DAJ CYNK

Numer 500 w prepaidach Orange nie zawsze płatny

21.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 6843

Ważne 0

0

Nie wszystkie czynności wykonywane pod numerem *500 na koncie prepaid będzie płatne - uściśla na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Nie wszystkie czynności wykonywane pod numerem *500 na koncie prepaid będzie płatne - uściśla na swoim blogu Wojciech Jabczyński, rzecznik Grupy TP.

Połączenie z numerem *500, w tym sprawdzenie stanu konta oraz doładowanie telefonu pozostaną bezpłatne. Wprowadzona opłata 50 gr. dotyczy tylko zarządzania pozostałymi usługami. Jeśli chodzi o połączenia z numerami *100 oraz 510 100 100 to jednocześnie ze zmianą ceny udostępnimy usługę "Call Me Back", która daje możliwość wyboru opcji, aby to konsultant Orange oddzwonił do klienta - pisze rzecznik na blogu.

Jabczyński przypomina też, że zmiana nie upoważnia do rozwiązania umowy Zetafona bez konsekwencji.

Szerzej o zmianach w cenniku połączeń z BOK w prepaidach Orange pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: blog.tp.pl

Komentarze
Zaloguj się
65. ~Bolek
0

2010-06-26 00:08:51

A czy mogą ot tak zmieniać sobie warunki bez powiadamiania abonentów o owej zmianie? Mam na myśli Zetafon, gdzie konieczne jest podanie numeru kontaktowego. Druga sprawa - jeśli miałem numer w Orange przed wybraniem Zetafona, czy mogą ot tak zabrać mi numer?.

Odpowiedz

64. ~
0

2010-06-22 22:59:04

60 dni od opublikowania w Dz.U.

Odpowiedz

63. ~
0

2010-06-22 22:58:31

Nowelizacja wchodzi w życie od 19 lipca 2010

Odpowiedz

62. ~
0

2010-06-22 15:42:07

Dzieki za poprawienie

Odpowiedz

61. ~zainteresowany
0

2010-06-22 15:00:49

@60. Dokładniej wchodzi w życie 60 dni po opublikowaniu (sądziłem, że po 30). Nowelizacja opublikowana została 29 kwietnia 2010 roku, więc będzie obowiązywać od 28 czerwca. Dobrze wybrali termin podwyżki, gdyż teraz wychodzi na to, że nie musieli informować pisemnie "pre-paidowców" na 30 dni przed jej wprowadzeniem :(.

Odpowiedz

60. ~do 59
0

2010-06-22 14:23:34

Znajdz informacje kiedy wchodzi to w zycie... nie przypadkiem dopiero 17.07.2010? :-) dodatkowo operatorzy maja pol roku na wprowadzenie (z tego co pamietam)

Odpowiedz

59. ~zainteresowany
0

2010-06-22 13:00:37

@38&58. Panowie prawnicy, zapoznajcie się z najnowszymi zmianami w PT, a później piszcie opinie prawne ;). Polecam Dz. Ustaw z 29 kwietnia 2010 oraz wiadomość na Telixie: http://www.telix.pl/artykul/uzytkownik-telefonu-na-karte-jest-ju z-abonentem-3,34516.html. W skrócie: Użytkownik usług przed-płaconych ma takie same prawa jak abonent, gdyż jest abonentem. Umowę zawarł poprzez "wyrażenie woli" (kupując starter lub doładowując konto) i nie musi tego robić w formie pisemnej. Odrębną kwestią pozostaje, czy zmiana cennika usług dodatkowych (połączenia do BOA) uprawnia do wypowiedzenia umowy bez konsekwencji.

Odpowiedz

58. Vodevil1
0

2010-06-22 12:41:02

Zgodnie z przepisem podanym w komentarzu 35 użytkownik nie będący abonentem a takimi są użytkownicy zetafona mają zostać poinformowani poprzez podanie tego do publicznej wiadomości, natomiast nie ma wzmianki że tacy użytkownicy mogą rozwiązać umowę. Z tego wynika że nie mają prawa zerwać umowy bo nie są abonentami.

Odpowiedz

57. ~
0

2010-06-22 10:45:09

Nr *500 płatny czy darmowy? Żeby nie wyszło jak z gg w orencz! Pojawią sie błedy i wszystko bedzie płatne.

Odpowiedz

56. biotyt
0

2010-06-22 07:21:17

54: Trzeba doładować konto z promocją, wtedy nowe środki promocyjne przedłuża konto promocyjne o taką sam termin co doładowanie podstawowe - możliwość wiele: Masz za staż, doładowanie z telefonu z rachunkiem, teraz dają do 50 zł 20% więcej. Poczytaj na stronie Orange o promocjach doładowań.

Odpowiedz

55. ~
0

2010-06-22 02:20:43

Stwierdzili po komentach, że przegięli. Czy pozostałe usługi to także zabawy z automatem za który każą sobie płacić? Jeżeli tak to niczego to nie zmienia. Francuska dojarka podłączona do polskich cycków i jeszcze lepiej ściąga.

Odpowiedz

54. ~Pan Pikuś
0

2010-06-21 22:57:49

Jaka kwota przedłuża w orżnąć konto promocyjne? Bo zatankowałem za 25 i niestety czas pozostał ten sam...

Odpowiedz

53. ~mad
0

2010-06-21 21:17:38

hehe rura im zmiękła???:))

Odpowiedz

52. ~Qba
0

2010-06-21 20:50:44

46: nie moge utrzymywac konta aktywnego bo w taryfie w ktorej to robie jest podwyzka. Nie mam innej alternatywy, bo w kazdej innej taryfie na karte jest ta podwyzka. I co ? Nie moge bez kary zerwac ?

Odpowiedz

51. ~
0

2010-06-21 20:39:19

A ja słyszałem że wpływy z nr 500 pójdą na premie dla rzecznika? Ciekawe czy to prawda?

Odpowiedz