DAJ CYNK

Nokia: Koniec wsparcia dla MeeGo

05.07.2012

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4367

Ważne 0

0

Sotiris Makrygiannis, szef rozwoju MeeGo oraz deweloperzy związani z tym projektem kończą współpracę z Nokią. Dalszych aktualizacji dla Nokii N9 prawdopodobnie już nie będzie.

Sotiris Makrygiannis, szef rozwoju MeeGo oraz deweloperzy związani z tym projektem kończą współpracę z Nokią. Dalszych aktualizacji dla Nokii N9 prawdopodobnie już nie będzie.

Z koncernu Nokia odchodzą tym samym ludzie, którzy stworzyli takie urządzenia jak N770, N800, N810, N900, N950 i oczywiście N9.

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że Samsung nie zaprzepaści potencjału debianowej platformy Nokii i bazujący na MeeGo Tizen OS pokaże jeszcze pazur.

Źródło tekstu: maemo.org, wł

Komentarze
Zaloguj się
0

2012-07-06 19:35:53

He he cieszą mnie te ciepłe komentarze o Nokii :-) Miło poczytać, że gdzieś tam są "nasi" :-) * Pozdrawiam.

Odpowiedz

50. ~jureks
0

2012-07-06 09:09:44

@47~dav Przeklinam dzień w którym kupiłem SGS II. Ten system to totalny szpieg i syf,jeżeli bez roota nie można zapanować nad aplikacjami, które odpalają się kiedy chcą.Puszcze go ze stratą na Alledrogo i adios smartfony. A służbowo od 3 lat E52 i ładowanie raz na 5-7 dni

Odpowiedz

49. predator
0

2012-07-06 08:29:19

MeeGo - ależ nadal jest i będzie rozwijany, społeczność da radę :) Podobnie jak N900: Nokia już go nie wspiera a nadal powstaje fajny soft i aktualizacje!

Odpowiedz

48. ~
1

2012-07-05 18:43:24

właśnie android to syf, ja i tak zostanę przy noki, bo jeszcze robią dobre modele jeśli chodzi o wykonanie MeeGo już nie ma ale mamy jeszcze wp7/8 i symbiana. Póki istenieje będę użytkować ich fony

Odpowiedz

47. ~dav
-1

2012-07-05 18:34:48

szkoda, pozostaje nam tylko Android. Reszta to syf ...

Odpowiedz

46. Maniiiek
1

2012-07-05 14:39:21

@45 dzięki;)

Odpowiedz

45. predator
0

2012-07-05 13:57:40

@43 nie jest to oddzielna aplikacja, nr gg czy loginy Jabbera są zintegrowane/przypisane do kontaktów w telefonie, nie zauważyłem by coś się skasowało. Ale nie jest to mój podstawowy komunikator :) wolę jabbera.

Odpowiedz

44. Koriolan
1

2012-07-05 13:53:51

ok predator- dzięki za podpowiedzi.

Odpowiedz

43. Maniiiek
0

2012-07-05 13:50:39

@42 a jakieś problemy z kasującymi się kontaktami po wyłączeniu komunikatora?

Odpowiedz

42. predator
1

2012-07-05 13:47:08

@41 już?? od zeszłego roku :) Wystarczy doinstalować Extraplugins i masz: AOL Instant Messenger (AIM), Gadu-Gadu, ICQ, Jabber/XMPP, Odnoklassniki, QIP, Vkontakte, Windows Live Messenger (MSN) i Yahoo!

Odpowiedz

41. Maniiiek
0

2012-07-05 13:42:57

@40 to jest już klient GG na N9?

Odpowiedz

40. predator
1

2012-07-05 13:38:14

28. Koriolan: mając N9 nie rozumiem jak można się ja nie zachwycać. Wystarczy trochę wysiłku i masz: ProfileMatic do profili, dowolne układanie ikonek, dzielenie na foldery + QuickEdit i Billboard do personalizacji. Wi-Fi jakoś działa mi bez problemów podobnie klient poczty, którym jest i działa też dobrze jak również klient GG, Skype, Jabber i GTalk. Zaś pisanie Swypem, coś pięknego. Aktualizacja automatycznie po podłączeniu się do sieci: działa, nic się nie sypie. P.S. Instalujesz Easy Answer i możesz odbierać/kończyć połączenia jak chcesz: np. przykładając telefon do ucha albo potrząsają nim, też przez podwójne naciśnięcie przycisku Power.

Odpowiedz

39. ~Krzysiek
0

2012-07-05 13:33:05

@applefan Nie wiem, co Ty robiłeś z N900, że Ci zamulał - ja mam ten telefon od trzech miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Bardzo dobra przeglądarka, a jak Ci nie odpowiada, to spokojnie możesz zainstalować sobie Operę, pełen multitasking (coś, co w dwurdzeniowym iPhone występuje tylko dla kilku chyba aplikacji), świetny klient e-mail, sporo aplikacji, po zainstalowaniu np. SMPlayera możesz odtworzyć praktycznie każdy film z napisami, świetna klawiatura, radio FM (coś, co w kosmicznym sprzęcie Apple jest niemożliwe do zamontowania), świetny aparat, nadajnik FM, wbudowane głośniczki stereo. Sprzęt ma już trzy lata a moim zdaniem nie ustępuje obecnym smartfonom.

Odpowiedz

38. Maniiiek
0

2012-07-05 13:24:26

@36 w jakim odstępie czasu były kupowane?

Odpowiedz

37. mlb
0

2012-07-05 13:07:26

Smutna wiadomość, pokazująca też że era "starej dobrej Nokii" niestety odchodzi w już przeszłość. Ale gdy spojrzę na swoje biurko - N900 leży gdzieś w kącie, Blackberry bawią się dzieci, a ja na co dzień korzystam z iPhone 4. Czy ten telefon Apple jest lepszy od N900 czy BB? Niekoniecznie. Ale właśnie czytam o najnowszym iOS6 - który to system, na przekór Nokii, Microsoft i RIM - będę mógł też wgrać do mojego już przecież nieco przestarzałego telefonu. I powoli staje się jasne dlaczego Apple - o ile utrzymają ten kierunek - jeszcze długo u mnie zagości.

Odpowiedz