DAJ CYNK

Nowości w Dialogu

30.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 11

Ważne 0

0

Dd 1 października Telefonia Dialog do swojej oferty wprowadza nowe opcje taryfowe - TeleRazem i TeleRazem Wieczór, które pozwolą abonentom na znaczną redukcję kosztów połączeń. Obniżeniu lub korekcie poddano również ceny innych pozycji taryfowych.

Dd 1 października Telefonia Dialog do swojej oferty wprowadza nowe opcje taryfowe - TeleRazem i TeleRazem Wieczór, które pozwolą abonentom na znaczną redukcję kosztów połączeń. Obniżeniu lub korekcie poddano również ceny innych pozycji taryfowych.

Nowe opcje taryfowe to nieograniczona możliwość korzystania z połączeń lokalnych wewnątrz sieci Dialog w ramach opłaty abonamentowej:

Nazwa pakietu Godziny obowiązywania Aktywacja Cena w taryfie Efekt Cena w taryfach Profit i Pionier
TeleRazem całą dobę 5 zł 17,90 zł 19,90 zł
Telerazem Wieczór 18-8 w dni robocze, całą dobę w weekendy i święta 5 zł 9,90 zł 11,90 zł

Od 1 października br. do taryfy Atut wprowadzone zostaje 15 darmowych impulsów w cenie abonamentu. Wprowadzenie darmowych minut wymagało jednak nieznacznej korekty dotychczasowych cen abonamentu, opłaty za impuls oraz czasu zaliczania impulsów. Nowa cena abonamentu została nieznacznie podwyższona do 19 zł, zaś opłata za impuls do 0,57 zł. Wzrost cen wynosi ok. 10%, jednak nowo uzyskane korzyści znacznie przewyższają poniesienie dodatkowych opłat, zwłaszcza że wydłużony zostaje czas trwania pojedynczego impulsu dla połączeń lokalnych z 2 do 3 minuty w godz. 8.00 - 22.00 i do 6 minut w godz. 22.00 - 8.00). Korekta cenowa została wykonana tak, aby najczęstszy typ połączeń wykonywanych przez użytkowników tego planu taryfowego był znacznie tańszy.

I tak na przykład:
najczęściej wykonywane połączenia to połączenia lokalne trwające powyżej 2 minut, nie przekraczające jednak 3 minut. Za takie połączenie dotychczasowa opłata wynosiła 1,04 zł. W nowej taryfie koszt takiego połączenia wyniesie 0,57 zł - to ponad 45 % taniej,
nowa taryfa Atut gwarantuje 15 darmowych impulsów w cenie abonamentu, czyli za 19 zł. W dotychczasowej ofercie wykorzystanie 15 impulsów kosztowało 7,80 zł netto (0,52zł x15), co dodane do 17 zł poprzedniej ceny abonamentu daje razem 24,80 zł. Oszczędność wynosi zatem 5,80 zł.

Nowe niższe ceny funkcjonują w ofercie taryfowej Dialogu już od 1 września br. Wprowadzone miesiąc temu zmiany to:
obniżenie cen połączeń do sieci komórkowych w taryfach Profit, Pionier i Efekt - ceny już od 0,67 zł / min. (w szczycie już od 1,14 zł / min.),
nowe przyporządkowanie krajów do stref taryfowych w połączeniach międzynarodowych, co skutkuje obniżką cen połączeń międzynarodowych do wybranych krajów (np. połączenia z USA - strefa 1 zamiast 6, czyli 1,20 zł zamiast 2 zł),
zmiany cen w rodzinie opcji Telesekunda (sekundowe naliczanie opłat za połączenia oraz niższe stawki za minutę połączenia międzystrefowego, międzynarodowego oraz do sieci komórkowych)
- obniżenie cen połączeń w opcji TeleSekunda ? ceny za połączenie międzystrefowe już od 0,17 zł / min,
- obniżenie opłat abonamentowych za opcje TeleSekunda (5 zł w Efekcie, 7 zł w Proficie i Pionierze) i TeleSekunda Plus (4 zł w Efekcie i 5 zł w Proficie i Pionierze),
- wprowadzenie nowej opcji TeleSekunda Premium ? aktywacja 5 zł, abonament - 9 zł w Efekcie i 12 zł w Proficie i Pionierze; połączenia międzystrefowe już od 0,17 zł / min., międzynarodowe już od 0,64 zł / min., do sieci komórkowych już od 0,65 zł / min (w szczycie już za 0,90 zł netto za min).

Wszystkie ceny netto.

Źródło tekstu: Dialog

Komentarze
Zaloguj się