DAJ CYNK

Odpadł kolejny w wyścigu po Astera

20.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2097

Ważne 0

0

Multimedia Polska, trzecia co do wielkości sieć telewizji kablowej w Polsce, nie złoży oferty zakupu sieci kablowej Aster - pisze Parkiet, powołując się na słowa prezesa Andrzeja Rogowskiego.

Multimedia Polska, trzecia co do wielkości sieć telewizji kablowej w Polsce, nie złoży oferty zakupu sieci kablowej Aster - pisze Parkiet, powołując się na słowa prezesa Andrzeja Rogowskiego.

Aster został wystawiony na sprzedaż przez fundusz Mid Europa Partners, który według informacji docierających z zarządu kablowej spółki spodziewa się zainkasować 2,5-3 mld zł, co daje wycenę jednego abonenta na 7-8 tys. zł. To kilkakrotnie więcej, niż płaci się w takich transakcjach. Wysoką wycenę Astera uzasadniać ma wysokie ARPU.

W ubiegłym tygodniu również Telekomunikacja Polska poinformowała, że nie zamierza się starać o przejęcie stołecznej sieci kablowej, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Memoranada inwestycyjne zostały rozesłane w sumie do 22 potencjalnych nabywców - firm telekomunikacyjnych i funduszy inwestycyjnych. Pośród nich za poważnego kandydata do przejęcia Astera uchodzi UPC, największy polski operator telewizji kablowej. Swojego zainteresowania nie ukrywa również druga co do wielkości na polskim rynku Vectra.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
12. ~hary
0

2010-10-21 00:26:53

oby vectra nie przejęła aster. dzięki konkurencji pomiędzy nimi płacę tylko 69pln miesięcznie za pakiet platynowy + PVR + net 16Mb w Vectrze a wcześniej miałem pakiet cyfrowy TV Aster za 12pln/mc ;)))

Odpowiedz

11. ~
0

2010-10-20 21:29:03

aster nie dorównuje UPC niestety

Odpowiedz

10. ~qwe
0

2010-10-20 19:27:29

@4: witucki to podziekowal ale z innego powodu hehe aster to swietny bezawaryjny net, pingi

Odpowiedz

9. ~
0

2010-10-20 17:14:21

Aster to najdroższa firma na rynku z dość słabą ofertą. Cena za tv analog to już jakaś pomyłka. Co innego, że gdy miałem Aster nie miałem przerw w dostępie do internetu. Teraz w Vectrze niestety awarie są częste.

Odpowiedz

8. ~Y the last man
0

2010-10-20 17:09:39

Ciężko jest inwestować w zadłuzoną firmę, ale rzeczywiście fuzja UPC z Aster (po znacznie niższej cenie wywoławczej) pewnie będzie możliwa do przedyskutowania. btw - Wydaje mi się, że Polkomtel nie będzie się bawił w przejęcie takiego zakresu usług jakie ma Aster, a tłumaczenia Bauca odnośnie chęci rozmów dla mnie są co najmniej dziwne...

Odpowiedz

7. ~Arti
0

2010-10-20 16:34:18

Aster jak pamiętam zawsze był drogi, miał przerwy w TV i tel stacjonarnym, a o necie po południu można było zapomnieć do wieczora. Aster zwalał winę na sprzęt abonenta. Teraz mam Vectrę i problemy z netem zniknęły (chociaż TV czasem ma zaniki na krótkie chwile). I nie wiem czy Aster to jakaś konkurencja w stosunku do UPC. Aster zawsze był droższy.

Odpowiedz

6. ~pat
0

2010-10-20 16:30:15

Wysokie ARPU Astera? No nic dziwnego, skoro czesto w Warszawie na niektorych osiedlach nie ma zadnej alternatywy poza nimi, a ceny maja kosmiczne. Ponad 70 zl (abonament + utrzymanie sieci, prawie 20 zl miesiecznie, sic!) to oplata za pakiet analogowy w ktorym jest 50 kanalow, z czego polowa jest do ogladania, a reszta to darmowka z satelity (typu TV Puls, 4Fun, CNN, VIVA itd) i smiecie typu ITV czy Mango. Jeszcze lepszy jest pakiet "antena" gdzie placi sie 70 zl kwartalnie za to, zeby miec dostep do kanalow takich jak na antenie naziemnej.. Wiekszosc ludzi ma Aster z braku innej alternatywy, albo niewiedzy bo przy ofercie takiej np. N czy Polsatu to co oni oferuja to jest jakis zart :).

Odpowiedz

5. ~
0

2010-10-20 15:23:27

No ale co takiego wyszloby z fuzji UPC i Astera? Ograniczenie konkurencji i wzrost cen?

Odpowiedz

4. ~
0

2010-10-20 15:21:35

@3 Dokkladnie dlatego witucki podziekowal

Odpowiedz

3. ~Maciej
0

2010-10-20 15:09:05

Aster to jeden WIELKI (1,5 mld zł!) niespłacony kredyt. Ktoś chętny??...

Odpowiedz

2. ~frantic
0

2010-10-20 14:55:47

UPC dobrze przędzie na internecie fiberpower, też na ofertach łączonych z tv, a nie ma ich w całym kraju. No to faktycznie mogłoby być interesujące.

Odpowiedz

1. tetris
0

2010-10-20 14:52:37

gdyby UPC przejął Aster, mogłoby się zrobić ciekawie na rynku, trudno oczekiwać, żeby zagrozili pozycji lidera zajmowanej przez TP (tam tez ostatnio trochę się dzieje - nowe promocje Neo), ale swój kawałek tortu mogliby wykroić...no zobaczymy jak to się wszystko rozwinie.

Odpowiedz