DAJ CYNK

Nowy dyrektor generalny LG

02.12.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1791

Ważne 2

1

Firma LG poinformowała, że Jo Seong-jin, dotychczasowy szef działu Home Appliance & Air Solution (H&A) został mianowany na stanowisko Dyrektora Generalnego.

Firma LG poinformowała, że Jo Seong-jin, dotychczasowy szef działu Home Appliance & Air Solution (H&A) oraz jeden z trzech dyrektorów reprezentacyjnych odpowiedzialnych za kluczowe decyzje w całej spółce, został mianowany na stanowisko Dyrektora Generalnego. Nowy CEO przejął obowiązki ze skutkiem natychmiastowym - już od dziś koordynuje pracę wszystkich działów firmy LG Electronics, w tym H&A, Mobile Communications, Home Entertainment oraz Vehicle Components, a także nadzoruje ponad 120 oddziałów na całym świecie.

Jo Seong-jin (60 lat) jest związany z marką już od 1976 roku, kiedy to rozpoczął pracę w firmie Goldstar, będąc członkiem zespołu, który cztery lata później opracował pierwszą automatyczną pralkę LG. Przed objęciem stanowiska prezesa działu H&A, pełnił funkcję szefa kategorii pralek. W roku 2007, rząd koreański odznaczył go Orderem Brązowej Wieży za Zasługi dla Przemysłu, doceniając jego wkład w rozwój nowych technologii oraz koreańskiego przemysłu. W ostatnich miesiącach, Jo Seong-jin odegrał ważną rolę w ukierunkowaniu firmy LG na urządzenia klasy Premium, uczestnicząc we wprowadzaniu linii LG SIGNATURE oraz Signature Kitchen Suite, a także przygotowując fundamenty przyszłej działalności w dziedzinie Internetu Rzeczy (IoT) oraz inteligentnych domów.

Wśród awansowanych przez Zarząd firmy LG osób znalazł się również Song Dae-hyun (58 lat) - dotychczasowy szef regionu WNP i prezes spółki LG w Rosji, który od dziś przejmuje stanowisko prezesa oraz dyrektora generalnego działu Home Appliance & Air Solutions. Song Dae-hyun jest związany z firmą LG Electronics od 33 lat, w tym czasie był zaangażowany od strony biznesowej w prace nad prawie każdą główną linią produktów oferowanych przez dział H&A, takich jak klimatyzatory, lodówki, czy kuchenki mikrofalowe i piekarniki. Jako szef oddziału LG w Rosji i krajach WNP od roku 2012, odpowiadał za pomyślny rozwój działalności LG w regionie w okresie dużych wyzwań ekonomicznych.

Zarząd firmy mianował także 56 nowych wiceprezesów, w tym pięciu wykonawczych i trzynastu starszych wiceprezesów. Nowe funkcje i zakresy odpowiedzialności obowiązują od 1 grudnia 2016, natomiast nominacje wejdą w życie 1 stycznia 2017 po walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Źródło tekstu: LG

Komentarze
Zaloguj się
2. ~
0

2016-12-02 19:18:47

pamiętam jak mu pieluchy zmieniałem.... żeby to człowiek wiedział że się tak wybije to bym zdjęć narobił :)

Odpowiedz

1. ~
-2

2016-12-02 13:20:49

Kompetentny człowiek. Studiowaliśmy razem i wtedy już wybijał się

Odpowiedz