DAJ CYNK

Nowe oszustwo SMS-owe - dziecko wpisało zły numer telefonu

27.08.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 38

Ważne 16

2

Serwis niebezpiecznik.pl donosi o nowym sposobie na oszustwo SMS-owe. Oszuści podszywają się pod matkę dziecka, które pomyliło numery telefonów.

Serwis niebezpiecznik.pl donosi o nowym sposobie na oszustwo SMS-owe. Oszuści podszywają się pod matkę dziecka, które pomyliło numery telefonów.

Witam. Na wstepie przepraszam za klopot ale podczas rejestracji w serwisie internetowym przez moja nieuwage moje dziecko wpisalo zly numer telefonu i SMS dotycacy rejestracji zamiast do nas zostal wyslany na Pani/Pana numer. Jesli dotarl lub dopiero dojdzie to czy jest mozliwosc odeslania mi tresci tego SMSa pod moj numer? Jezeli nie sprawi to klopotu bede bardzo wdzieczna za pomoc, z gory dziekuje. Ewa.

SMS o takiej treści zostaje wysłany chwilę po bardzo krótkim, niemożliwym do odebrania połączeniu. Połączenia wykonywane były z numeru +48 570755364, a SMS z +48 796222559.

Jak działa oszustwo? Rzekoma Ewa wprowadza nasz numer do płatnego serwisu z wiadomościami premium, zakłada wysoko płatne konto na stronie internetowej lub rejestruje się w serwisie pożyczkowym. Następnie serwis wysyła kod PIN niezbędny do rejestracji na nasz numer, który odsyłamy Ewie, a ona dokonuje rejestracji. W następstwie można spodziewać się wyczyszczenia stanu konta na numerze lub dużo wyższego niż zwykle rachunku za usługi telekomunikacyjne.

Źródło tekstu: niebezpiecznik.pl, wł

Tagi: sms
Komentarze
Zaloguj się