DAJ CYNK

NSN wspiera kontrolę treści w Iranie?

17.03.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1109

Ważne 0

0

Irańska opozycjonistka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi oskarżyła niemiecki koncern Siemens i fińską Nokię o dostarczenie do Iranu oprogramowania, które pomaga reżimowi w Teheranie w "represjonowaniu i cenzurowaniu" opozycji - pisze Rzeczpospolita.

Irańska opozycjonistka i laureatka Pokojowej Nagrody Nobla Szirin Ebadi oskarżyła niemiecki koncern Siemens i fińską Nokię o dostarczenie do Iranu oprogramowania, które pomaga reżimowi w Teheranie w "represjonowaniu i cenzurowaniu" opozycji - pisze Rzeczpospolita.

Siemens i Nokia dostarczyły Iranowi oprogramowanie pozwalające podsłuchiwać rozmowy przez telefony komórkowe, czy kontrolować treść SMS-ów - mówiła irańska obrończyni praw człowieka we francuskim radiu France Culture.

Na początku marca Nokia Siemens Networks, zapewniała, że system sprzedany w 2008 roku Iranowi nie był w stanie śledzić operacji internetowych na telefonach komórkowych.

O sprawie pisał też w czerwcu zeszłego roku The Wall Street Journal. Sygnalizowaliśmy to w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita

Komentarze
Zaloguj się
8. ~nick
-1

2010-03-18 14:49:23

4. tesla - wpis z punktu 3. jest jawną krytyką propozycji z punktu 2. więc nie ma co tu moderować. Jeżeli tego nie zrozumiałeś to jesteś równie ograniczony jak ten issa, etatowy trol na telepolis (wystarczy zajrzeć do archiwalnych wpisów).

Odpowiedz

7. issa
0

2010-03-17 22:18:53

Tesla , oczywiście chwała Ci za naturalny dla normalnego czytelnika odruch , ja też takie miałem , ale po pierwsze to co napisałem w komentarzu 5 , po drugie też mi się wydaje , że tego typu nikczemnym ludziom nie wolno odpuszczać , ale z reguły za takimi ciemnymi typami ciągnie się garstka ludzi o równie marnej konduicie jak oni , polemika z nimi to walka z wiatrakami. I tak się dziwię , że jeszcze nie puścili Ci tu jakiejś wiązki ze swojego stałego ohydnego repertuaru wyzwisk i pomówień , że na przykład powinieneś adjustować teksty do Wyborczej , jesteś z Wehrmachtu albo , że wysyłając komentarz do moderacji masz mentalność kapusia z UB. A takie żałosne kreatury , mentalne kopie 3 , też na Telepolis niestety zaglądają. Odemnie masz rzecz jasna plusa , a mister 3 już piąty - (pierwszy był odemnie).

Odpowiedz

6. tesla
1

2010-03-17 22:04:36

issa może i tak, co nie zmienia faktu że takie polityczno-populistyczne g***o jakie wkrada się w komentarze jest nie do zniesienia. Miło jednak że ~nick dostał -4pkt do swojego wpisu...

Odpowiedz

5. issa
1

2010-03-17 20:00:15

Moderacja na tym portalu jest "sporadyczna" (czytaj - jest czystą fikcją i kwiatkiem do kożucha).

Odpowiedz

4. tesla
3

2010-03-17 17:39:38

3# zgłosiłem twój wpis do moderacji bo język to masz chłopie na strasznym poziomie... Trzeci akapit nijak się ma do drugiego, ponieważ NSN zarzuca się dostarczenie softu do kontrolowania SMSów i Voice, a oni się bronią że ich oprogramowanie nie daje możliwości "czytania operacji internetowych" czyli DATA. Poza tym każdy operator ma urządzenia dające takie możliwości, ponieważ jest to wymóg uzyskania licencji przez opa. Pytanie jest tylko w jaki sposób informacje te są wykorzystywane przez rząd danego kraju.

Odpowiedz

3. ~nick
-5

2010-03-17 17:10:34

2. ~krzyś - ale tylko pod warunkiem że to ja będę sędzią w tym sędzie a nie jakiś żydopopulistyczny aparatczyk wylizujący dupę politykom.

Odpowiedz

2. ~krzyś
0

2010-03-17 14:22:39

rejestr stron niedozwolonych ale czemu nie ?jeśli decyzje będzie podejmował sąd

Odpowiedz

1. ukefake
0

2010-03-17 13:41:42

skoro to takie dobre i sprawdzone oprogramowanie to z pewnością będzie można je wykorzystać u nas dla uwolnienia internetu (a może i smsów). A tymczasem rząd Tuska ponownie umieścił rejestr stron niedozwolonych w kolejnym pomyśle ustawodawczym.

Odpowiedz