DAJ CYNK

Nowa odsłona sklepu z aplikacjami LG - Polska do końca roku

13.07.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

LG zaprezentowało nową odsłonę sklepu internetowego LG Application Store z aplikacjami dla posiadaczy telefonów komórkowych średniej i wyższej klasy oraz smartfonów.

LG zaprezentowało nową odsłonę sklepu internetowego LG Application Store z aplikacjami dla posiadaczy telefonów komórkowych średniej i wyższej klasy oraz smartfonów.

W tej chwili witryna jest dostępna tylko w wersji beta (testowej - do 30. lipca), jednak już posiada nową szatę graficzną i oferuje szeroki asortyment oprogramowania (w tym widgetów).

Jak podkreśla LG, zaletą sklepu jest fakt, że ponad połowa aplikacji mobilnych będzie kompatybilna z telefonami średniej i wyższej klasy, a do tej pory rynek usług mobilnych skupiał się niemal wyłącznie na smartfonach.

Obecnie sklep LG udostępnia zawartość aplikacji w systemie zamkniętym dla użytkowników telefonów średniej i wyższej klasy. Do końca 2010 roku planowane jest rozszerzenie gamy produktów o aplikacje dla właścicieli smartfonów z systemem Windows Mobile (Windows Phone) i Android.

Nowy sklep LG jest dostępny od 1. czerwca w 23 krajach. Według założeń projektantów LG, polscy użytkownicy po zarejestrowaniu się, będą mogli korzystać z zawartości witryny LG Application Store pod koniec 2010 roku. Do końca roku LG zamierza rozszerzyć usługę na 33 kraje oraz rozbudować gamę oferowanych produktów do 4 tys. aplikacji (aktualnie są ich 3 tys.). Do końca 2010 roku dostęp do sklepu LG Application Store otrzymają także użytkownicy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji, Włochy, Hiszpanii i Iranu.

LG Application Store dostępny jest pod adresem lgapplication.com.

Źródło tekstu: LG

Komentarze
Zaloguj się
Polecane tematy