DAJ CYNK

Obrady "Stołu bez kantów"

10.03.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2760

Ważne 0

0

9. marca UKE zorganizowało pierwsze spotkanie z cyklu Stół bez kantów. Zaproszeni goście, wśród których byli m.in. przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych i firm organizujących konkursy, rozmawiali na temat loterii SMS-owych.

9. marca UKE zorganizowało pierwsze spotkanie z cyklu Stół bez kantów. Zaproszeni goście, wśród których byli m.in. przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych i firm organizujących konkursy, rozmawiali na temat loterii SMS-owych.

Urząd Komunikacji Elektronicznej chciałby, aby:
istniała możliwość całkowitego zablokowania wiadomości premium przez klientów (w identyczny sposób, niezależnie od operatora z którego usług korzystają),
istniała możliwość ustalenia przez klienta odgórnego limitu, przeznaczonego na opłaty za konkursowe SMS-y premium,
klienci uzyskali łatwy dostęp do danych firm organizujących konkursy.

Diametralna zmiana funkcjonowania tej branży jest niezbędna, żeby nie kojarzyła się ona przede wszystkim z oszustwami. Szczególnie że na rynku tym działają też firmy uczciwe - powiedziała prezes UKE, Anna Streżyńska.

Źródło tekstu: Gazeta Prawna

Komentarze
Zaloguj się
19. ~tello
0

2011-03-10 22:03:32

Przykład: sms o treści: "wyślij (...) a dowiesz się jak beczy twoja komórka. Zrób wrażenie w towarzystwie"

Odpowiedz

18. ~tello
0

2011-03-10 21:56:22

w kraju w którym się nic nie produkuje postanowiono zmaterializować, skapitalizować ludzką naiwność i głupotę której mamy w bród. stąd SMSy Premium.

Odpowiedz

17. ~tello
0

2011-03-10 21:51:54

To spotkanie to "parada oszustów", spotkanie szulerów. Jak inaczej nazwać firmy, które robią skok na kieszonkowe dzieci.

Odpowiedz

16. ~Kant w Play
0

2011-03-10 16:15:27

Kant polega na tym, że w połowie 2010 numer +4873333 się prezentował na telefonach, a teraz już NIE. Nie wiadomo kto dzwoni.

Odpowiedz

15. ~Kant z Play
0

2011-03-10 16:13:25

Maniek· 19 godzin temu Mam właczony ACR. Zadzwonił telefon, a na wyświetlaczy pisze NIEZNANY. Odebrałem, a w głośniczku muzyczka i po chcwili przychodzi sms z numeru 73333 z opisem blabla, że następny sms wyjaśni. Za chwilę następny i że mam być czujny bo .... blalalala i info o konkyrsie 73333.pl 3,69zł za sms. Jak to jest, że się ktoś dzwoni w ramach konkursu "Telefoniczny Konkurs Muzyczny", a nie ma prezentacji numeru? Czy na potrzeby tego konkursu wyłączacie ACR na moim telefonie?

Odpowiedz

14. ~
0

2011-03-10 13:33:51

@13: Ciekaw jestem, czy podpisujac umowe na mixture wyraziles jawna zgode na przesylanie informacji handlowych droga elektroniczna? Bo jesli tak, to faktycznie Operator chyba zapodzial twoj numer ;-) Jesli jednak nie wyrazales takiej zgody, to Operator nie mial prawa wysylac ci zadnego sms bedacego informacja handlowo, a przesylajac ci takie wiadomoci zlamal obowiazujace w Polce prawo.

Odpowiedz

13. ~
0

2011-03-10 12:00:21

ad 9. W Play Mixturze w przeciagu ok 2 miesiecy dostalem tylko 2 smsy z jakimis loteriami czy wygranymi. Da sie zyc. rcicho

Odpowiedz

12. ~sintesi
0

2011-03-10 10:44:47

Plus - żadnych reklam, żadnych info **** premium, blokada połączeń przychodzących z numerów zastrzeżonych... :) I mam święty spokój :) Zaznaczone przy umowie: brak zgody na umieszczenie numerów w książkach tel. operatorów oraz na informacje marketingowe.

Odpowiedz

11. ~bumerang
1

2011-03-10 10:44:44

a ja bym chciał mieć w telefonie możliwość darmowego odbicia niechcianych SMS-ów wprost do nadawcy i niech się zapcha...

Odpowiedz

10. bzz
0

2011-03-10 10:43:13

7 - podaj numer, napiszę do Ciebie od czasu do czasu, jak nie masz znajomych.

Odpowiedz

9. ~
1

2011-03-10 10:36:35

Play zrobił to za ciebie przyznaj się lepiej. Druga możliwość to prosiłeś o coś co i tak by zrobili sami. W plusie podobno też tak jest. Powiem ci że nie masz czego żałować. Ilość reklam w play to dramat. Spokój jest więcej warty niż marna dycha na promocyjne w skali roku a jak ładujesz systemem dla bonusow to może nie jesteś stratny ani grosza bo byś nie skorzystał nawet.

Odpowiedz

8. ~ala
0

2011-03-10 10:30:57

pewnie wykombinują jeden wspólny sposób np. SMS na *XXX STOP i już. choć pewno każą dzwonić do płatnego BOK aby konsultant to zrobił...

Odpowiedz

7. ~
1

2011-03-10 10:29:13

Sorki ze bez pl. liter pisze z telefonu. Ja wlasnie mam taka 100% prohibicje, przy rejestracji numeru zaznaczylem ze nie chce zadnych smsow promocyjnych. I nie dostaje nic, nawet od operatora od jakichs promocjach czego przyznam czasem mi brakuje. Kompletna cisza. Ps. operator play.

Odpowiedz

6. ~
1

2011-03-10 10:05:47

Nie życzę sobie prohibicji z blokowaniem premium dla każdego na start czy w trakcie. Reklamy mogą a nawet powinni. Ogólnie uważam wszystko powinno być aktywne, każda usługa, łącznie z rozmowa na koszt odbiorcy.

Odpowiedz

5. ~wierny
1

2011-03-10 09:51:45

Gdyby te firmy były uczciwe za jakie chcą uchodzić to powinny bez żadnych dyskusji oddać pieniądze abonentom których wykorzystały.

Odpowiedz