DAJ CYNK

Nokia X10 - pierwsze informacje

23.02.2010

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 7958

Ważne 0

0

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat najnowszego smartfonu Nokii - modelu X10.

W sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat najnowszego smartfonu Nokii - modelu X10.

Na targach MWC Nokia nie tylko nie posiadała własnego stanowiska wystawienniczego, ale również, tak naprawdę, nie przedstawiła żadnej nowości jeśli chodzi o telefony komórkowe. Mimo to do sieci trafiły informacje na temat jej najnowszego produktu.

Nokia X10 ma być smartfonem w obudowie typu slider, który jako jeden z pierwszych pracować będzie pod kontrolą systemu Symbian^3. Zaoferuje on ekran główny składający się z kilku pulpitów z autorotacją. Posiadać będzie również odporny na zarysowania ekran pojemnościowy o przekątnej 3,2 cali i nieznanej jak dotąd rozdzielczości. Wbudowany aparat z diodą LED ma pozwolić na wykonanie zdjęć w rozdzielczości 5 Mpix.

Łączność ze światem ma być możliwa za pomocą technologii HSDPA oraz WiFi. Wśród obecnych modułów nie zabraknie również AGPS. 256 MB pamięci operacyjnej będzie uzupełnione o 16 lub 32 GB pamięci wewnętrznej, w zależności od wersji. Znajdziemy tu również czujnik światła oraz zbliżeniowy, a wprowadzanie tekstu ułatwi sprzętowa klawiatura QWERTY. Wszystko to napędzane będzie procesorem ARM Cortex A8 pracującym z częstotliwością 600 MHz.

Niestety, na chwilę obecną brak jest bardziej szczegółowych informacji na temat opisywanego modelu. Co więcej - nie wiadomo również czy przedstawione informacje są prawdziwe. Wszystko dlatego, że obecnie dostępny jest jedynie film przedstawiający ulotkę informacyjną na temat X10. Zagadką pozostaje również oznaczenie samego urządzenia, które jest takie same, jak jednego z produktów konkurenta, Sony Ericssona Xperia X10.Źródło tekstu: unwiredview, wł

Komentarze
Zaloguj się