DAJ CYNK

Nokia Networks i TeliaSonera pobiły rekord prędkości LTE

08.09.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3400

Ważne 6

0

Nokia Networks i TelaSonera zademonstrowały w Helsinkach LTE kategorii 9 wykorzystując agregację trzech pasm, bijąc przy tym rekord prędkości.

Nokia Networks i TelaSonera zademonstrowały w Helsinkach LTE kategorii 9 wykorzystując agregację trzech pasm, bijąc przy tym rekord prędkości.

Eksperyment przeprowadzony na komercyjnej sieci TeliaSonery w Helsinkach pozwolił na uzyskanie rekordowej prędkości 375 Mb/s. Jest to pierwsza tego typu sieć w Skandynawii. Do uzyskania tak wysokiej prędkości użyto trzech zagregowanych pasm LTE FDD 20 MHz, 20 MHz i 10 MHz.

Źródło tekstu: cellular-news; wł

Komentarze
Zaloguj się
11. ~krzysp
0

2015-09-08 21:20:52

Brawo! :) Ciekawe jak ze stabilnością takiego połączenia. Pozdrawiam

Odpowiedz

10. ~Pan Vaclav
0

2015-09-08 16:27:07

Przecież dwa miesiące temu Polkomtel z Ericssonem pokazał agregację 3x20MHz a chyba z miesiąc temu agragację pasm FDD/TDD więc szału Nokia nie zrobiła.

Odpowiedz

9. ~
0

2015-09-08 15:49:46

@7 Play nidy nie reklamował prędkości wyrażonej w liczbach.

Odpowiedz

8. ~jaro
-1

2015-09-08 15:12:43

Fajnie tylko jakie z tego praktyczne zastosowanie? Specjaliści wymyślali też agregacje kart aero² i teoretycznie też osiągali sukcesy.

Odpowiedz

7. ~v
0

2015-09-08 15:09:20

Tylko czekać aż się Play będzie reklamować ze osiąga 335mbps

Odpowiedz

6. ~medyk suisse
-1

2015-09-08 14:34:08

Jestem co prawda anestezjologiem,ale... czy nie jest czasami tak,ze w ramach ograniczen fizycznych do wiekszej transmisji potrzeba wyzszych czestotliwosci i wiekszej modulacji, a to wszystko laczy sie z wieksza podatnoscia na zaklocenia... chyba sie nie da obecnie bez miliardow na badania i... okazac sie moze,ze kompromis kosztowy lepszy... kabel swiatlowodowy konkurencji nie ma

Odpowiedz

-2

2015-09-08 14:29:40

Niech taką prędkość upchną w 20 MHz a najlepiej w 5 MHz to będzie coś a tak to żadna rewelacja osiągnąć takie prędkości na 50 MHz

Odpowiedz

0

2015-09-08 14:11:37

Taka agregacja to chyba ma sens tylko w Modemach, bo w smartfonach to i baterie ochlonie w mgnieniu oka i rozgrzeje niezle cale uklady antenowe. 50MHz to rzadko, ktora siec moze poswiecic na taka agregacje. Poza tym jest kwestia jeszcze pojemnosci sieci i dosylu do stacji.

Odpowiedz

3. ~medyk suisse
1

2015-09-08 14:04:11

Marketing,sciganie na cyferki jak w rozdzielczosci ekranow,czy dawniej w taktowaniu cpu.Owssem,postep jest i fajnie ale...uzyli az sumarycznie 50Mhz pasma.Dla ilu userow w przyszlosci takie prdkosci? Co z pojemnoscia sieci...Wszystko ladnie wyglada marketingowo na papierze

Odpowiedz

2. ~LTE
-4

2015-09-08 13:59:03

Co z tego jak zasięg nie dociera na wieś.

Odpowiedz