DAJ CYNK

NSA gromadzi prawie 5 mld rekordów dziennie z lokalizacjami telefonów poza USA

09.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4229

Ważne 9

0

Powołując się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena, The Washington Post poinformował, że NSA gromadzi prawie 5 mld rekordów dziennie zawierających dane na temat lokalizacji telefonów komórkowych w innych krajach.

Powołując się na dokumenty ujawnione przez Edwarda Snowdena, The Washington Post poinformował, że NSA gromadzi prawie 5 mld rekordów dziennie zawierających dane na temat lokalizacji telefonów komórkowych w innych krajach.

W bazie NSA znajdują się informacje na temat setek milionów telefonów na całym świecie. Agencja Bezpieczeństwa Narodowego może rejestrować przemieszanie się niemal każdego telefonu komórkowego na świecie, a także analizować powiązania pomiędzy poszczególnymi numerami.

Rzecznik prasowy NSA przekazał, że agencja stara się unikać zbierania informacji na temat lokalizacji obywateli USA. Narzędzie agencji służyć mają przede wszystkim do namierzania celów poza granicami kraju.

Źródło tekstu: The Washington Post

Tagi: NSA
Komentarze
Zaloguj się
24. ~Namakon
0

2013-12-11 13:11:17

@5 Dzięki Dan, wyleciało mi z głowy ;)

Odpowiedz

23. ~56
0

2013-12-10 10:55:44

@22 nom przecież taki Talib też człowiek, od czasu do czasu musi w WOW/''a pograć;)

Odpowiedz

22. jujeahip
0

2013-12-10 09:04:06

Ostatnio się okazało, że zbierane były również informacje z chatów gier online....

Odpowiedz

21. ~Hose
0

2013-12-10 08:56:20

@15 - silną masz wiarę ;-) @16 i 17- Ameryka jest krajem który jeździ po świecie i "amerykanizuje" niewiernych, oni nie robią tego dla naszego dobra, robią to dla swojego dobra. Gdyby Ruski lub Chińczycy prowadzili taką inwigilacje to by się działo, jeśli robi to USA to jest świetnie bo to w imię pokoju. Może pora się obudzić?

Odpowiedz

20. ~rough
0

2013-12-10 00:33:34

@12 - przeczytaj książkę Orwella "Rok 1984", przemyśl, może to ci trochę rozświetli umysł... w tej chwili zachowujesz się jak żaba która siedzi sobie w garnku i jest zadowolona że woda jest coraz cieplejsza, nie zdając sobie sprawy że zaraz zacznie się gotować

Odpowiedz

19. buba1234
0

2013-12-09 21:45:20

:D . Tak wiem jestem genialny

Odpowiedz

18. buba1234
0

2013-12-09 21:44:26

Aby rozj******bac i ch system lub zwiekszyc gigantycznie budżet wystarczy akcja na shitbooku by ludzie wpisywali w maile i mowili w rozmowach slowa: "TERROR", ZAMACH" "ZABIĆ OBAMA" to by ich rozwalilo albo sytem albo budżet NSA.

Odpowiedz

17. ~pabloki
0

2013-12-09 20:43:36

@Hose a facebooka to używasz pewnie a taki bojaźliwy.

Odpowiedz

16. ~pabloki
0

2013-12-09 20:40:39

@14 Hose nie popadajmy w skrajności. Trochę źle mnie zrozumiałeś. Poza tym jeśli nie wiedziałeś o analizie on air live to już wiesz . Tak jest w każdej sieci na świecie. Te informacje to nie tylko lokalizacja klienta. A że hameryka może więcej to dlatego że są oni bardziej zaawansowani . Wykorzystywane są jedynie dane budzące wątpliwości.

Odpowiedz

15. ~applefan
-1

2013-12-09 20:33:43

pff Poco cos wszczepiac na sile . Hose skumaj to ze oni sa cwansi , niedosc ze wcisneli ci narzedzie do inwigilacji to jeszcze za nie zaplaciles :) Tylko iphony sa czyste bo ten kod cyborga(android) to dzieciak z podstawowki by zlamal .

Odpowiedz

14. Hose
0

2013-12-09 20:29:19

@12 pabloki - może w takim razie powinni wszczepiać ludziom GPSy mówiące o położeniu danego obywatela, dodatkowo dołączyć mu podsłuch, alkomat, badanie narkotyków itp? Oczywiście wszystko dla naszego "pseudo" bezpieczeństwa. Aż się cisną na usta słowa "daj mi człowieka a znajdę na niego paragraf" w tym wypadku staje się to zupełnie prawdziwe. Mieszkam w Polsce, nie mam nic wspólnego z Talibami i innymi podobnymi, gadam ze znajomymi o "*** Marynie" więc jakim prawem "wujek Sam" mnie śledzi? Tym bardziej że mieszkam w niepodległym kraju tysiące mil od nich?

Odpowiedz

13. ~Nick
0

2013-12-09 20:08:52

Do projektu PRISM dołączył GGNetwork. Zobacznie ile nowych uprawnień wymaga najnowsza wersja GG na androida!

Odpowiedz

12. ~pabloki
0

2013-12-09 18:50:49

@10 Hose operatorzy wymieniają się wzajemnie danymi ponad dane niezbędne do realizacji usługi roamingu. Dane pływaja po całym świecie ale oficjalnie " tajemnica telekomunikacyjna". To naprawde dobrze bo taka inwigilacja paradoksalnie daje większe bezpieczeństwo mimo że etycznie wypada słabo. rozmowy sa na bieżąco monitorowane a słowa klucze uruchamiają archiwizację, tak jest na całym świecie.

Odpowiedz

11. ~Ciekawe
0

2013-12-09 18:30:40

A jeżeli się nie godzę na takie coś? Państwo Polskie powinno zapewnić bezpieczeństwo tak wrażliwych danych swoich obywateli.

Odpowiedz

10. Hose
2

2013-12-09 17:51:47

Czy to nie jest tak by namierzyć telefon NSA musi posiadać informacje od operatora o położeniu tego telefonu ustalonego w/g nadajników tego operatora? Czy nasi operatorzy udostępniają te dane czy są one samowolnie pobierane (kradzione) operatorom?

Odpowiedz