DAJ CYNK

Nowy Samsung Avila z WiFi n

13.01.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7103

Ważne 0

0

Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat następcy popularnego telefonu Samsung S5230 Star, w Polsce sprzedawanego pod nazwą Samsung Avila. S5260 Star II ma poprawiony interfejs i WiFi w standardzie n.

Do sieci trafiły pierwsze informacje na temat następcy popularnego telefonu Samsung S5230 Star, w Polsce sprzedawanego pod nazwą Samsung Avila. S5260 Star II ma poprawiony interfejs i WiFi w standardzie n.



Interfejs telefonu przypomina to, co zobaczyć można w ostatnich smartfonach z bada OS. Nowa Avila smartfonem jednak nie jest. S5260 Star II ma 3-calowy ekran o rozdzielczości WQVGA (400 x 240 pikseli), który tym razem pokryty został pojemnościowym panelem dotykowym.

Nie zmieniła się ilość megapikseli aparatu fotograficznego - to dalej 3 Mpix, oprócz tego dostajemy radio FM z RDS-em, czytnik kart microSDHC, Bluetooth, gniazdo JACK 3,5 mm i wymieniony w nagłówku wiadomości moduł łączności WiFi b/g/n.

Telefon bedzie dostępny na rynku od lutego. W Holandii urządzenie ma kosztować zaledwie 125 euro. Lada chwila do nowej "gwiazdki" powinien przyznać się oficjalnie Samsung. Pierwsza generacja telefonu sprzedała się już w ilości ponad 30 mln sztuk.

Źródło tekstu: portablegear.nl, wł

Komentarze
Zaloguj się
27. agnes.kwiatek
0

2011-01-22 15:31:59

mam avile już ponad rok i cenie ja szczegolnie za baterie laduja ja az na tydzień a inne telefony musze ladować co 2 dni, uwielbiam avilke za czas pracy na baterii.

Odpowiedz

26. ~Grzybu
0

2011-01-15 12:24:48

Jest wlot karty pamieci na zewnątrz jupi ja jej

Odpowiedz

25. ~Grzybu
0

2011-01-15 12:22:56

sprzydalo by się 3G i GPS ale jest wifi

Odpowiedz

24. a_lex
0

2011-01-14 23:47:39

#22 pewnie :) #23 - a jak działa radio? Bo o ile cały telefon zaskakuje pozytywnie, o tyle radio wręcz przeciwnie - więc powtarzam pytanie, czy u Was działa tak samo beznadziejnie jak u mnie?

Odpowiedz

23. ~ttd
0

2011-01-14 20:08:30

Mam Avilę od roku i to pierwszy telefon, przy którym zapominam gdzie tydzień wcześniej zostawiłem ładowarkę - mam sieć rodzinną i rozmawiam około 1h dziennie i często słucham mp3 - bateria jest rewelacyjna, ekran choć oporowy, zapobiega przypadkowym wciśnięciom i dziąła na mrozie. Telefon jest rewelacyjny.

Odpowiedz

22. ~...
0

2011-01-14 19:06:49

@17 Lepiej myśleć źle niż wcale;) pzdr

Odpowiedz

21. ~...
0

2011-01-14 19:04:47

@20 Doczytałem. I racji nie miałem(chociaż bardziej pytanie to było) , automatycznie pomyślałem że Pitagoras wszystko tu wyjaśnia. No i już wiem dlaczego tak a nie inaczej myślałem. Różnica pomiędzy ekranem 4:3 a 16:9 to circa 5%- tzn przekątna w formacie 16:9 musi być o tyle dłuższa żeby powierzchnia był taka sama jak w 4:3. Oznacza to nic więcej jak to, że w przypadku ekranów telefonów, które i tak są już "niskie" różnica w formacie jest w zasadzie pomijalna a o użytkowej "wielkości" w największym stopniu decyduje rozdzielczość i przekątna właśnie. Tyle. pozdrawiam

Odpowiedz

20. ~a_lex
0

2011-01-14 16:30:05

#18 - jak widać z przytoczonego wzoru, powierzchnia S zależy nie tylko od przeciwprostokątnej c - "mam nadzieję, że nie rozumiejący tego zaklęcia umieją korzystać z wyszukiwarki". #19 - Thonka ma jak najbardziej rację, proprocje ekranu wpływają na powierzchnię.

Odpowiedz

19. ~
0

2011-01-14 08:51:42

#8 Thonka, zmiana proporcji ekranu nie wpływa na powierzchnie.

Odpowiedz

18. m2marek
0

2011-01-14 00:42:17

@10 S=1/2c*sin& mam nadzieję, że nie rozumiejący tego zaklęcia umieją korzystać z wyszukiwarki. Dla wprawki policzcie powierzchnię dla ekranów 3,2"; jeden BB - VGA, drugi Nokia - nHD (nie musicie korzystać z powyższego wzoru)

Odpowiedz

17. a_lex
0

2011-01-13 22:00:21

#10 - no właśnie, możesz mi powiedzieć w jaki sposób powierzchnia trójkąta prostokątnego zależy tylko od jego przeciwprostokątnej? Bo matematyka najwidoczniej jeszcze nie zna tego prawa ;)

Odpowiedz

16. a_lex
0

2011-01-13 21:55:47

Korzystając z podobnego tematu - czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć, czy u Was w Avili też tak beznadziejnie radio odbiera, czy to tylko mój egzemplarz?

Odpowiedz

15. maniek89
0

2011-01-13 21:07:29

stara avila poza wykonniem to niezly telefon a ta ma wifi, pojemnosciowke i jack 3,5mm - dla przecietnego Polaka znow to moze byc hit

Odpowiedz

14. ~
1

2011-01-13 14:18:03

@8 Spoko :-) Wiecej wiary w ludzi. Bylem niedawno swiadkiem w Saturnie jak dziewczyna, wytapetowana, w kozaczkach (nie bialych) i w cieplej, futrzanej czapce :-) zadysponowala facetowi: niedotykowy, nie slajder. I nie klapka!

Odpowiedz

13. ~Paweł
0

2011-01-13 14:13:58

Też nie lubię ekranu dotykowego poniewaz korzystałem wyłącznie z ekranu oporowego :( Mam nadzieje ze ekran pojemnościowy jest 100 % lepszy w dotyku :)

Odpowiedz