DAJ CYNK

Nokia zadowolona ze sprzedaży Lumii

10.01.2013

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4529

Ważne 0

0

W IV kwartale Nokia sprzedała 79,6 mln telefonów za 2,5 mld euro. Z tego 15,9 mln stanowiły smartfony, do których producent zalicza także urządzenia dotykowe z serii Asha.

W IV kwartale Nokia sprzedała 79,6 mln telefonów za 2,5 mld euro. Z tego 15,9 mln stanowiły smartfony, do których producent zalicza także urządzenia dotykowe z serii Asha.

W IV kwartale Nokia sprzedała 9,3 mln telefonów z serii Asha, 4,4 mln Lumii oraz 2,2 mln smartfonów z Symbianem.

Jak napisano w raporcie, Nokia jest szczególnie zadowolona z poziomu sprzedaży Lumii, który był wyższy niż oczekiwano.

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
29. ~Don Pedro
0

2013-01-12 12:48:41

W ostatnim czasie kupiłem dwie Nokie. Na przedłużenie umowy wziąłem Lumię 820. Jakość wykonania bez najmniejszych zastrzeżeń. Niestety Windows nie przypadł mi do gustu. Może nie jestem z tego pokolenia. Za to moja squo, niemal od pierwszego wejrzenia polubiła ósemkę. Ja zaś kupiłem 808 PureView. To był strzał w dziesiątkę. Symbian bez problemu daje radę, poza tym znam go, więc poruszam się w telefonie bardzo swobodnie. Jakość zdjęć to już inna historia. Ten telefon bije na głowę wszystkie słuchawki i 2/3 kompaktów. Jedyne do czego można się przyczepić, to trochę za mała rozdzielczość ekranu, ale po dwóch dniach używania przestaje się to zauważać. Tę niedogodność rekompensuje to że jest to AMOLED z widocznością w każdych warunkach. Myślę że Nokia strzeliła sobie w stopę uśmiercając Symbiana (choć jest bardzo często aktualizowany) i MeeGo. Za chwilę zabraknie im pieniędzy na rozwój technologiczny, i po Nokii.

Odpowiedz

28. ~
0

2013-01-12 09:50:48

To ta firma jeszcze istnieje?

Odpowiedz

27. ~Orad
0

2013-01-11 12:48:20

I o co ta dyskusja ?? Mądrujecie się jakbyście mieli udziały w Nokii czy w Google (Android). Kręci się Nokii i dobrze. Ja się cieszę, bo obok produktów innych firm nie nudzimy się, coś się dzieje. Niech walczą. Nie wróżcie im zguby bo sami zginiecie :))) Android nie jest doskonały, owszem jest ciekawym systemem, ale wielbienie go przez niektórych jest zwyczajnie głupie. No i chyba to oczywiste, że jak się klepie jakiś produkt na miliony sztuk to siłą rzeczy musi się trafić jakiś bubel, ale nie oznacza to że od razu taki czy inny producent produkuje śmieci. Widać dyskusja jest na poziomie "za wszelką cenę muszę być na wierzchu" zupełnie jak w podstawówce. A może by tak bardziej merytorycznie Drodzy Państwo i bez zbędnego przekomarzania się i wybujałego krytycyzmu ???

Odpowiedz

25. ~Fobs
0

2013-01-10 23:58:23

@24 pokazać

Odpowiedz

24. ~
0

2013-01-10 22:36:41

@21 - a chcesz zdjęcia wypalonego wyświetlacza Lumii?

Odpowiedz

23. pacman
1

2013-01-10 20:44:03

@16 Spoko, ale te 2,2 mln bez reklam i wsparcia, bez promocji to jednak sporo bo to połowa tego co z WP przy ogromnej kampanii promocyjnej samej Nokii i głównie MS, który promował sam system gdzie i jak się tylko dało. Może lepiej byłoby żeby Nokia jednak wypuszczała coś z Symbianem ? Skoro WP jest bez radia, kart i wymiennych baterii to modele z S/M(2-4 rocznie) byłby z kartą, wymienną i pojemną (3000+mAh) baterią, radiem, działałby jako przenośna pamięć, zero ograniczeń znanych z WP - to byłby konkurent, ale nie WP tylko Androida. Bo sam WP to zupełnie inna filozofia, inny wybór, a Symbian/Maemo byłby substytutem Androida.

Odpowiedz

22. ~wziuuuuu
0

2013-01-10 19:43:28

@19 - żaden Android z 1 GB RAM nigdy się mi nie wieszał, kontakty wybierałem błyskawicznie, a internet śmigał jak oszalały ... Więc czego chcieć więcej w Lumii 900 ? Androida. Co do sprzedaży Nokii - gdyby oczekiwała, że wcale się nie sprzeda to nawet sprzedaż 100 sztuk byłby sukcesem. A S3 się sypie, bo cóż ... Większa szansa, że będzie wada w egzemplarzu 1 z kilku milionów niż w 1 ze stu :) ...

Odpowiedz

20. ~
0

2013-01-10 18:15:15

@18 Pewnie z padającym Super Amoled Plus HD

Odpowiedz

19. ~lUUUUUUUUUUUMIA 900
0

2013-01-10 18:14:47

Powiem tak...mam Lumie 900. Może nie mogę zmieniać jej tapet po 50 razy dziennie, może nie mam super świetnych gier które są na Androida ale za to NIGDY mi się nie zawiesiła, kontakty wybiera mi błyskawicznie, internet śmiga jak oszalały. Czego chcieć więcej? Do tego darmowe mapy, radio od Nokii, aplikacje Office i b. dobry aparat.

Odpowiedz

18. ~aa
0

2013-01-10 17:15:22

17@ moze nie wiecej ale ponad polowe tego co nokia samych S3 poszlo

Odpowiedz

17. Bear
1

2013-01-10 17:08:59

Takimi tekstami Nokia się ośmiesza.Samsung samych SIII sprzedał więcej.

Odpowiedz

16. ozzy
3

2013-01-10 17:05:40

hmmm http://www.gsmarena.com/nokia_epxected_to_sell_37_million_window s_phones_in_2012-news-3662.php to są chyba te prognozy prawie dokładnie sprzed roku :)

Odpowiedz

15. Stavsky
2

2013-01-10 16:50:49

@11 mowa jest o IV kwartale, czyli październik-listopad-grudzień i to w żaden sposób nie przekłada się na to jakie byly wtedy premiery. Chociaż rację masz, tym bardziej że pewnie większość tych Lumii to model 610. No ale skoro Nokia jest zadowolona, to my też powinniśmy się cieszyć :D

Odpowiedz

14. ~
3

2013-01-10 16:46:50

Za taka wieeeelka sprzedaz topowego smartfonu w Apple posypalyby sie glowy setkami... A Nokia nawet tyle nie oczekiwala :)

Odpowiedz

13. ~
-2

2013-01-10 16:41:18

hehe, to widać spodziewali się niezłej porażki :D niech poczekają na mnie, też niedługo kupię lumię ;)

Odpowiedz