DAJ CYNK

Nokia i China Mobile podpisują umowę ramową wartą 1 mld euro

11.07.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4889

Ważne 4

2

Fiński producent poinformował o podpisaniu z chińskim operatorem umowy na dostarczenie sprzętu do budowy sieci komórkowych i stacjonarnych.Fiński producent poinformował o podpisaniu z chińskim operatorem umowy na dostarczenie sprzętu do budowy sieci komórkowych i stacjonarnych.

Umowa została podpisana podczas chińsko-niemieckiego forum gospodarczego. Zgodnie z jej zapisami, Nokia dostarczy China Mobile kompleksowe rozwiązania technologiczne do budowy sieci komórkowych i stacjonarnych, w tym także produkty dotyczące obsługi klientów oraz wsparcia operacyjnego. Ma to pozwolić chińskiemu operatorowi telekomunikacyjnemu zwiększyć pojemność i przepustowość sieci, a także przygotować się do wdrożenia usług 5G.

Porozumienie podpisali Li Huidi, wiceprezes China Mobile i Hans-Jürgen Bill, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. zasobów ludzkich firmy Nokia, a także prezes zarządu Nokia Networks GmbH & Co KG w Niemczech. W przyszłości współpraca pomiędzy oboma podmiotami ma się jeszcze bardziej zacieśnić, a warta 1 mld euro umowa ramowa ma się do tego przyczynić.

Jest to bardzo znacząca umowa z naszym wieloletnim partnerem, która konsoliduje pozycję Nokii jako wiodącego dostawcy technologii i usług nowej generacji w Chinach. Zobowiązujemy się dostarczać wiodące w branży i kompleksowe rozwiązania, pozwalające operatorom radykalnie zwiększyć wydajność, która wprowadzi nowe możliwości dla sieci przyszłości - powiedział Mike Wang, prezes Nokia Shanghai Bell.

Zobacz: Polska firma pomoże uruchomić sieć 5G koreańskiemu operatorowi
Zobacz: Nokia demonstruje możliwości sieci 5G
Zobacz: Nokia i T-Mobile osiągnęły prędkość 1,3 Gb/s przy użyciu LAA

Źródło tekstu: Nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się