DAJ CYNK

Novatel pozywa ZTE i Franklin Wireless za naruszenie patentów

13.12.2010

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1081

Ważne 0

0

Novatel Wireless Inc., dostawca bezprzewodowych urządzeń dostępowych do Internetu poinformował, że złożył pozew przeciwko Franklin Wireless Corporation i ZTE za naruszenie pięciu patentów, związanych z kluczową architekturą i funkcjonalnością inteligentnych, mobilnych hotspotów z rodziny MiFi.

Novatel Wireless, dostawca bezprzewodowych urządzeń dostępowych do Internetu poinformował, że złożył pozew przeciwko Franklin Wireless Corporation i ZTE za naruszenie pięciu patentów, związanych z kluczową architekturą i funkcjonalnością inteligentnych, mobilnych hotspotów z rodziny MiFi.

Novatel Wireless wynalazł MiFi - inteligentny, mobilny hotspot, który zapoczątkował całkowicie nową klasę produktów bezprzewodowych. Jesteśmy pewni, że będziemy nadal liderem rynku. Natomiast nasi konkurenci powinni liczyć na swoje własne wynalazki, a nie kopiować nasze pomysły. powidział Peter Leparullo, prezes Novatela

MiFi zadebiutowało na rynku w 2008 roku. Pierwsze urządzenia miały wbudowany modem 3G i umożliwiały tworzenie przenośnego hotspotu, z którego naraz mogło korzystać do pięciu użytkowników. Później pojawiło się kilka innych wersji, włączając modele obsługujące sieć WiMax.

Od wprowadzenia na rynek urządzenia MiFi znalazły się ofercie ponad 25 operatorów na całym świecie.

Źródło tekstu: Novatel, SlashGear.com

Komentarze
Zaloguj się
1. ~wiedzący
0

2010-12-14 10:28:19

Bu chacha :). Takie rzeczy tylko w stanach, gdzie można opatentować , iż procesor oszczędza energię przez zmniejszenie taktowania i napięcia, bez przerywania pracy. Ciekawe kto posiada patent na WiFi tethering w telefonach. Pewnie zaraz wszyscy producenci telefonów z WiFi będę musieli płacić im tantiemy jeżeli będą chcieli sprzedawać swoje produkty w stanach. Ewentualnie na tamten rynek wyłączą tę funkcję.

Odpowiedz