DAJ CYNK

Nokia Search Beta - lepsze wyszukiwanie pod Symbianem

18.06.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2625

Ważne 0

0

Nokia Beta Labs przygotowało ciekawą aplikację rozszerzającą możliwości wyszukiwania plików w telefonach z systemem Symbian^3. Nokia Search pozwala na przeszukiwanie plików, zasobów aplikacji w telefonie, jak i zasobów Internetu.

Nokia Beta Labs przygotowało ciekawą aplikację rozszerzającą możliwości wyszukiwania plików w telefonach z systemem Symbian^3. Nokia Search pozwala na przeszukiwanie plików, zasobów aplikacji w telefonie, jak i zasobów Internetu.

Ciekawostką jest integracja aplikacji z Nokia Maps - znaleźć możemy nie tylko zagubione MP3-ki, aplikacje, kontakty czy emaile, ale np. też najbliższe restauracje z meksykańskim jedzeniem.

Darmowy program dostępny jest w tej fazie testów jedynie dla zarejestrowanych użytkowników Nokia Beta Labs, po otrzymaniu specjalnego zaproszenia.



Źródło tekstu: Nokia Beta Labs, wł

Komentarze
Zaloguj się
21. ~robert
0

2011-06-20 10:29:23

20 masz racje. Im większą konkurencja tym lepiej. Poza tym mamy wolny rynek i wolny wybór. Możemy wybrać sobie system jaki chcemy i nikt nikogo nie zmusza! A komentarze w stylu: już dawno powinni uśmiercić symbiana to bełkot dzieciaków, które jeszcze nie wiedzą o co na tym świecie chodzi. Każda konkurencja czy to wsród osiedlowych warzywniaków czy takich gigantow jak Ci produkujący telefony jest dobra i stymuluje do działania (rozwój i konkurencyjne ceny)

Odpowiedz

20. Maniiiek
0

2011-06-20 08:33:12

@19 ja to nazywam logiką. Po co google miało by pracować nad systemem gdyby nie było konkurencji? To korporacja nastawiona na zysk, ma zupełnie inną politykę niż fundacja canonical. @18 masz rację. A czemu tak było? Brak konkurencji. Myślisz, że jakby upadł symbian i wp to rozwój androida jakby wyglądał? Identycznie. iOS? To nie konkurencja, to religia. Jak genialnego systemu google by nie napisało to i tak niewiele to zmieni.

Odpowiedz

19. ~@17
0

2011-06-20 00:34:34

malo wiarygodna agumentacja. mnie nie przekonuje. tak gdybac kazdy moze.

Odpowiedz

18. ~S1k0r3k
0

2011-06-19 23:09:21

17 problemem jest to ze Nokia osiadla na laurach i nie zauwazyla zblizajacej sie konkurencji. Przez kilka lat symbian rozwijany byl w slimaczym tempie a modele czesto mialy specyfikacje ktora spowalniala i tak wolnego symbiana. Mimo ostatniej ofensywy to zamiast gonic konkurencje jakoscia i cena to wypuszcza gnioty jak E52 lub fajne modele ale o wiele drozsze niz konkurenci.

Odpowiedz

17. Maniiiek
0

2011-06-19 22:48:43

@16 w najwyższym segmencie może i tak, ale co ma iOS do średniej półki? jakby nie Symbian to taki GT540 i jego pokroju nigdy nie doczekały by się aktualizacji.

Odpowiedz

16. ~@13
-1

2011-06-19 20:39:22

to dzieki ios android sie tak szybko rozwija on juz a poczatku byl dla niego kokurencja nikkt nie zwracal se glowy symbianem bo to zadne zagrozenie kilka procent udzialu

Odpowiedz

15. ~zbbigniew solorz
-1

2011-06-19 17:23:50

gdybym mial wybierac miedzy x10 a n8 i nie mogl potem sprzeda tylko musial uzywac na codzien to bym wzial x10. jak bym mogl sprzedac to bym wzial n8 sprzedal i kupil sgs (pewnie bym musial dolorzyc stowke)

Odpowiedz

13. Maniiiek
1

2011-06-19 16:45:01

@11 dlatego napisałem, że oba systemy mają swoje wady i zalety. Dziwi mnie tylko dzieciarnia która wyznaje jedyny słuszny (socjalistyczny?) system... Gdyby nie android Symbian by pewnie pozostał na etapie S60v3/S60v5 gdyby nie Symbian to nie wiem czy Android byłby powyżej wersji 2.0 no ale *** nie rozumie, że dla klienta najważniejsza jest konkurencja na rynku. Nawet jeśli się korzysta z usług tylko jednej firmy to gdyby innych firm o podobnych charakterze nie było to ceny były by zawyżone a jakość usług/towarów żenująca. Pewnie zaraz mnie dzieci zjadą twierdząc, że nie mam racji a One mają (podobnie jak ja smoka w piwnicy) doktoraty z ekonomii. A główny argument: "bo Symbian jest..."

Odpowiedz

12. ~
0

2011-06-19 16:35:55

Najlepiej jest mieć po jednym smartfonie z każdym systemem operacyjnym

Odpowiedz

11. ~
0

2011-06-19 16:34:55

10: Ja na przykład nie wyobrażam sobie Nokii E71/E72 bez Symbiana, a z drugiej strony, nie wyobrażam sobie np. takiego HTC Wildfire bez Androida...

Odpowiedz

10. Maniiiek
0

2011-06-19 14:57:54

@9 Ja bym się nie cieszył z posiadania tak prymitywnego systemu. Symbian to rozwijający się EPOC OS a Android - mocno okrojony linuks. Już kilkuletni ARM Debian ma większe możliwości a z tej samej rodziny systemów pochodzi. I nie piszę teraz o przewadze żadnego z tych systemów oba mają wady i zalety, tylko zwracam uwagę na to, że symbian = rozwój EPOC a Android = uwstecznienie GNU/Linuks.

Odpowiedz

9. ~van
0

2011-06-18 19:08:50

8@ dobrze ze sie pozylem i mam androida. symbian umarl. :D

Odpowiedz

7. rain86
0

2011-06-18 18:38:04

@5 tutaj po prostu jest to rozbudowywane o dodatkowe opcje

Odpowiedz

4. ~
0

2011-06-18 17:17:13

Ale może to powiązanie będzie w nowszym sofcie...

Odpowiedz

3. ~
0

2011-06-18 17:11:35

Przecież to jest odpowiednik aplikacji Szukanie v4.00 dostępnego na Symbiana v3, tylko że w niej nie ma powiązania z Nokia Maps.

Odpowiedz