DAJ CYNK

Nokia: dotyk, który (też) synchronizuje

24.02.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2550

Ważne 0

0

Centrum badawcze Nokii (NRC) zaprezentowało praktyczne zastosowanie nowego sposobu na szybkie przesyłanie danych z i do telefonu - Explore and Share.

Centrum badawcze Nokii (NRC) zaprezentowało praktyczne zastosowanie nowego sposobu na szybkie przesyłanie danych z i do telefonu - Explore and Share.

Nowy rodzaj przesyłu danych opiera się o komunikację radiową. Obsługujący tą technologię telefon wystarczy położyć na specjalnym urządzeniu, aby otrzymać natychmiastową możliwość wymiany danych. Cały system obsługuje się za pomocą interfejsu dotykowego wyświetlanego na oddzielnym ekranie.



Jak widać na załączonym materiale wideo, przesłanie całego albumu muzycznego zajmuje mniej, niż 10 sekund. System będzie wykorzystywany głównie po to, aby użytkownik po zakupie nowego telefonu mógł w szybki i prosty sposób przesłać do niego swoje ulubione lub nowe treści.

Trzeba przyznać, że pomysł Nokii prezentuje naprawdę ciekawie. Jednak warto zauważyć, że to nie pierwsza tego typu inicjatywa, a co więcej - rozwiązania konkurencji prezentują się znacznie ciekawiej pod względem wygody użytkowania i efektowności. Szerzej o pomyśle LG o nazwie Air Sync pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: nokia, wł

Komentarze
Zaloguj się
13. ~opium
0

2010-02-28 20:28:37

W końcu najlepsze pomysły zawsze są kopiowane, a LG ma jedne z lepszych rozwiązań w telefonii komórkowej

Odpowiedz

12. ~nisek
0

2010-02-26 11:29:58

Widze że Nokia zaczyna sobie zapożyczać pomysły od LG-nieładnie, no ale w końcu muszą jakośc ratować podupadającą markę!

Odpowiedz

11. ~burzan
0

2010-02-25 23:40:45

Właśnie czy to jest skopiowanie technologii z LG Air Sync ?

Odpowiedz

10. ~lokki
0

2010-02-25 16:12:28

klawiatura qwerty jest dobra wtedy kiedy potrzebujemy pisać chciażby maile z telefonu a nokia oferuje taką możliwośc przynajmniej przez nokia mail

Odpowiedz

9. ~
0

2010-02-25 10:26:43

No ale pomijajac rozmowy miedzynarodowe po co indywidualnym przy dzisiejszych cenach dualsimy czy voip? Zreszta to ze coraz wiecej ich na rynku jest na to posrednim dowodem :-) Dobre, ergonomiczne qwerty tez sie zaczna pojawiac dopiero jak wystartuje glosowe wprowadzanie tekstu. Taka jest pragmatyka kapitalizmu :-)

Odpowiedz

8. ~pooki
0

2010-02-25 10:03:16

Air Sync w LG Mini przentuje się dużo ciekawiej niż propozycja Nokii

Odpowiedz

7. tolez
0

2010-02-25 08:12:47

4: bezpłodnością raczej nie, ale odparzeniami skóry w miejscach stykania się z nią anteny i w skrajnych przypadkach czerniakiem.

Odpowiedz

2010-02-25 08:01:45

#5: łobie formy som poprawne ;)

Odpowiedz

5. ~
0

2010-02-25 00:32:33

Obsługujący tĘ technologię, a nie tĄ.

Odpowiedz

4. ~a
0

2010-02-24 23:57:26

3: Masz 3 nr, ale tez 3 nadajniki / odbiorniki radiowe przy sobie, czyli 3krotna wielkosc promieniowania. Ciekawe na ile to bezpieczne? Sam sie zastanawiam, bo np. Smartphone mozna zostawic z otwarta sesja GPRS, ale wtedy znacznie wiecej nadaje i odbiera, wiec moze to byc dla mnie potencjalnie grozne. Jak myslicie? Trzymianie w kieszeni iPhona z wlaczonym transferem danych grozi bezplodnoscia?

Odpowiedz

0

2010-02-24 23:20:31

gratulacje. Ja tez chyba ze 2 lata sie nie rejestrowalem, ale w koncu uznalem, ze to juz czas :) P.S. Kupile w koncu Samsunga Jet - narazie rewelacja z Duosem D980 tworza switny tandem i mam 3 nr przy sobie :)

Odpowiedz

2. jojo
1

2010-02-24 20:58:06

Gratuluję! ;-P

Odpowiedz

1. f0rce21
3

2010-02-24 20:56:23

W końcu się zarejestrowałem, po 2 latach ;) Pozdrowienia ;)

Odpowiedz