DAJ CYNK

Nokia na III Kongresie Technologicznym

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1325

W dniu 5 października 2004 pod hasłem Biznes nowej generacji - partnerstwo dla rozwoju w Pałacu Kultury i Nauki odbył się III Kongres Technologiczny. Organizatorem kongresu jest Plus GSM a jednym z kluczowych partnerów – firma Nokia.

W dniu 5 października 2004 pod hasłem Biznes nowej generacji - partnerstwo dla rozwoju w Pałacu Kultury i Nauki odbył się III Kongres Technologiczny. Organizatorem kongresu jest Plus GSM a jednym z kluczowych partnerów – firma Nokia.

Podczas kongresu Nokia przedstawiła swoje najnowsze rozwiązania w zakresie usług, technologii i telefonów komórkowych. Z oferty biznesowej firmy Nokia można było zapoznać się z komunikatorem Nokia 9500, szybkim dostępem do poczty na telefonach Nokia 6810 i Nokia 6820 oraz rozwiązaniami umożliwiającymi dostęp do zasobów firmy poprzez telefon komórkowy. Ofertę biznesową Nokia uzupełniły telefony Nokia 3220 i konsolę N-Gage QD z kategorii rozrywka.

Jednym z przedstawionych na targach urządzeń był Nokia 9500 Communicator. To mobilne biuro, które pozwala na korzystanie z programów biurowych: edytora tekstów, arkusza kalkulacyjnego, edytora prezentacji, przeglądarki dokumentów PDF, Internetu i poczty elektronicznej oraz umożliwia bezprzewodowe drukowanie poprzez Bluetooth i WLAN na drukarkach HP. Zaprezentowano również wykorzystanie połączeń WLAN do przeglądania stron WWW i dostępu do zasobów korporacyjnych poprzez VPN i IBM WEA.

Nokia zaprezentowała na kilku modelach telefonów usługę Push-To-Talk (naciśnij i mów), natychmiastową pocztę elektroniczną – możliwość odbierania poczty e-mail na telefonie Nokia 6810 i Nokia 6820, pocztę BlackBerry oraz Nokia One Business Server – system umożliwiający dostęp z telefonów komórkowych do poczty elektronicznej przedsiębiorstwa, kalendarza korporacyjnego i bazy danych pracowników. Uczestnicy kongresu mieli również możliwość porównać szybkość transmisji w sieciach GPRS/EDGE/3G, zapoznać się z technologią i usługami 3G/EDGE w produktach firmy Nokia: przeglądarka WAP, dostęp do internetu, streaming, videocall, multicall.

Podczas paneli odbywających się w ramach kongresu przedstawiciele firmy Nokia mówili o współpracy Nokia i IBM w zakresie rozwiązań mobilnego biura (IBM WebSphere Everyplace Access na Nokia 9500 Communicator) mobilnym zarządzaniu przedsiębiorstwem na przykładzie Nokia 9500 Communicator oraz o wyzwaniach Trzeciej Generacji – technologiach UMTS i 3G oraz nowych możliwościach w ramach tych sieci.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: Nokia

Przewiń w dół do następnego wpisu