DAJ CYNK

Nokia sprzedała milionową sztukę N-Gage

01.09.2004

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 9

Ważne 0

0

Firma Nokia ogłosiła dziś sprzedaż milionowej konsoli do gier od czasu wprowadzenia do sprzedaży platformy N-Gage. Sprzedaż miliona konsoli N-Gage i N-Gage QD to znaczące osiągnięcie w branży gier przenośnych.

Firma Nokia ogłosiła dziś sprzedaż milionowej konsoli do gier od czasu wprowadzenia do sprzedaży platformy N-Gage. Sprzedaż miliona konsoli N-Gage i N-Gage QD to znaczące osiągnięcie w branży gier przenośnych.

Kieszonkowe wymiary i imponujący zestaw funkcji zaawansowanego telefonu sprawiają, że N-Gage zapewnia graczom wyjątkowe wrażenia z wieloosobowych rozgrywek niezależnych od miejsca.

Jesteśmy dumni z przekroczenia milionowego progu. Dzięki entuzjastycznej reakcji konsumentów na wprowadzenie konsoli N-Gage QD oraz najnowszych gier możemy mieć pewność dalszych sukcesów jako lidera w branży mobilnych gier - mówi Ilkka Raiskinen, wiceprezes firmy Nokia do spraw gier. Bardzo cieszy nas również rejestracja ponad 100 000 użytkowników witryny N-Gage Arena, co dowodzi, że gracze chcą łączyć się i współzawodniczyć z innymi użytkownikami mobilnej konsoli z całego świata.

Witryna N-Gage Arena skupia globalną społeczność internetową graczy mobilnych z całego świata, którzy komunikują się i rywalizują ze sobą oraz uzyskują dostęp do ekskluzywnych materiałów i zaproszeń na imprezy. Z N-Gage Arena można łączyć się przy użyciu konsoli, gry z funkcjami Arena lub przez Internet.

N-Gage Arena umożliwia nam tworzenie innowacyjnych funkcji w takich grach EA, jak The Sims czy Tiger Woods PGA Tour - mówi Nancy Smith, wiceprezes i dyrektor naczelny północnoamerykańskiego działu wydawniczego Electronic Arts. Przekroczenie progu miliona egzemplarzy świadczy o tym, że N-Gage to liczący się segment rynku gier przenośnych.

Szeroka i atrakcyjna oferta obejmuje tytuły przeznaczone wyłącznie na konsolę N-Gage oraz popularne tytuły takich wydawców, jak Activision, Electronic Arts, Gameloft i THQ. Katalog N-Gage powiększy się w okresie świątecznym 2004 roku o oczekiwane przez graczy Pathway to Glory, Pocket Kingdom: Own the World, FIFA 2005 i inne pozycje.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się