DAJ CYNK

Nokia dostała duży przelew od Apple'a za patenty

28.07.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13

Ważne 3

0

Spory Apple'a i Nokii o patenty fińskiej firmy sięgają 2009 roku. Amerykańska firma w końcu za nie zapłaciła, prawie 2 mld dolarów.Spory Apple'a i Nokii o patenty fińskiej firmy sięgają 2009 roku. Amerykańska firma w końcu za nie zapłaciła, prawie 2 mld dolarów.

W wynikach finansowych Nokii za II kwartał 2017 roku pojawiła się pozycja opisana jako przelew gotówkowy płatny z góry w kwocie 1,7 mld euro, co daje prawie 2 mld dolarów. Portal Nokiamob informuje, że wiadomość o tym, że wpłata pochodziła od Apple'a została potwierdzona przez przedstawicieli Nokii.

"Skromny" przelew od amerykańskiego giganta dotyczył sporów patentowych. Apple miał używać patentów Nokii bez zezwolenia, co przełożyło się na szereg pozwów, których początek sięga 2009 roku. W maju 2017 roku obie firmy zawarły porozumienie, w myśl którego Apple będzie korzystać z patentów Nokii i uiszczać za nie opłaty licencyjne w formie procentu od przychodów. Oprócz tego firma miała wpłacić określoną kwotę z góry, a pierwszy przelew miał być zrealizowany w II kwartale roku. Do tej pory jego wysokość pozostawała tajemnicą.

Źródło tekstu: Nokiamob; wł

Komentarze
Zaloguj się