DAJ CYNK

Nokia w Polsce buduje technologie przyszłości

29.09.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2911

Ważne 6

0

Sieci mobilne piątej generacji (5G), LTE-Advanced, czy też technologia "Small cells" to jedne z najnowszych rozwiązań, nad którymi pracują specjaliści w centrach badawczo-rozwojowych Nokii w Polsce - w Krakowie i Wrocławiu.

Sieci mobilne piątej generacji (5G), LTE-Advanced, czy też technologia "Small cells" to jedne z najnowszych rozwiązań, nad którymi pracują specjaliści w centrach badawczo-rozwojowych Nokii w Polsce - w Krakowie i Wrocławiu.

Polski oddział Nokii jest dziś jednym z największych w Europie - zatrudniamy ponad 3 750 osób, głównie w obszarze R&D i uczestniczymy w najważniejszych projektach pozwalających realizować wizję rozwoju technologicznego nakreśloną przez Nokię - mówi Piotr Kaczmarek, prezes zarządu Nokia Networks w Polsce.

Polski oddział dostarcza również infrastrukturę i usługi polskim operatorom, a globalne centrum usług w Warszawie obsługuje klientów firmy w wielu krajach świata.

Zgodnie z wizją Nokii, kolejna generacja sieci mobilnych o prędkościach przesyłu nawet wyższych niż 10 Gb/s oraz ekstremalnie niskich opóźnieniach, połączy miliardy użytkowników i urządzeń na świecie otwierając drzwi do całkowicie nowych zastosowań i aplikacji - w tzw. Programowalnym Świecie.

5G umożliwi połączenie ludzi oraz przedmiotów w ramach trzech kategorii użytkowania sieci: użytkowników masowych sieci szerokopasmowych dostarczających gigabajty danych na żądanie; krytycznej komunikacji między maszynami (M2M) pozwalającej na natychmiastową, synchroniczną reakcję, co umożliwi zdalną kontrolę np. robotów; oraz masowej komunikacji M2M, łączącej miliardy czujników i urządzeń.

Inżynierowie w krakowskim centrum R&D tworzą oraz testują oprogramowanie dla elementów sieci komórkowych 3G oraz 4G - LTE i LTE-Advanced, szczególnie dla stacji bazowych telefonii komórkowej, a flagowym produktem Centrum są małe stacje bazowe - Small cells, które zapewniają wysokiej jakości dostęp do sieci. Są też jedną z ważnych technologii dostępu, które będą wspierały przyszłe sieci 5G.

Nokia współpracuje też blisko z dziewięcioma wyższymi uczelniami w Polsce, realizując wspólne projekty dydaktyczne i badawcze.

Źródło tekstu: Nokia Networks

Komentarze
Zaloguj się
5. ~
0

2015-09-29 18:06:24

To Nokia jeszcze istnieje? ;)

Odpowiedz

-2

2015-09-29 16:40:20

A po co to komu jak slabe pakiety danych daja.

Odpowiedz

3. ~pabloki
1

2015-09-29 16:27:49

rozwijajaa w polsce a będzie że nie w polsce. jak to zazwyczaj bywa.polska myśl a przypisywana innym krajom.

Odpowiedz

2. LuiN
1

2015-09-29 15:27:12

1, Pięknie dziękuję.

Odpowiedz

1. ~
0

2015-09-29 15:17:51

"czy też technologia "Small cells" to jedne (z) najnowszych rozwiązań""w centrach badawczo(-)rozwojowych""Polsk(i) oddział dostarcza również infrastrukturę""Są też są jedną z ważnych"

Odpowiedz