S. Wole zdecydowane linie(Wave na przyklad). Kiedy jakis nowy Bada? Mi sie wydaje, ze Samsung celowo pakuje Bade w lesze jakosciowo obudowy, a Androida mimo wszystko w plastiki. No ale to i tak CDMA;)

Odpowiedz

14. ~
1

2010-08-21 17:44:49

Amoled Plus to marketingowa nazwa Super Amoleda jaka uzywa sie w Korei pd. rcicho

Odpowiedz

13. ~michalus
1

2010-08-21 16:17:46

Jest piękny...

Odpowiedz

12. ~PatrykOS
0

2010-08-21 14:25:36

EE tam, rcicho, nie przesadzaj, że cena zabójcza. 2100 zł za taki telefon to mało moim zdaniem ;> Popatrz na iP4 i jego ceny u operatorów...

Odpowiedz

11. Michalos
0

2010-08-21 14:23:50

no wygląda jak IP4 :D :P

Odpowiedz

10. PLAY
-1

2010-08-21 13:42:46

Widać CDMA tam zastępuje GSM dlatego takie tworzą modele.

Odpowiedz

0

2010-08-21 13:42:23

Ciekawie brzmi ten AMOLED Plus... Czyzby jakos nowa poprawiona wersja AMOLEDa przyblizajaca go do SuperAMOLEDa ale zachwujaca wszystkie zalety normalnego AMOLEDa (mam na mysli brak pine trail i pełna rozdzielsczosc i ilosc pixeli)

Odpowiedz

8. rcicho
3

2010-08-21 13:20:13

Ostrzyłem sobie chrapkę na ten telefon. A tu wielkie rozczarowanie że nie obsługuje sieci GSM. To podstawa w Europie. Cena też zabójcza. Poczekamy na następne cuda.

Odpowiedz

7. misiu09
2

2010-08-21 13:10:06

@4 do odbioru cyfrowej telewizji mobilnej

Odpowiedz

6. ~PatrykOS
0

2010-08-21 13:09:58

PLAY, a to nie jest przypadkiem telewizja naziemna,czy tam satelitarna? :D btw, Samsung ściąga desing od Apple ;>

Odpowiedz

5. tolez
0

2010-08-21 13:08:47

Słabszy od SGS, a w tej samej cenie. Jak dla mnie bez sensu telefon.

Odpowiedz