DAJ CYNK

Obniżony rating Motoroli

09.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1585

Ważne 0

0

Merrill Lynch & Co. obniżył rating Motoroli w związku z, jak to określił, zwiększającą się słabością jej największego działu, który zajmuje się produkcją telefonów komórkowych. Stawia pod znakiem zapytania osiągnięcie planów produkcyjnych w III i IV kwartale tego roku.

Merrill Lynch & Co. obniżył rating Motoroli w związku z, jak to określił, zwiększającą się słabością jej największego działu, który zajmuje się produkcją telefonów komórkowych. Stawia pod znakiem zapytania osiągnięcie planów produkcyjnych w III i IV kwartale tego roku. Spada tempo wzrostu nowych zamówień, nawet u innych producentów. Szczególnie duża nadpodaż jest na rynku chińskim, gdzie Motorola jest niekwestionowanym liderem. Dodatkowo dużą rolę odegrał również wyścig w przedstawianiu nowych modeli, gdzie w II połowie roku Nokia zamierza przedstawić 30 nowych telefonów. Motorola pod tym względem pozostaje w tyle.

Rating został zmieniony z kupuj na neutralny. Akcje Motoroli spadły po tej decyzji o 55 centów do 15,15 dolara za jedną.

Źródło tekstu: Dow Jones / Cellular News

Komentarze
Zaloguj się