DAJ CYNK

Nokia: wizja konwergencji technologii na CES 2007

08.01.2007

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1721

Ważne 0

0

Prezes Nokii podczas targów Consumer Electronics Show (CES) 2007, przedstawił wizję, w której łatwość korzystania oraz integracja mobilności i Internetu z urządzeniami multimedialnymi, umożliwi tworzenie, odtwarzanie i udostępnianie materiałów multimedialnych niezależnie od czasu i miejsca.

Prezes Nokii Olli-Pekka Kallasvuo na międzynarodowym pokazie elektroniki użytkowej Consumer Electronics Show (CES) 2007, przedstawił wizję, w której łatwość korzystania oraz integracja mobilności i Internetu z urządzeniami multimedialnymi umożliwi tworzenie, odtwarzanie i udostępnianie materiałów multimedialnych niezależnie od czasu i miejsca.

Olli-Pekka Kallasvuo powiedział: "Mobilność będzie stanowić podstawę rozwoju Internetu. Dzięki niej użytkownicy będą mieć dostęp do potrzebnych im osób, materiałów i informacji niezależnie od miejsca. Urządzenia o pojedynczym zastosowaniu tracą na atrakcyjności. Ustępują miejsca urządzeniom wielofunkcyjnym, które stają się coraz bardziej wszechstronne i łatwiejsze w obsłudze".

Rynek urządzeń konwergentnych to najszybciej rosnący segment elektroniki użytkowej, na co wskazuje 90 milionów urządzeń sprzedanych w roku 2006 oraz spodziewana sprzedaż 250 milionów sztuk w roku 2008. Na tym rynku Nokia jest największym producentem na świecie, który sprzedał blisko 40 milionów konwergentnych urządzeń w roku 2006.

"Nokia wzbogaca konwergencję o zalety mobilności i wszechstronnej łączności, oferując użytkownikom stały dostęp do materiałów i usług internetowych" — powiedział Olli-Pekka Kallasvuo. Ogłosił on także współpracę firm Nokia i Sprint Nextel nad udostępnianiem łączności WiMaX i otwartych usług internetowych w urządzeniach mobilnych w USA w roku 2008.

Mówiąc o roli funkcjonalności oraz projektowaniu produktów, Olli-Pekka Kallasvuo zaprezentował mobilny komputer Nokia N76, stanowiący ultrapłaskie połączenie szlachetnych materiałów i najnowocześniejszych technologii.

Prezes Nokii ogłosił zawarcie umów z czołowymi firmami internetowymi, które mogą dzięki temu zaistnieć ze swoją marką i ofertą w urządzeniach mobilnych. Współpraca ta obejmuje między innymi wbudowaną łączność z bezpłatną usługą prywatnych blogów Vox firmy Six Apart w nowo przedstawionym urządzeniem Nokia N93i. Nokia i Skype ogłosiły współpracę mającą na celu opracowanie nowych funkcji mobilnych aplikacji Skype w Tablecie internetowym Nokia N800. Nokia i Yahoo! ogłosiły dostępność usług Yahoo! Go, w tym synchronizację książki adresowej, mobilne, głosowe wiadomości błyskawiczne, automatyczne przesyłanie zdjęć oraz pocztę Yahoo! Mail w licznych modelach telefonów komórkowych Series 40 firmy Nokia.Zaprezentowany został także telefon Nokia 6131 NFC zawierający technologię łączności bliskiego zasięgu Near Field Communications (NFC), która umożliwia wymianę informacji, inicjowanie usług oraz dokonywanie płatności i korzystanie z biletów jednym dotknięciem urządzenia.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się
1. ~NFC fan
0

2007-01-09 00:37:09

Nareście NFC w jakiejś rozsądnej komórce.

Odpowiedz