DAJ CYNK

Od jutra dzwonimy bez "0"

14.05.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3193

Ważne 0

0

Zgodnie z terminami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych, dobiega końca proces związany z wprowadzaniem zmian w dotychczasowym sposobie wybierania numerów polegający na likwidacji prefiksu krajowego w prezentacji numeru i ze schematu wybierania.

Zgodnie z terminami określonymi w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury w sprawie planu numeracji krajowej dla publicznych sieci telefonicznych, dobiega końca proces związany z wprowadzaniem zmian w dotychczasowym sposobie wybierania numerów polegający na likwidacji prefiksu krajowego w prezentacji numeru i ze schematu wybierania.

Od jutra następuje całkowita likwidacja cyfry "0" ze schematu wybierania, przy czym do 15. stycznia 2011 roku, w przypadku użycia schematu wybierania z cyfrą "0", powinna zostać zapewniona bezpłatna automatyczna informacja słowna o zaistniałych zmianach, po której połączenie powinno zostać rozłączone.

Zmiany, zgodnie z rozporządzeniem, rozpoczęły się 30. września 2009 roku, kiedy to rozpoczął się okres przejściowy, w trakcie którego istniała możliwość wybierania numeru krajowego z cyfrą "0" i bez cyfry "0". Kolejnym krokiem była zmiana wprowadzona od 15. lutego, polegająca na likwidacji cyfry "0" w prezentacji numeru.

W praktyce oznacza to dla abonentów, że od 15. maja nie będzie już możliwości wybierania numeru z początkową cyfrą "0", co może wiązać się ze stosownym zmodyfikowaniem książki numerów w telefonie lub numerów końcowych wpisanych do pamięci innych urządzeń końcowych.

Połączenia z zagranicą będzie można uzyskać na dotychczasowych zasadach, to jest po wybraniu prefiksu międzynarodowego "00".

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
15. Galnospoke
0

2010-05-16 11:23:58

14 - patrzac na jego IP to TPSA.

Odpowiedz

14. ~wi
0

2010-05-16 09:53:47

ad 13. Nie przedłużono- Twój operator stosuje NIELEGALNY schemat wybierania.

Odpowiedz

13. ~Gisc
0

2010-05-15 10:58:50

Co za bzdura. Jest 15 maja, wezcie sobie wykreccie numer z prefiksem zero. Normalnie polaczenia w kazdej sieci sa realizowane. Zapewne przedluzono termin przejsciowy. Juz napisalem zapytanie do UKE

Odpowiedz

12. ~Ochrona?
0

2010-05-15 00:17:38

Czy wiecie jak są zakodowane wszystkie centrale alarmowe które wysyłają sygnał za pomocą sms? Według moich info od teraz nie ma możliwości zgłoszenie 99% alarmów z tych urządzeń o napadzie np. Bank itp. do centralnych stacji monitorowania agencji ochrony. Co na to Telepolis?

Odpowiedz

11. ~Ktosik
1

2010-05-14 15:23:02

WitekT: No to teraz już będą poprawiać :)

Odpowiedz

10. WitekT
0

2010-05-14 14:56:06

mi80: ok, ale my ten błąd celowo popełniamy i popełniać będziemy. Zdecydowanie ważniejszy jest dla nas poziom merytoryczny wiadomości i posiadanie ich "na wyłączność" niż kropka przy dniu. :-)

Odpowiedz

9. mi80
0

2010-05-14 14:53:04

Ale błędem jest, to nie przystoi profesjonalnemu portalowi. I żeby nie było, że jestem gołosłowny, link do stanowiska Rady Języka Polskiego, która zgodnie z Ustawą o języku polskim określa zasady pisowni i interpunkcji: http://tiny.pl/htt87 Sposobów na zostawianie swoich śladów w tekście z jednoczesnym szacunkiem dla polskiego języka jest przecież więcej (apostrofy, podwójne przecinki, średniki etc). Pozdrawiam.

Odpowiedz

8. WitekT
0

2010-05-14 14:43:30

mi80: wielokrotnie już o tym pisałem. Nie jest to wielkim błędem, a pozwala nam praktycznie bezbłędnie wyłapać kto nam podkrada newsy...

Odpowiedz

7. ~
0

2010-05-14 14:42:50

do 4 a dlaczego nie wybierasz calego numeru (dla Polski)

Odpowiedz

6. mi80
0

2010-05-14 14:31:03

Kto tak pisze daty?? http://so.pwn.pl/zasady.php?id=629746

Odpowiedz

5. muddy
0

2010-05-14 12:40:01

A ja nie napiszę, jak mnie denerwuje KONIECZNOŚĆ wybierania numeru przez "0" w korporacyjnej Erze, bo musiałbym tutaj nieźle naprzeklinać...

Odpowiedz

4. ~
0

2010-05-14 12:13:35

a co teraz ze dzwonieniem poprzez betamax np. voipdiscount, który w domyślnym wybieraniu ma np. 022 przez 22 nie da sie dzwonić sprawdzałem?

Odpowiedz

0

2010-05-14 12:05:33

Proponowałbym zaznaczenie tego jako news dnia i to pogrubioną czcionką. Nie każdy się orientuje w tych rzeczach.

Odpowiedz

2. ksad
0

2010-05-14 11:53:40

seva - wyluzuj i czytaj ze zrozumieniem, a nie ze schamieniem.

Odpowiedz

1. ~seva
0

2010-05-14 11:41:39

"lub numerów końcowych wpisanych do pamięci innych urządzeń końcowych." Masło maślane?

Odpowiedz