DAJ CYNK

Nowe karty SDHC/SDXC od Toshiby

05.08.2009

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3215

Ważne 0

0

Toshiba zaprezentowała nowe karty SD z serii SDHC oraz SDXC. Charakteryzują się one jeszcze szybszą prędkością zapisu oraz odczytu danych, a nowa linia SDXC - niespotykaną do tej pory pojemnością.

Toshiba zaprezentowała nowe karty SD z serii SDHC oraz SDXC. Charakteryzują się one jeszcze szybszą prędkością zapisu oraz odczytu danych, a nowa linia SDXC - niespotykaną do tej pory pojemnością.

Zaprezentowane przez Toshibę karty są zgodne z nowym standardem dla kart SD w wersji 3.0, która została określona przez SD Association w kwietniu tego roku. Przewiduje on m.in. zapis danych z prędkością 35 MB/s oraz ich odczyt na poziomie 60 MB/s.

Podstawowymi propozycjami będą nowe modele z linii SDHC o pojemności 16 oraz 32 GB, jednak w ofercie ma się znaleźć również nowy format SDXC o jeszcze większej pojemności. Nowa i, jak do tej pory, jedyna karta z rodziny SDXC oferować będzie 64 GB pamięci flash.

Nowy standard SDXC jest rozszerzeniem dobrze znanego już formatu SDHC. Ten drugi obsługuje pojemności od 4 do 32 GB, natomiast jego następca - od 64 GB do 2 TB.

Nowe karty zgodne ze standardem w wersji 3.0 mają pojawić się na rynku w pierwszej połowie przyszłego roku. Zanim to jednak nastąpi, Toshiba przekaże pierwsze egzemplarze swoich kart producentom sprzętu. Dzięki temu wraz z premierą kart obsługujących nowy standard SD 3.0 - na rynku pojawią się również urządzenia z nimi współpracujące.

Źródło tekstu: X-bit labs, wł

Komentarze
Zaloguj się
19. thonka
0

2009-08-06 00:58:41

@16 - to nie powinienes korzystac z zadnych kart pamieci standardu SD, bo to toshiba jest w 1/3 pomyslodawca tego standardu ;) @18 SDXC. poszukaj u zrodla ;)

Odpowiedz

18. ~SD 2GB
1

2009-08-05 23:34:10

ro w końcu SDXC czy SXHC? ja niby wiem, ale wypada żeby portal o takiej renomie nie robił kardynalnych byków

Odpowiedz

17. ~ZICO
1

2009-08-05 21:22:29

Jak zwykle najciekawsze nowinki to nowinki MADE IN JAPAN :-)

Odpowiedz

16. ~czarnygolf
-1

2009-08-05 18:09:22

Odkąd miałem nieprzyjemność korzystać z laptopa tej firmy trzymam się z daleka od wszelakich ich produktów.

Odpowiedz

15. znawca
1

2009-08-05 16:24:09

Super... tylko, że te 32GB niby są od dawna, a w sklepie to żadnej na oczy nie widziałem :P ... maks 8 - 16GB... :P

Odpowiedz

14. thonka
1

2009-08-05 14:47:33

@13 juz sa takie dyski - SSD. sa to normalne kosci flashowe polaczone ze soba. poki co o pojemnosciach nie dorownujacych obecnym, magnetycznym HDD (a juz tym bardziej cena), ale bija je na glowe wydajnoscia. najwiekszym minusem tej technologii jest to, ze kosci flash moga zostac zapisane/odczytane skonczona ilosc razy (samsung z rok temu sie chwalil, ze wprowadza kosci o 500tys. zapisach/odczytach).

Odpowiedz

13. ~
1

2009-08-05 14:30:27

Na to wychodzi że za 5 lat dyski w komputerach będą zamieniane na karty pamięci. Wreszczie mniej hałasu w budzie będzie.

Odpowiedz

12. jareckim
0

2009-08-05 14:16:43

11. To ja przespałem. Dzięki.

Odpowiedz

11. thonka
1

2009-08-05 14:01:15

@jareckim zajrzyj tu http://telepolis.pl/news.php?id=15305

Odpowiedz

10. thonka
1

2009-08-05 14:00:42

zanim te 2TB karty zobaczymy na oczy to troche minie. od kiedy zostaly zaprezentowane karty sdhc minely 3 lata, a tymczasem poki co najpopularniejsze sa kary 4gb i 8gb... 16gb dopiero co ''niedawno'' zalaly rynek, a 32gb jest w niewielkiej ilosci. skoro standard sdhc przewiduje karty do 32gb to logiczne jest, ze trzeba wypuscic nowy, drozszy i lepszy ;) co robic z taka iloscia pamieci? o ile dobrze pamietam obraz fullhd przy 30 klatkach na sekunde (bez dzwieku) skompresowany w mpeg4/avc wymaga w szczytowym momencie 25mbit (czyli jakies 3,2MB) na sekunde materialu. liczac w ten sposob 5h wspomnien z wakacji w wysokiej rozdzielczosci (ciekawe jakie kamery beda nam wciskac jak nie fullhd - nawet interpolowane) to jedyne 57GB... dzwiek to sprawa marginalna AC3 2.0 to jedyne 80MB na godzine ;) tak czy inaczej lacznie masz prawie 58GB materialu. z karty 64GB (czyli tak naprawde 62GB) zostaje oszalamiajaca ilosc 4GB...

Odpowiedz

9. jareckim
-1

2009-08-05 13:53:41

Zmiany w wybieraniu numerów - likwidacja prefiksu krajowego ''0'' telepolis przespało taki news?

Odpowiedz

8. thonka
1

2009-08-05 13:30:36

@5 no wlasnie czytanie ze zrozumieniem... mowa jest o kartach SDHC ale nie o kartach micro SDHC...

Odpowiedz

7. ~get
1

2009-08-05 13:28:01

@3 - oczywiście że będą, to jest NOWY STANDARD, niebawem tylko takie będą, a zanim to dojdzie do 2TB to NIESTETY minie trochę czasu :/ a jak ktoś nie wie co robić z miejscem - to niech zostanie z kartą 128 mega :D to mi przypomina takie teksty jak: eee jak bym wygrał w totka 10 milionów to nie wiedział bym co z tym zrobić - dla mnie odpowiedź jest prosta, widocznie jesteś kretynem i powinieneś machać łopata całe życie skoro TO jest dla ciebie problem :D a co do miejsca na karcie, to na prawdę trzeba być ograniczonym jakimś, wiadomo że choćby nagrywanie wideo w fullHD bardzo dużo miejsca pochłania, dzisiejsze karty nie bardzo się do tego nadają, a jeszcze bardziej ograniczonym trzeba być żeby nie zdawać sobie sprawy że wszystkie multimedia będą coraz lepszej jakość a co za tym idzie coraz więcej miejsca będą potrzebować... no ale cóż jak ktoś nie potrzebuje, to nie musi używać takich kart - proste, tylko niech nie mówi "nie wiem po co komu" bo jak nie wiesz to twój problem...

Odpowiedz

6. ~bambo
-1

2009-08-05 13:17:20

nie wiem po co komu karta 2TB w telefonie czy kompaktowej cyfrówce? No chyba że producenci szykują się do zarzucenia rynku sprzętem o rozdzielczości 20-30 MPix. No ale gdyby nawet to i tak nie widze większego sensu.

Odpowiedz