DAJ CYNK

Nowa usługa Idea Folder

07.07.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 669

Ważne 0

0

Od 5.07.br. w sieci Idea dostępna jest nowa usługa synchornizacji danych opartej na technologii SyncML - pod nazwą Idea Folder. Nowa usługa Idea Folder to unikalne rozwiązanie telekomunikacyjne na polskim rynku operatorów komórkowych, które umożliwia synchronizację (wymianę) danych zapisanych w telefonie komórkowym z informacjami przechowywanymi na serwerze Idea.

Od 5.07.br. w sieci Idea dostępna jest nowa usługa synchornizacji danych opartej na technologii SyncML - pod nazwą Idea Folder. Nowa usługa Idea Folder to unikalne rozwiązanie telekomunikacyjne na polskim rynku operatorów komórkowych, które umożliwia synchronizację (wymianę) danych zapisanych w telefonie komórkowym z informacjami przechowywanymi na serwerze Idea. Adres aplikacji Idea Folder : https://folder.idea.pl
Dzięki tej usłudze można wykonać kopię zapasową swoich danych z telefonu, a w szczególności:
- Książki adresowej
- Listy zadań do wykonania
- Listy spotkań - zdarzeń zapisanych w kalendarzu telefonu.

W przypadku kradzieży, zgubienia telefonu lub w momencie wymiany na nowy wszystkie dane są przechowywane w bezpiecznym miejscu. Można je również edytować i zarządzać nimi z wykorzystaniem przeglądarki WWW. Głównym atutem usługi Idea Folder jest możliwość synchronizacji - po odpowiednim skonfigurowaniu telefonu - danych przechowywanych na serwerze z danymi zapisanymi w telefonie. Przesłanie danych następuje dzięki transmisji danych GPRS. Dzięki temu rozwiązaniu można aktualizować informacje w telefonie, a w przypadku utraty aparatu lub wymiany na nowy uniknąć mozolnego odtwarzania potrzebnych informacji.

Usługa Idea Folder umożliwia zarządzanie danymi poprzez przeglądarkę WWW w specjalnej aplikacji, do której dostęp jest chroniony indywidualnym hasłem dostępowym, a transmisja szyfrowana z wykorzystaniem protokołu SSL.

Aby korzystać z usługi Idea Folder, należy ją aktywować poprzez SMS na numer 7593 lub kontakt z Biurem Obsługi Klienta (*525 dla Klientów Biznesowych, *22 dla Klientów Indywidualnych). Potwierdzenie aktywacji usługi przesyłane jest specjalnym SMSem razem z indywidualnym hasłem dostępowym. Po otrzymaniu hasła można zalogować się do aplikacji przez przeglądarkę www, wpisując login w postaci nr telefonu oraz otrzymane SMSem hasło dostępowe. Konieczna jest odpowiednia wcześniejsza jednorazowa konfiguracja telefonu.

Usługa jest dostępna dla wszystkich obecnych i nowych abonentów sieci Idea z wyłączeniem abonentów ofert wykorzystujących mechanizm doładowania na kartę. Aby skorzystać z usługi Idea Folder, należy mieć aktywną usługę transmisji danych GPRS oraz posiadać jeden z następujących telefonów:
- Nokia 7650 (konieczność wgrania aplikacji zewnętrznej)
- Nokia 6600
- SonyEricsson P800
- SonyEricsson P900

oraz wszystkich nowych modelach, które zostaną wprowadzone na rynek i będą posiadać zaimplementowaną obsługę protokołu SyncML oraz zostaną dopuszczone do usługi Idea Folder .

Cennik opłat za Usługę Idea Folder:
a) SMS:
Działanie - SMS pod numer:- Treść SMS-a: - Koszt wysłania SMS-a:
Aktywacja Usługi - 7593 – AKT - 5 zł bez VAT / 6,10 zł z VAT
Dezaktywacja Usługi - 8019 – DEZAKT - brak opłaty
Nowe hasło nadane przez system 1) 2) – 7230 – HASLO - 2 zł bez VAT / 2,44 zł z VAT

1) Abonent ma możliwość zmiany hasła do usługi z poziomu strony https usługi.
2) Jeżeli Abonent nie pamięta obecnego hasła, ma możliwość otrzymania zwrotnym SMS-em nowego hasła.

b) BOK:
Aktywacja usługi pod nr *525 lub *22 2)
opłata za aktywację: 5 zł bez VAT // 6,10 zł z VAT
Dezaktywacja usługi pod nr *525 lub *22 2)
brak opłaty

2) Możliwość składania dyspozycji aktywacji, dezaktywacji usługi poprzez kontakt telefoniczny z BOK dotyczy wyłącznie Abonentów, posiadających kod abonencki.

Abonent ma prawo w każdym momencie dokonać dezaktywacji usługi, dezaktywacja jest dokonywana w trybie natychmiastowym.

Abonament miesięczny za usługę 1) 2) - 5 zł bez VAT // 6,10 zł z VAT
Opłata za transmisję danych - Zgodna z wybraną ofertą GPRS

1) Abonament naliczany będzie z góry i wyszczególniony na fakturze za usługi telekomunikacyjne.
2) W przypadku aktywacji usługi w trakcie okresu rozliczeniowego, wartość abonamentu miesięcznego jest proporcjonalna do okresu pomiędzy aktywacją usługi, a zakończeniem okresu rozliczeniowego danego Abonenta, w którym usługa była aktywowana.

Ceny promocyjne, obowiązują od 5 lipca 2004 r. do odwołania.


Źródło tekstu: Idea

Komentarze
Zaloguj się