DAJ CYNK

Nokia wprowadza na rynek technologię MulteFire

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4552

MulteFire umożliwia stworzenie prywatnych sieci LTE z wykorzystaniem nielicencjonowanych pasm radiowych.MulteFire umożliwia stworzenie prywatnych sieci LTE z wykorzystaniem nielicencjonowanych pasm radiowych.

Nokia wprowadza na rynek urządzenia MulteFire, które umożliwią przemysłowi, inteligentnym miastom i dostawcom usług mobilnych wykorzystanie globalnego nielicencjonowanego spektrum fal radiowych do stworzenia bezpiecznych, prywatnych sieci LTE o dużej przepustowości. Nokia Flexi Zone MulteFire Multiband Pico BTS pozwoli firmom na bardziej wydajne łączenie "rzeczy" i ludzi, torując drogę do przyszłej łączności 5G.

Prywatne LTE może być szczególnie przydatne w takich segmentach, jak logistyka, energetyka, górnictwo, transport, produkcja i inteligentne miasta. Sieci takie zapewnią wysoki zasięg i wydajność, niewielkie opóźnienia i niezawodną łączność bezprzewodową jako dodatkową opcję w stosunku do sieci Ethernet. Dzięki łatwej do wdrożenia technologii Wi-Fi, mała komórka MulteFire da stosującym ją podmiotom między innymi następujące korzyści:

  • firmy z branży transportowej będą miały możliwość niezawodnego śledzenia przesyłek i kontenerów w kluczowych centrach logistycznych i kampusach, poprzez łączenie się z nimi i zdalne sterowanie pojazdami, przy jednoczesnym wykorzystaniu wydajności MulteFire do nadzoru wideo,
  • dostawcy usług telefonii komórkowej będą mogli rozszerzyć ofertę dla przedsiębiorstw w różnych regionach świata poza licencjonowanymi pasmami radiowymi,
  • właściciele budynków użyteczności publicznej, takich jak hotele, centra handlowe, stadiony i inne obiekty, skorzystają z nowych źródeł przychodów, dzięki możliwości otwarcia swojej prywatnej sieci LTE na dostawców usług telefonii komórkowej w celu ulepszenia usług dla abonentów w tych lokalizacjach.

Nokia zaprezentuje możliwości małej komórki Flexi Zone MulteFire w prywatnej sieci LTE w lutym w Barcelonie, podczas Mobile World Congress 2018.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu