DAJ CYNK

Nowy telefon Nokia 9300

09.09.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Nokia zaprezentowała nowy zaawansowany smartfon, który wyróżnia się stylem, estetyką i funkcjonalnością. Nokia 9300 oferuje bardzo dobre cechy komunikacji głosowej i transmisji danych dla wszystkich profesjonalistów.

Nokia zaprezentowała nowy zaawansowany smartfon, który wyróżnia się stylem, estetyką i funkcjonalnością. Nokia 9300 oferuje bardzo dobre cechy komunikacji głosowej i transmisji danych dla wszystkich profesjonalistów, niezależnie od stylu życia czy pracy zawodowej.

Z zewnątrz Nokia 9300 to wysmukły i elegancki telefon komórkowy. Po otwarciu udostępnia pełną klawiaturę oraz ekran z 65 536 kolorów, widoczny pod niemal każdym kątem. Funkcje głosowe telefonu Nokia 9300 są nieporównanie lepsze od możliwości urządzeń predysponowanych do przesyłania danych, a stanowiących połączenie PDA z telefonem komórkowym. Ponadto, dzięki zwartej budowie, Nokia 9300 można wygodnie obsługiwać jedną ręką.

Wybierając jeden z ośmiu dedykowanych klawiszy funkcyjnych na klawiaturze Nokia 9300, można uzyskać natychmiastowy dostęp do informacji osobistych i aplikacji biurowych. Pięciokierunkowy joystick pozwala na łatwe korzystanie z menu i szybkie wyszukiwanie potrzebnych informacji.

Ten trójzakresowy telefon działa w sieciach GSM/GPRS/EDGE. Pięcioosobowe połączenia konferencyjne przy użyciu wbudowanego głośnika i obsługa wielu protokołów poczty elektronicznej (z załącznikami), gwarantują wygodną i bezpieczną komunikację w biurze i poza nim. Nokia 9300 umożliwia także połączenia przez podczerwień i Bluetooth w celu bezprzewodowej synchronizacji urządzenia z komputerem stacjonarnym, przenośnym oraz wymiany danych z innymi urządzeniami mobilnymi.

Nokia 9300 ma 80 MB pamięci dostępnej dla użytkownika (rozbudowywanej do 2 GB przy użyciu opcjonalnej karty MMC), co z zapasem wystarcza do przechowywania wiadomości e-mail, dokumentów, prezentacji, SMS-ów, MMS-ów, dzwonków, plików zawierających dane, notatek kalendarza i list spraw oraz pobierania aplikacji użytkowych i rozrywkowych np. od ponad 1,25 miliona zarejestrowanych twórców aplikacji.

Dodatkowe funkcje:
· Transmisja głosu przez Bluetooth,
· Transmisja danych przez Bluetooth i połączenie USB w celu łatwej wymiany danych lub synchronizacji,
· Obsługa różnych protokołów pocztowych: IMAP4, POP3 i SMTP, SyncML i BlackBerry Connect*
· Funkcje bezpieczeństwa, m.in. SSL/TLS, IPsec VPN do bezpiecznego dostępu do informacji firmowych, firewall i oprogramowanie antywirusowe
· Szybkie przeglądanie stron internetowych: HTML/XHTML, HTML 4.01 i JavaScript 1.3
· Wbudowane aplikacje biurowe do korzystania z dokumentów, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji i plików PDF w podróży
· Odtwarzacz MP3 i innych plików multimedialnych w biurze i w podróży


Nokia 9300 będzie dostępna w sprzedaży w I kwartale 2005 roku. Nokia będzie oferować dwie trójzakresowe wersje telefonu Nokia 9300 - jedną przystosowaną do sieci komórkowych w Europie i Azji (GSM 900/1800/1900 MHz) i jedną do sieci amerykańskich (GSM 850/1800/1900 MHz), przy czym obie wersje umożliwiają roaming we wszystkich sieciach GSM.

* Nokia 9300 umożliwia korzystanie z funkcji BlackBerry Connect. Nie jest dostępna w podstawowym pakiecie sprzedażnym. Funkcja ta jest zależna od operatora sieci.

Zobacz w katalogu: Dane techniczne telefonu Nokia 9300

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się