DAJ CYNK

Nowe telefony Nokii

16.06.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9

Ważne 0

0

W trakcie corocznej konferencji Nokia Connection odbywające się równolegle w Helsinkach i Singapurze, fiński producent zaprezentował 5 nowych modeli telefonów komórkowych.

W trakcie corocznej konferencji Nokia Connection odbywające się równolegle w Helsinkach i Singapurze, fiński producent zaprezentował 5 nowych modeli telefonów komórkowych. Wśród nowości znalazły się m.in. trzy telefony ze składaną klapką i jeden z wbudowanym aparatem fotograficznym o rozdzielczości ponad 1 mln pikseli.

Najciekawszym modelem jest Nokia 6630, telefon 3G oparty na systemie Symbian, wyposażona w 1,3-megapiskelowy moduł fotograficzny z sześciokrotnym zoomem cyfrowym. Aparat może wykonywać do 6 zdjęć na sekundę, a przechowywane w 10MB pamięci "fotki" można przeglądać na panelu LCD o rozdzielczości 176 x 208 pikseli. Dodatkową przestrzeń na dane zapewnia wbudowany slot pamięci flash formatu RS-MMC. Dzięki zintegrowanemu modułowi Bluetooth urządzenie może się bezprzewodowo komunikować z innym sprzętem elektronicznym. Urządzenie może pracować w trzech zakresach GSM, jak również jest kompatybilne ze standardem WCDMA2000. Zewnętrzne wymiary telefonu to 110 x 60 x 20,6mm, zaś jego waga wynosi 127g.

Telefony ze składaną klapką – Nokia 6260 i Nokia 6170 – dedykowane są na rynek klasy średniej i posiadają funkcje dostosowane do potrzeb klientów z tego segmentu, zaś jako model podstawowy zaprezentowany został telefon Nokia 2650. Nokia 6260 to z kolei trójzakresowy telefon GSM, wyposażony w możliwość transmisji GPRS, który posiada obrotową klapkę, cyfrowy aparat fotograficzny VGA z możliwością nagrywania filmów, oraz wbudowany moduł Bluetooth. Jak zapowiedział producent, telefon ten będzie dostępny w sprzedaży od następnego kwartału. Nokia 6170 to również trójzakresowy telefon GSM z możliwością transmisji GPRS, a wśród wyróżniających funkcji można wymienić podwójny wyświetlacz – wewnętrzny o rozdzielczości 128 x 160 pikseli, który odwzorowuje 65 536 kolorów i zewnętrzny o rozdzielczości 96 x 65 pikseli, który odwzorowuje 4 096 kolorów – i wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny VGA. Początek sprzedaży zaplanowany został na czwarty kwartał tego roku.

Oprócz telefonów, Nokia zaprezentowała także kilka nowych akcesoriów, w tym klawiaturę Bluetooth kompatybilną z telefonami Nokia 7610, 6630 i 6260, oraz wideo-stojak wyposażony w kamerę wideo z dwukrotnym zoomem cyfrowym, apewniający interakcję z rozmówcą.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się