DAJ CYNK

Nowa Nokia 7610

17.03.2004

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4

Ważne 0

0

Nokia przedstawiła eleganckie urządzenie fotograficzne Nokia 7610, swój pierwszy telefon z aparatem fotograficznym o rozdzielczości miliona pikseli.

Nokia przedstawiła eleganckie urządzenie fotograficzne Nokia 7610, swój pierwszy telefon z aparatem fotograficznym o rozdzielczości miliona pikseli. Zamknięty w eleganckich obudowach w kolorze rubinu i onyksu, smukły i stylowy telefon Nokia 7610 umożliwia szybkie i wygodne rejestrowanie, drukowanie, zapisywanie i wysyłanie wysokiej jakości zdjęć oraz nagrań wideo, oferując przy tym wszystkie zalety platformy Series 60. Ten trójzakresowy model ma wejść do sprzedaży w drugim kwartale 2004 roku i będzie dostępny w dwóch wersjach: do sieci GSM 900/1800/1900 oraz GSM 850/1800/1900. Planowana cena detaliczna to około 500 Euro.

Telefon fotograficzny Nokia 7610 umożliwia również dziecinnie proste drukowanie — odbitki fotograficzne można uzyskać w kilka sekund, przesyłając zdjęcia za pomocą technologii Bluetooth do kompatybilnej drukarki lub korzystając ze specjalnego kiosku w punkcie handlowym. Dostępna w telefonie aplikacja fotograficzna Kodak Pictures umożliwia ponadto wysyłanie zdjęć do wirtualnego albumu fotograficznego w Internecie i pokazywanie ich innym osobom oraz zamawianie odbitek przez Internet. Telefon Nokia 7610 zawiera wyświetlacz z paletą 65 000 kolorów, na którym można oglądać zdjęcia i nagrania wideo wykonane wbudowanym aparatem cyfrowym, a także strumieniowe transmisje wideo w czasie rzeczywistym, wyświetlane przez wbudowany odtwarzacz RealOne. Aparat fotograficzny o rozdzielczościi miliona pikseli (1152 x 864) oferuje wysokiej jakości obiektyw, funkcję 4-krotnego zbliżenia cyfrowego i samowyzwalacz. Urządzenie fotograficzne Nokia 7610 umożliwia także robienie zdjęć przy słabym oświetleniu.

Telefon Nokia 7610 opracowano specjalnie dla osób, które nie naśladują trendów, ale je wyznaczają. Jego użytkownicy mogą nie tylko przesyłać zdjęcia znajomym i członkom rodziny, ale także tworzyć krótkie filmy lub sekwencje wideo o długości do 10 minut, rejestrując materiał za pomocą urządzenia i odpowiednio go montując. Za pomocą specjalnej aplikacji reżyserskiej użytkownicy są w stanie po raz pierwszy przekształcić pliki wideo zarejestrowane telefonem Nokia 7610 w osobiste filmy przez dodanie efektów specjalnych, w tym muzyki, tekstu, nowych kolorów i ruchomych obiektów. Aplikacja ta potrafi automatycznie połączyć większą liczbę plików wideo w jeden film lub przystosować zmontowany materiał wideo do wysłania w wiadomości MMS.

Innym nowatorskim rozwiązaniem dostępnym w telefonie Nokia 7610 jest elektroniczny dziennik — Nokia Lifeblog. Aplikacja ta umożliwia rejestrowanie i organizowanie cyfrowych materiałów — zdjęć, plików wideo i wiadomości — z których bezpośrednio w telefonie powstaje osobisty zbiór multimedialnych notatek. Po przesłaniu multimedialnego dziennika do komputerowej aplikacji Lifeblog można go łatwo przeglądać za pomocą osi czasu oraz udostępniać umieszczone w nim notatki znajomym lub rodzinie za pośrednictwem poczty elektronicznej. Ponadto w zestawie z telefonem znajduje się oprogramowanie Adobe Photoshop Album, które pozwala użytkownikom telefonu Nokia 7610 na organizowanie i edycję cyfrowych zdjęć na komputerze.

Z innych ważnych cech i funkcji telefonu Nokia 7610 warto wymienić wiadomości multimedialne MMS, pocztę elektroniczną, odtwarzacz plików muzycznych MP3/AAC, przeglądarkę internetową, pamięć o pojemności 72 MB z możliwością rozszerzenia, port USB, łączność w technologii Bluetooth oraz technologię Java. Elegancki telefon jest mały (93 cm3) i lekki (118 g) oraz oferuje czas rozmów wynoszący 3 godziny i czas oczekiwania równy 250 godzin. W szerokiej ofercie aplikacji dla urządzeń zgodnych z platformą Series 60 każdy użytkownik telefonu fotograficznego Nokia 7610 znajdzie coś, co pomoże w wyrażeniu jego artystycznego talentu.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się