DAJ CYNK

Nokia stawia na NFC

18.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2554

Ważne 0

0

Od przyszłego roku wszystkie smartfony Nokii będą standardowo wyposażone w technologię zbliżeniową NFC (ang. Near Field Communication) - zapowiedział Anssi Vanjoki, wiceprezes firmy.

Od przyszłego roku wszystkie smartfony Nokii będą standardowo wyposażone w technologię zbliżeniową NFC (ang. Near Field Communication) - zapowiedział Anssi Vanjoki, wiceprezes firmy.

Nokia ma wspierać protokół SWP (ang. Single Wire Protocol) oraz autentykację poprzez kartę SIM lub microSD, a także wspierać programistów w tworzeniu aplikacji wykorzystujących technologię NFC.

W Polsce technologię NFC przy płatnościach testują PTC i Polkomtel przy wykorzystaniu telefonów Samsunga.

Źródło tekstu: The Register, wł

Komentarze
Zaloguj się
18. Mila89
0

2010-06-19 23:42:31

Bez sensu... czemu nokia stawia na KFC a nie na McDonald? ze niby w czymś KFC jest lepsze czy co? i kogo obchodzi u kogo jedza posilki pracownicy Noki 0_o

Odpowiedz

17. ~niekumaty
0

2010-06-19 19:06:25

@15 - racja. Dodatkowo mam takie zastrzeżenie, że w treści newsa można było napisać co to jest Technologia Zbliżeniowa (ja nie wiedziałem, dopiero po komentarzach się domyśliłem).

Odpowiedz

16. ~vr
0

2010-06-19 00:30:04

Nokia lepiej by było jakby zajęła się dualsimami oraz... jakością swoich smartfonów i ich cenami przynajmniej na polski rynek.

Odpowiedz

15. ~tets
0

2010-06-18 20:33:56

no i nie ma takiego słowa jak "autentykacja" jest uwierzytelnianie :P

Odpowiedz

14. AbrahaM
0

2010-06-18 19:39:58

@13 o swojej E51 nie mogę złego słowa powiedzieć. Ale o testowanej E52 już więcej niż jedno, i nie nadające się "do druku". Więc jednak bym nie uogólniał.

Odpowiedz

13. ~Kamil
1

2010-06-18 19:15:27

@12 - z wykonaniem trzymają poziom. Poziom poniżej wszelkiej krytyki ;). A ciemna masa i tak kupuje, bo "Nokia jest najlepsza!" ;)

Odpowiedz

12. AbrahaM
1

2010-06-18 18:58:05

ten fiński koncern "na eN" coraz dziwniej się zachowuje. Zaspał "dotykowość", trzyma się Symbiana (to akurat można zrozumieć), nie eksperymentuje z Androidem (a szkoda, mogliby, i zobaczyć jak rynek przyjmie). Do tego w najlepszym wypadku co któraś z premier jest fajna, a z wykonaniem bywa różnie..

Odpowiedz

11. dRkAnE
0

2010-06-18 18:42:01

Wow czy mi się wydaję czy do linków na facebooku dodajecie do siebie komentarze których tutaj już nie ma? :) Nice...

Odpowiedz

10. ~Woland
1

2010-06-18 17:11:38

Dążą stopniowo do wszczepiania czipu RFID pod skórę, czip "zupełnie przypadkowo" najlepiej przyjmuje się na rękach lub czole... Dla porównania:wszyscy otrzymują znamię na prawą rękę lub na czoło i że nikt nie może kupić ni sprzedać, kto nie ma znamienia - imienia bestii lub liczby jej imienia." ( Ap.13:15-17)

Odpowiedz

9. ~korek
1

2010-06-18 16:51:43

Powiem tak: Niech "to odstawi" i wezmie sie do roboty z tymi smartfonami :-|

Odpowiedz

8. ~
1

2010-06-18 16:19:16

I niedlugo bedzie Matrix. Czyli jesli ktos nie zyczy sobie technologio NFC w telefonie to Nokii ma nie wybierac;P A tak serio to przeciez nikt (przynajmniej na razie) nie kaze nikomu z tego korzystac./e

Odpowiedz

7. WitekT
2

2010-06-18 15:58:29

6: to znaczy, że klucze szyfrujące są przechowywane albo na karcie microSD, albo na karcie SIM. Płatności zbliżeniowe w Polsce do kwoty 50 zł idą bez PIN-u, powyżej z PIN-em. Tak samo jak zwykłe, plastikowe karty płatnicze z Visa PayWave czy Mastercard PayPass.

Odpowiedz

6. ~
0

2010-06-18 15:48:00

Co to znaczy autentykacja przez karte sim? Ze np nie calkiem legalny kolejny wlasciciel bez podawania zadnych hasel, nrow kont itp moze dysponowac srodkami z jakiegos zdefiniowanego konta legalnego uzytkownika lub obciazac jego rachunek telefoniczny? Jesli tak to strach sie bac :-)

Odpowiedz

5. ~ula
0

2010-06-18 15:43:02

testują PTC i Polkomtel

Odpowiedz

4. ~Kruk
1

2010-06-18 15:22:43

Ponieważ nie jestem Bondem, od następnego telefonu rezygnuję z Nokii. Właśnie przez near field.

Odpowiedz