DAJ CYNK

Nowe, mobilne TELEPOLIS.PL z automatycznym przekierowaniem

09.12.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 33269

Ważne 11

6

Niektórzy już zauważyli, że niedawno uruchomiliśmy nową odsłonę mobilnego serwisu, dostępną pod adresem m.TELEPOLIS.PL. Teraz dodaliśmy automatyczne przekierowanie do mobilnej wersji po wykryciu "małego" ekranu.

Niektórzy już zauważyli, że niedawno uruchomiliśmy nową odsłonę mobilnego serwisu, dostępną pod adresem m.TELEPOLIS.PL. Teraz dodaliśmy automatyczne przekierowanie do mobilnej wersji po wykryciu "małego" ekranu.

Automatycznie przekierowanie docenią ci użytkownicy, którzy na komórce śledzą nas na Twitterze, Facebooku albo w ten sposób czytają kanały RSS. Jeżeli komuś to przekierowanie nie przypadnie do gustu lub otworzy link do mobilnej wersji na komputerze, to wystarczy, że klinie na link Pełna wersja TELEPOLIS.PL, który znajduje się na dole każdej strony. Po wykonaniu tej czynności zostanie przekierowany do "dużego" w dokładnie to samo miejsce, w którym był w "małym". W cookies zostanie zapamiętany ten wybór.

Tworząc nową wersję mobilnego serwisu duży nacisk położyliśmy na to, aby poprawnie wyświetlała się nie tylko na nowoczesnych smartfonach, ale i starszych telefonach z małymi ekranami. Na pewne problemy mogą natrafić czasem użytkownicy Opery Mini. Niestety, z racji tego, że serwery Opery mocno "mielą" kod HTML, ciężko jest skonstruować kod w taki sposób, aby zawsze był poprawnie wyświetlany. W większości przypadków nie powinno być jednak problemów.

Osoby z wadą wzroku, szczególnie dalekowidze, powinni docenić możliwość zwiększenia czcionki - wystarczy, że klikną na znaczek "A+/-" znajdujący się w prawym, górnym rogu. Zaraz obok znajduje się lupa, czyli wyszukiwarka. W podstawowej wersji można wyszukiwać telefony, użytkownicy premium dodatkowo przeszukają wiadomości i artykuły. Logowanie do serwisu następuje po kliknięciu "główki" w prawym, górnym rogu w nagłówku serwisu.

Jak podobna Wam się nowa, mobilna wersja TELEPOLIS.PL?

Źródło tekstu: wł

Tagi: telepolis.pl
Komentarze
Zaloguj się
84. Przemix
0

2013-12-25 12:35:12

Brakuje odnośnika do przejścia z desktopowej wersji na mobilną. Kliknąłem przez przypadek na telefonie powrót do pełnej wersji i teraz zawsze otwiera się pełna, cookies usunąć nie mogę bo to czytnik rss bez tej funkcji, globalne usuwanie ciasteczek nic nie daje.

Odpowiedz

83. ~Calm7
0

2013-12-20 22:17:09

Ja tam z reklamami nigdy na Telepolis nie miałem problemu, bo na Operze Mini ich nie zauważam, jedynie miewam od kilku dni pewne "dziwy" na tym nowym Telepolis (nie chodzi o mobilną wersję, bo jej często nie używam) dotyk zanikał na Forum, a dziś Wasze strony po dwa razy "reloaduję", bo się pusta wczytuje... Ciekawe, czy to Opera się sypie... Nokia5230, czy Telepolis na tym extra silniku.. ;-)

Odpowiedz

82. ~
0

2013-12-20 22:03:11

mbank to spieprzyl, bo w starym panelu w 20 sekund dochodze do szczegolow wniosku o kredytowke i widze dane ktore nie sa dostepne w nowym systemie. Zamiast ulepszyc to co bylo dobre to wprowadzili cos nowego co na sile reklamuja jako zarabisty projekt, wygrywajacy super, hiper konkursy. Tu sie nie wypowiadam bo nie korzystam z wersji mobilnej ale na smartfonie wyskakujaca reklama to porazka, kiedys sam tego doswiadczylem na telepolis.

Odpowiedz

81. WitekT
0

2013-12-20 21:47:18

telemaniak: no właśnie, jakiś tryb marudzenia Ci się włączył... ;-) No mBank zdrowo namieszał, ale tam jest sytuacja podobna z TELEPOLIS.PL - jak się coś przez wiele lat nie zmienia, to potem każda zmiana to rewolucja. A zmienić musieli, bo nie byliby w stanie wdrożyć nowych funkcji.

Odpowiedz

80. ~telemaniak
0

2013-12-20 21:42:28

Witek: nie jest tak źle :) Ja już tak mam, że chyba się starzeję i lubię stare strony z sentymentu. mBank to dopiero pozmieniał :P

Odpowiedz

79. WitekT
0

2013-12-20 21:14:31

telemaniak: dla Ciebie była lepsza, dla innych archaiczna - komu mieliśmy dogodzić tylko z tego względu i dlaczego? Poza tym tamta strona nie pozwalała już zrobić nic więcej. To normalne, że wybraliśmy rozwój... Ciężko tłumaczyć tak oczywiste rzeczy. :-)

Odpowiedz

78. ~telemaniak
0

2013-12-20 20:42:23

To była super strona: https://web.archive.org/web/20110614225247/http://www.telepolis. pl/ I po co zmieniać? Ja bym płacić na konto premium gdyby był dostęp do starej wersji :P

Odpowiedz

77. tombzd74
0

2013-12-19 20:19:05

Korzystam z Note 2. Wkurzaja mnie wyskakujące reklamy. Rozumiem reklamy w różnym miejscu ale te wyskakujace okna są masakra.

Odpowiedz

76. WitekT
0

2013-12-16 14:31:37

ursus: możesz rozwinąć?

Odpowiedz

75. WitekT
0

2013-12-16 14:31:24

Morvius: korzystamy z systemu dotPay, tam niestety nie ma takiej funkcji.

Odpowiedz

74. ~ursus
0

2013-12-12 20:43:39

Strasznie słabo jak nie tragicznie w mobilnej wersji dobrze ze jest opcja w przegladarce włączenia wersji pc

Odpowiedz

73. ttb
0

2013-12-12 17:22:11

IE lumia610 7.8

Odpowiedz

72. Morvius
0

2013-12-12 12:32:21

czy bierzecie pod uwagę opcję dopisz do rachunku za abonament w sieci play jeśli przykładowo mam chęć wykupić opcję premium na 180 dni?

Odpowiedz

71. WitekT
0

2013-12-12 11:53:24

ttb: a jakiej przeglądarki używasz? Bo tak być nie powinno...

Odpowiedz

70. ~ttb
0

2013-12-12 09:02:27

Super że jest wersja mobilna tylko jedna wkurzająca sprawa. Po wciśnięciu /'' wczytaj więcej /'' ładuje się na początek strony zamiast pozostać tam gdzie się czytało.

Odpowiedz