DAJ CYNK

Oficjalna prezentacja HTC T-Mobile G1

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3015

23. września w Nowym Jorku odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego telefonu z systemem operacyjnym Android: HTC T-Mobile G1. Urządzenie w pierwszej kolejności trafi do ofert sieci T-Mobile w USA i Niemczech.

23. września w Nowym Jorku odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego telefonu z systemem operacyjnym Android: HTC T-Mobile G1. Urządzenie w pierwszej kolejności trafi do ofert sieci T-Mobile w USA i Niemczech.Do telefonu trafiła przeglądarka internetowa, którą przedstawiciel Google’a określił jako swojego rodzaju "Chrome Lite", ze względu na te same korzenie obu przeglądarek. Unikatową funkcją telefonu będzie tryb Street View wykorzystujący wbudowany kompas, zaprezentowany w materiałach promocyjnych poniżej.Menu telefonu jest wielowątkowe, bardzo szybkie i stanowi kombinację animowanych paneli ikon i pulpitów widget-owych.

Każdy z pulpitów urządzenia może mieć swobodnie modyfikowany wygląd, do czego nawet nie jest wymagane wchodzenie do menu ustawień - wszystko możemy poprzestawiać przesuwając palcem. Apple'owe App Store zastąpi oferujący darmowe programy Market Place, a katalog muzyczny iTunes - doskonale znany sklep internetowy Amazon.

Dotykowy ekran telefonu wyświetla 65 tys. kolorów i ma rozdzielczość HVGA (480 x 320 pikseli), obsługiwany jest bez użycia rysika, do dyspozycji mamy także TrackBall. Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3 Mpix w pierwszym wydaniu oprogramowania nie będzie oferował funkcji nagrywania wideo. Również Bluetooth zyska pełną funkcjonalność dopiero w kolejnych wydaniach firmware'u, początkowo do dyspozycji będzie jedynie profil słuchawki.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu