DAJ CYNK

Nokia i Uniwersytet Jagielloński nawiązują współpracę

10.04.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 22

Ważne 5

0

Uniwersytet Jagielloński oraz Nokia podpisały dziś porozumienie o współpracy, które pozwoli na wspólne prowadzenie innowacyjnych projektów, wymianę doświadczeń i organizowanie praktyk dla studentów.

Uniwersytet Jagielloński oraz Nokia podpisały dziś porozumienie o współpracy, które pozwoli na wspólne prowadzenie innowacyjnych projektów, wymianę doświadczeń i organizowanie praktyk dla studentów Uniwersytetu w krakowskim oddziale Nokii.

Sformalizowanie współpracy między Uniwersytetem Jagiellońskim a krakowskim centrum R&D Nokia Networks to długo oczekiwany krok dla obu stron, przynoszący obopólne korzyści. Uczelnia może liczyć na stały napływ aktualnych informacji o najnowszych trendach i technologiach powstających w branży teleinformatycznej, a firma na pomoc wyspecjalizowanej kadry naukowej.

Umowa przewiduje między innymi wspólne opracowywanie innowacyjnych projektów, działanie w zakresie praw własności przemysłowej i organizowanie praktyk studenckich dla studentów Uniwersytetu, które będą odbywać się na terenie krakowskiego oddziału Nokii. Oprócz tego współpraca ma dotyczyć również tematów prac dyplomowych dla wybranych studentów Uczelni, organizowania zajęć dydaktycznych i szkoleń oraz wspomagania kół naukowych. W planach jest również wspólne uczestnictwo w rożnych projektach zewnętrznych, organizowanie targów pracy, a także możliwość zatrudnienia studentów Uniwersytetu zgodnie z potrzebami Nokii.

Centrum R&D Nokii w Krakowie specjalizuje się w badaniach i rozwoju technologii stacji bazowych dla telefonii komórkowej zgodnie z najnowszymi standardami LTE. W Krakowie tworzone są i testowane nowe produkty dla różnych generacji sieci komórkowych: 3G, 4G i 5G.

Źródło tekstu: Nokia

Komentarze
Zaloguj się