DAJ CYNK

Nokia zwolni 6 tysięcy pracowników

14.04.2011

Dodane przez: ringu

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3983

Ważne 0

0

Nokia zamierza wkrótce zwolnić podnad 6 tysięcy osób, które pracują obecnie w działach R&D na całym świecie. To ponad 38% pracowników zaangażowanych w rozwój i badania nad nowymi produktami.

Nokia zamierza wkrótce zwolnić podnad 6 tysięcy osób, które pracują obecnie w działach R&D na całym świecie. To ponad 38% pracowników zaangażowanych w rozwój i badania nad nowymi produktami.

Prezes Nokii, Stephen Elop zapowiedział redukcję etatów już 11 lutego, kiedy firma zawiązała porozumienie z Microsoftem w sprawie produkcji smartfonów opartych o system operacyjny Windows Phone (o czym pisaliśmy w tej wiadomości).

Microsoft posiada swój własny dział rozwoju i badań nad systemem operacyjnym WP7, dlatego nie jest wymagane zaangażowanie aż tylu osób z Nokii. Poza tym fiński producent postanowił ograniczyć rozwój pozostałych systemów - zarówno Symbiana jak i MeeGo.

Źródło tekstu: Bloomberg, wł

Komentarze
Zaloguj się
42. AbrahaM
0

2011-04-14 21:10:35

zwolennicy różnych systemów się radośnie kłócą, a nikt nie zauważył że zwolnienie 6000 osób (znających na wylot OS) może przyczynić się do.. skoku ilości wirusów (czy szerzej wszelkiego malware) w Symbianie..

Odpowiedz

41. ~Mike
0

2011-04-14 19:32:44

Android nie ma nawet wideorozmów, to tak w temacie, że Symbian jest do kitu.

Odpowiedz

40. ~BioS
0

2011-04-14 19:01:30

@38.: ~code, reprezentujesz delikatnie mówiąc niezbyt wysoki poziom merytoryczny, typowy dla krytyków Symbian-a. Najgłośniej krzyczą i narzekają na niego ci, którzy nie mieli z nim kontaktu, bądź mieli takowy ostatni raz kilka lat temu - w czasach gdy rodziły się stereotypy na temat tego OS-u (mulenie, wieszanie i takie tam). O jakich ty nielogicznych miejscach w Symbianie piszesz??! "utawawiena wiadomości w trzech różnych miejscach"?? - ahahahaha, co za bzdury! utawawiena wiadomości znajdują się w logicznym miejscu - czyli w dziale "Wiadomości", a nie w jakichś tam "trzech miejscach"! Natomiast samo ich ustawianie jest proste - nawet dla niezbyt rozgarnięty "ajfonjuzerów", którzy wszystko muszą mieć maksymalnie uproszczone, bo inaczej się gubią ;-)

Odpowiedz

39. Pavan
0

2011-04-14 18:30:28

Z przekonaniami jest jak religią, nie da się komuś przetłumaczyć że wierzy w bajki.

Odpowiedz

38. ~code
0

2011-04-14 17:37:47

@36: mam bezsystemową nokię, C3-00, jako drugi telefon - i wolę ją, zamiast Symbiana. Stosując poziom tłumaczenia Symbiana, do zada. specjal. mam iPhon., a denerw. mnie nielogiczn. w system. Symbi. jak np. utaw. wiad. w trzech różn. miejscach

Odpowiedz

37. ~BioS
0

2011-04-14 17:05:44

@29.: Brak jest analogii w twoim przykładzie. Po pierwsze to Symbian nie jest jakąś tam starszą wersją Androida, lecz cokolwiek by nie mówili antagoniści tego pierwszego OS-u to jest on porównywalny z Androidem. Poza tym jeszcze nie tak dawno Symbian miał wiele funkcjonalności, które w Androidzie dodano stopniowo i z wielką pompą - wraz z kolejnymi jego wersjami. Nawet do tej pory Android nie posiada tych wszystkich funkcjonalności, które można znaleźć w Symbianie! Np. bardzo przydatnej i użytecznej funkcjonalności USB On-The-Go.

Odpowiedz

36. ~hmmm
0

2011-04-14 16:58:32

czyli miejsca pracy poszly za ocean. Miło :) Narzekacie na symbiana? chyba nie mieliscie bezsystemowej nokii - tego sie nie dalo uzywac. Symbian to krok milowy w kierunku normalnego uzywania telefonu

Odpowiedz

35. ~BioS
0

2011-04-14 16:30:21

@33.: Ja miałem Nokię E72 i wcale nie muliła, ani nie zawieszała się! Myślę, że ty po prostu zmyślasz.

Odpowiedz

34. ~Mike
0

2011-04-14 16:05:42

@ 31 Bo M$ jako autor Windy jest zwalczany przez władze na całym świecie, a Google o dziwo z zachwytem wspierany, ciekawe dlaczego? Po prostu CIA zgłosiło się do Brin`a i Page`a z konkretną ofertą. @ 33 Musiałeś mieć uwalony system. E72 na najnowszym sofcie chodzi jak rakieta.

Odpowiedz

33. ~E72
0

2011-04-14 15:45:06

Miałem E72 600 Mhz z symbianem i się muliła i wieszała.

Odpowiedz

32. ~anty
0

2011-04-14 14:52:56

A ja jestem ciekawa jak funkcję "tylko dzwonienia i smsowania" spełnia Nokia N8, C7, nowa E7, itd? Ja tam za nokią nie przepadam ze względu na niską jakość wykonania(starszymi można było nawet gwoździe wbijać, ale te nowsze nie są w 1/4 tak dobre. Mojemu bratu telefon rozpadł się po pół roku) i wysoką cenę. No i przez wzgląd na fanatyków...

Odpowiedz

31. ~
0

2011-04-14 14:51:51

@Mike: Uwielbiam te teorie spisowe dotyczace inwigilacji. Ciekawe tylko, ze nikt nie pyta co o nas wiedza i co wysylaja systemy operacyjne dzialajace na 90% komputerow na swiecie? Dlaczego np. przegladarka jednej globalnej firmy oparta na Open Source jest oskarzana o sledzenie, inwigilowane, szpiegowanie, podczas gdy przegladarka innej globalnej firmy o zamknietym kodzie, jest darzona absolutnym zaufaniem

Odpowiedz

30. ~
0

2011-04-14 14:27:11

Niestety Mike nie przesadza. To się dzieje na naszych oczach, za naszym przyzwoleniem i dzięki naszemu wygodnictwu.

Odpowiedz

29. ~
0

2011-04-14 14:24:49

@SHIBBY: Idac tym tokiem rozumowana, to najlepszym systemem operacyjnym Microsoftu jest Windows 95 bo odpalony na danej maszynie, bedze dzialal najszybciej. Windows XP ma wieksze wymagania wiec bedzie dzialal wolniej, natomiast Windows 7 jest najwolniejszy z tej trojki (ma najwieksze wymagania systemowe) wiec przyjmujac twoja metodologie jest najgroszym z wymienionych systemow.

Odpowiedz

28. ~
0

2011-04-14 14:09:12

Nie polecam Androida fiksuje, ma luki w systemie, transfer zżera bez przyczyny, najgorsza wada NIE MA tego systemu w klasycznej obudowie, tylko Dotyk i qwerty. Nokia ma Symbiana w klasycznych np: N70 i za to ją lubie.

Odpowiedz