DAJ CYNK

Obrazy faktur honorowane przez urzędy skarbowe

05.04.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2840

Ważne 0

0

Od roku podatkowego 2010, aby skorzystać z ulgi na Internet nie trzeba będzie posiadać papierowych faktur - wystarczyć będzie elektroniczny obraz faktury, który operatorzy udostępniają na stronach zarządzania kontem w Internecie lub wysyłają pocztą elektroniczną.

Od roku podatkowego 2010, aby skorzystać z ulgi na Internet nie trzeba będzie posiadać papierowych faktur - wystarczyć będzie elektroniczny obraz faktury, który operatorzy udostępniają na stronach zarządzania kontem w Internecie lub wysyłają pocztą elektroniczną.

Podobnie jak w latach ubiegłych od dochodu można odliczyć kwotę nie większą niż 760 zł.

Oprócz faktury w formie papierowej lub elektronicznej należy posiadać jeszcze potwierdzenie zapłaty. Ewentualnie na fakturze może widnieć oświadczenie: zapłacono gotówką.

(...) Odliczenie wydatków [jest] niezależnie od tego, czy jest to internet mobilny, czy stacjonarny - powiedział Gazecie Prawnej Andrzej Parafinowicz, wiceminister finansów.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna, pit.pl, wł

Komentarze
Zaloguj się
12. ~ms
0

2011-04-06 10:41:57

#6 i #10 Do formularzy PIT nie dołącza się żadnych dokumentów, faktur. Przetrzymuje się je u siebie na wypadek kontroli. No chyba, że składamy korektę.

Odpowiedz

11. ~
0

2011-04-06 06:25:32

Najbardziej mnie denerwuje, ze US traktuja kazdego jak niemal zlodzieja. Utrzymywani te darmozjady sa z naszych podatkow i jeszcze trzeba udowadniac, ze nie jest sie zlodziejem. Teraz łaske robią, bo pdfy zaakceptują. Max 2-3 lata powinno sie trzymac dokumenty a nie archiwum robic w domu. Obnizyc podatki, to nie bedzie oplacalo sie kombinowac. Chore to panstwo i nie dziwie sie, ze młodzi emigrują.

Odpowiedz

10. thonka
0

2011-04-06 01:05:44

@10 skad zniknac? US moze Ciebie skontrolowac 5 lat wstecz. trwalosc taniej, wypalonej plyty CD ktora musisz dostarczyc z rozliczeniem PITu przy e-fakturach to wlasnie ok. 5-6 lat o ile dobrze je przechowuja,a Ty wypalasz je na sredniej jakosci nagrywarce. dodatkowo powinni skopiowac je do swojego systemu po otrzymaniu, a ich system powinien miec przynajmniej 2 backupy na wypadek padu jednego z nich (tak przynajmniej robia duze centra danych). predzej mi tani termodruk wyparuje, niz te PDFy ;)

Odpowiedz

9. ~
0

2011-04-05 22:51:59

Radzę brać papierowe. PDfy mogą zniknąć.

Odpowiedz

8. ~chomik
0

2011-04-05 22:17:06

to państwo mnie dobija...

Odpowiedz

7. ~x25
2

2011-04-05 21:20:40

strasznie mnie denerwują takie newsy - socjalizm to ustrój, w którym bohatersko rozwiązuje się problemy nieznane w innych ustrojach ... ludzie, NIE DLA PSA KIEŁBASA... po prostu zlikwidujmy te wysokie podatki i ulgi a nikt nie będzie marnował czasu na udowadnianie kretynom z US, że coś ma do odliczenia. Jeden prosty niski podatek i po problemie.

Odpowiedz

6. ~mirekb
1

2011-04-05 19:39:26

w Kielcach jak chcialem dolaczyc do pit **** faktury wraz z oswiadczeniem iz zaplacilem je elektronicznie i nie bede mial kwitków na papierze to mi koles powiedzial zebym sobie odpuscil takie tlumaczenia i wpisal kwote z faktur do rozliczenia..ciekawe ze us maja 5 lat na kontrole ;-)pewnie za 4,5 roku mnie wezwą zebym sie tlumaczyl

Odpowiedz

5. thonka
1

2011-04-05 18:53:20

@5 coz... ZUS 2,5 roku temu jeszcze robil przetarg na dyskietki, bo wyposazenie kazdego ich komputera w port USB bylo za drogie (wole nie wiedziec, jakich "machin" uzywaja, bo porty USB sa obecne na plytach glownych od wielu lat). jak widac urzedy skarbowe maja nawet napedy cd (pytanie czy nagrac na plycie DVD tez mozna nagrac ;) )

Odpowiedz

4. agaak
1

2011-04-05 18:43:54

o "łał" PDF z fakturą i drugi z potwierdzeniem z banku wystarczą? na pewno? ała... no XXI wiek... Urzędy mają narzędzia aby nie denerwować Klienta/Obywatela i samemu sobie sprawdzić czy Xsiński ma to i tamto...

Odpowiedz

3. ~Adam
1

2011-04-05 18:38:17

Za 2011r. przepraszam za błąd:)

Odpowiedz

2. ~Adam
1

2011-04-05 18:37:12

Ja słyszałem, że przy rozliczeniu za 2010r. nie będą potrzebne w ogóle faktury tylko same potwierdzenie opłat.

Odpowiedz