DAJ CYNK

Nokia ma 90% udział w rynku... W Finlandii

10.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3041

Ważne 0

0

Według badania przeprowadzonego przez Politechnikę Helsińską, Nokia posiada 90% udział w fińskim rynku telefonów komórkowych. Za nią uplasował się Samsung.

Według badania przeprowadzonego przez Politechnikę Helsińską, Nokia posiada 90% udział w fińskim rynku telefonów komórkowych. Za nią uplasował się Samsung.

Politechnika Helsińska dokonała analizy anonimowych danych dostarczonych przez fińskich operatorów komórkowych. Dotyczyły one rodzaju i modelu telefonów wykorzystywanych przez klientów i pochodziły z przełomów września i października w latach 2005-2009.

Według przedstawionych wyników, 90% Finów miałoby korzystać z telefonów produkcji Nokii. Na drugim miejscu znalazł się Samsung z udziałem na poziomie 5%. Dane pozostałych producentów nie są znane, a co więcej - operator Sonera odmówił udostępnienia informacji na temat ilości wykorzystywanych w jego sieci iPhone’ów.

Na przełomie września i października 2009 roku najczęściej wykorzystywanymi przez Finów modelami Nokii były modele: 2760 (4,7% udziału), 3120 Classic (4,1%) oraz 1100 (3,9%). Nokia E51 znalazła się na 10. miejscu (2%), N95/N95 8GB na 11. (1,9%), E90 Communicator na 13. (1,6%), a N73/N73 Music Edition - na miejscu 15. (1,5%).

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się
30. ~
0

2010-05-11 08:21:54

Ha ha,przechrzczę mojego burka na pisul:D

Odpowiedz

29. ~pisul
0

2010-05-10 23:06:00

O to znowu Ty :) Ten ktorego matka glosowala na PO :)

Odpowiedz

27. ~pisul
0

2010-05-10 20:25:31

A omniaHD ?

Odpowiedz

26. matteo
0

2010-05-10 19:25:21

DNS 89'': nie ma telefonu idealnego :)

Odpowiedz

25. ~DNS 89''''
0

2010-05-10 19:18:24

Akuratnie Nokia N900 jest telefonem idealnym fakt że drogim,ale funkcjonalnosc podności cene norma... ;p a co do reszty modeli dla mnie kompletne dno !!! czyli nic wartościowego....

Odpowiedz

24. ~d
0

2010-05-10 19:07:08

Nokia czy Samsung, dzisiaj nie ma już większej różnicy, choć chyba Samsungi zaczynają być lepiej wykonane. Jak nowe Nokie to raczej "blaszaki" typu 6303 classic, itp. Nokie lepiej łapią zasięg ale jakość użytych do ich produkcji materiałów nieraz woła o pomstę do nieba. Za Nokią przemawia sentyment ale Koreańcy mają to "coś" i choć nieraz zdarzyło mi się narzekać na Samsunga zaczynam coraz bardziej doceniać tą markę.

Odpowiedz

23. matteo
0

2010-05-10 19:05:48

piotrM: Ale Nokia jest projektowana w Finlandii, a myPhone to po prostu import chińskich telefonów (designed in China), ale z logiem polskim (myPhone). Czy powiesz, że iPhone jest chiński? Nie, jest amerykański. Tak samo jako BB jest kanadyjskie - gdziekolwiek by nie było robione.

Odpowiedz

22. matteo
0

2010-05-10 19:02:59

Zobaczcie jakie telefony są wykorzystywane przez Finów. Czołówka to totalny LOW-END. N97, N900 - tych bubli nie widać ;) Czy Nokia na prawdę nie widzi, że ich obecne telefony to już nie to samo i jak akcjonariusze nawet "protestują" to naprawdę źle się dzieje? Macie Panowie z Nokii ostatnią szansę teraz, bo później już Wam nikt nie zaufa. Chociaż to i tak duże fory, bo ja uważam, że Nokia już zakończyła najlepszy okres w swojej historii.

Odpowiedz

21. piotrM
0

2010-05-10 18:44:05

r: Ja nie pisałem o projektancie tylko o dziesiątkach jak nie setkach osób zatrudnionych przy maszynach do szycia, obsłudze remontowej, sprzątaczkach itp. Ale ty widzę masz swój świat:)

Odpowiedz

20. Vincenzo
0

2010-05-10 18:13:39

Fakt ja mam samsungi z wyzszej polki i wszystkie Made In Korea Chociaz niektore rzeczy z Chin sa niezle

Odpowiedz

19. ~znawca
0

2010-05-10 18:05:39

z chińszczyzny dobre są tylko budki z sajgonkami, reszta to szajs

Odpowiedz

18. ~r
0

2010-05-10 17:25:10

nokia nie może być nasza. Bo jest zbyt nieopracowana. Nasi specjaliści nie pozwoliliby na szmacenie tej marki. Pewnie ten kallasuwo jest chińskim dywersantem. Tak przypuszczam. Oczywiście pod fałszywym nazwiskiem. Ale coś już chyba są na jego tropie odpowiednie służby. Podobno mu się pali koło zadka ;)

Odpowiedz

17. ~r
0

2010-05-10 17:21:59

#15: o jakim bezrobociu mówisz? Oni z pewnością siedzą w zaciszu gabinetów swoich prywatnych posiadłości i korzystając z bogatego doświadczenia życiowego projektują nowe modele papuci. Myślisz że chińczyk jest w stanie coś sensownego uszyć bez projektu? A jak nasi konstruktorzy papuci walną kolejny projekt to oczywiście że siedzą przed telewizorkiem z browarkiem w ręku. Przecież trzeba jakoś się zrelaksować po wytężonej pracy :)

Odpowiedz

16. piotrM
0

2010-05-10 17:16:47

To już chyba Nokia jest bardziej nasza, bo robiona u nas, u nas w UE

Odpowiedz

15. piotrM
0

2010-05-10 17:15:07

r: ale papucie też chińskie, ci co kiedyś szyli papcie, też siedzą przed telewizorem, nic innego nie mają do roboty na bezrobociu:)

Odpowiedz