DAJ CYNK

Nokia N900 - szału nie ma

28.05.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 10235

Ważne 0

0

Jak podaje Gartner, w ciągu 5 miesięcy od premiery Nokia sprzedała mniej niż 100 tys. sztuk Nokii N900 - pierwszego telefonu fińskiego producenta z systemem operacyjnym Maemo.

Jak podaje Gartner, w ciągu 5 miesięcy od premiery Nokia sprzedała mniej niż 100 tys. sztuk Nokii N900 - pierwszego telefonu fińskiego producenta z systemem operacyjnym Maemo.

Od listopada do końca 2009 roku firma sprzedała 50 tys. sztuk N900, potem sprzedaż wyraźnie zmalała. Szef działu rozwiązań biznesowych Nokii, Alberto Torres uparcie twierdzi, że wyniki sprzedaży nie były słabe i sprzedaż znacznie przekroczyła oczekiwania.

Przed rokiem 2012 Maemo OS miało stać się główną platformą dla najbardziej multimedialnych smartfonów Nokii, mówiono tuż po premierze N900. Potem nastąpiła szybka korekta i pojawiły się informacje o 1/3 portfolio smartfonów Nokii z Maemo OS.

W lutym tego roku prognozy skurczyły się do 10 % całej oferty Nokii (35% dla S40 i 55% dla S60), do końca 2011 roku. Jak będzie naprawdę zastanawiać się będzie można dopiero po premierze Maemo OS w wersji 6.

Torres zapowiedział, że jeszcze w tym roku światło dzienne ujrzy nowy system, a na rynek trafi pierwszy telefon pracujący pod jego kontrolą. Pierwszy z Maemo 6 i zarazem jedyny linuksowy smartfon Nokii planowany na 2010 rok.



Zobacz: dane techniczne i zdjęcia telefonu w katalogu.
Zobacz: test telefonu w dziale artykuły.

Źródło tekstu: Reuters, wł

Komentarze
Zaloguj się
60. ~komboj
0

2010-06-01 08:29:41

@59 a jusci kupil widzial na zdjeciu i tyle. malo mu aplikacji. a co bys se koles zyczyl?

Odpowiedz

59. ~kj
0

2010-06-01 00:33:14

@57 możesz napisać gdzie kupiłeś za 300 euro, za tyle też bym się skusił no chyba, że na abo i z simlockiem to nie pisz ;)

Odpowiedz

58. ~juxek
0

2010-05-31 11:22:19

@57: mało aplikacji? No to żeś nie rozwalił. Pościągaj sobie repo z całego świata to z tydzień stracisz na samo przeglądanie. Mało aplikacji... dobry jesteś. He he he.

Odpowiedz

57. ~
0

2010-05-31 07:20:22

mam n900kupilem za 300 euro 2 tyg temu i powiem tyle - po przesiadce z satio to jak z poloneza do mercedesa.wszystko dziala plynnie.ekran boski.gps rewelacja.troszke malo aplikacji ale mam nadzieje ze sie mieni.filmy odtwarza bez zadnego problemu.polecam kazdemu

Odpowiedz

56. ~galileo
0

2010-05-31 07:18:49

Jeśli idzie Ci skokami to wina łącza, mi na 3G filmy chodzą płynnie, chyba, że są w HQ

Odpowiedz

55. ~lełon
0

2010-05-31 01:19:27

Koleś laptok się chce zapalić, a na N900 idzie "skokami"... ale idzie. Ale żeś przywalił.

Odpowiedz

54. ~galileo
0

2010-05-30 21:21:35

Aby ocenić pewną grupę telefonów należałoby je przetestować. Tak więc wskazywanie, że jeden telefon jest lepszy od drugiego jest pustosłowiem skoro ich się nie widziało na oczy. Iphona znam i uważam, że trudno go porównywać, nie ma klawiatury no i brak multitaskingu, który akurat N900 ma najlepszy na rynku. N900 to przede wszystkim przeglądarka, wejdzcie na justin tv (z kropką przed tv) ze swoich komórek i pochwalcie się czy wasze smartfony uruchamiają i płynnie obsługują tą stronę.

Odpowiedz

53. ~Qwerty
0

2010-05-30 21:17:02

Ja tam użytkuje od grudnia 2009 i jestem BARDZO zadowolony.

Odpowiedz

52. ~lełon
0

2010-05-30 20:50:32

N900 to najlepszy telefon jaki miałem. I biuro w kieszeni. Wszystko w tym temacie.

Odpowiedz

51. ~kormoran
0

2010-05-30 20:16:05

Telefon nie jest zły, ale wyrażnie odstaje od smartfonów klasy S:HTC HD2,HTC Desire,iPhone 3GS,Samsung I9000 Galaxy S.Moja rada:przecenić, sprzedać,zapomnieć!!! Nokia na razie niech próbuje najlepiej jak umie naśladować innych!

Odpowiedz

50. ~EsiuWWW
0

2010-05-30 19:16:52

Ale napisać sms-a w biegu to raczej ciężko by było :). Telefon drogi ale do tego Nokia nas już zdążyła przyzwyczaić. Tyle że on nie jest kierowany do ludzi oszczędnych, tylko lubiących i posiadających środki finansowe na zakup takich zabawek.

Odpowiedz

49. rcicho
0

2010-05-30 18:43:44

Ad 47. Pewnie że się da. Podpinasz modem usb z hsdpa, włączasz skype albo innego voipa i możesz rozmawiać z całym światem.

Odpowiedz

48. ~dg
0

2010-05-30 18:30:22

> 47 Pewnie tak, za pomocą wbudowanego modemu 3G i skype z netbooka. ;) netbook kosztuje od ok. 800 zł do ok. 1500 zł a N900 ok. 1800 - ok. 2000 zł. Przesadzili mimo wszystko z ceną N900.

Odpowiedz

47. ~EsiuWWW
0

2010-05-30 17:59:14

A da się z laptopa zadzwonić na miasto ??

Odpowiedz

46. ~
0

2010-05-30 16:56:05

44 taka jest prawda a laptopa mozna w torbie na ramieniu nosic. Nie widze problemu.

Odpowiedz