DAJ CYNK

Nokia chce opatentować samoładującą się baterię

09.03.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4255

Ważne 0

0

Nokia zapewnia, że w przyszłości baterie w telefonach same będą się ładować. Złożyła ona właśnie w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o ochronę baterii, która nie wymaga ładowania.

Nokia zapewnia, że w przyszłości baterie w telefonach same będą się ładować. Złożyła ona właśnie w amerykańskim Urzędzie Patentowym wniosek o ochronę baterii, która nie wymaga ładowania.

Pomysł Nokii na samoładującą się baterię polega na wykorzystywaniu ruchu telefonem do wytwarzania energii. W jego wnętrzu miałyby się znajdować dwie szyny umieszczone w pionie i w poziomie, po których przemieszczałyby się kryształy piezoelektryczne.

W ten sposób, gdy telefon byłby poruszany, np. podczas spaceru czy biegu, wytwarzana miałaby być energia. Następnie miałaby być ona przekazywana m.in. poprzez kondensator do ogniwa i w tradycyjny sposób zasilać telefon.

Obecnie brak jest informacji kiedy pomysł Nokii mógłby trafić na rynek.

Źródło tekstu: newscientist, wł

Komentarze
Zaloguj się
17. AS
0

2010-03-10 18:58:28

@16. Obawiam się, że wręcz przeciwnie. Żaden serwis takiego papieru nie wystawi. Ot po prostu zużyła się.....

Odpowiedz

16. ~a
0

2010-03-10 13:55:22

14: Wlasnie: zgadza sie, choc w przypadku baterii bedzie latwo chyba udowodnic, ze to wina towaru. W koncu to nie jest rozbieralne, wiec musiala byc juz na poczatku.

Odpowiedz

15. AS
0

2010-03-09 20:07:28

@14. przepraszam 27 lipca

Odpowiedz

14. AS
0

2010-03-09 19:58:09

@13. Nie ma czegoś takiego jak rękojmia dla konsumenta, od 26 lipca 2002r. Masz niezgodność towaru z umową. Jednak jeżeli usterka wystąpiła po 6 miesiącach od wydania towaru to niestety ty masz obowiązek udowodnić, że usterka tkwiła w towarze w chwili wydania a to będzie trudne.

Odpowiedz

13. ~a
0

2010-03-09 16:55:27

11: Nie wprowadzaj w blad! To, ze nie ma gwarancji wcale nie znaczy, ze nie mozesz skorzystac z rekojmi! Przypominam - na prawie wszystko (poza jedzeniem np.) masz 24 miesiace rekojmi na podstawie dowodu zakupu. W tym wypadku raczej nie bede dyskutowac i wymienia od reki, bo to zagraza zdrowiu i zyciu.

Odpowiedz

12. ~
0

2010-03-09 16:53:28

10: Natychmiast wylacz telefon, wyciagnij baterie z niego! Ogniwo moze Ci nawet wybuchnac! Zabezpiecz to jakos tak, ze nawet w razie wybuchu nic Ci sie nie stale i zglos sie do sprzedawcy (od niego masz paragon / fakture) lub gwaranta (od niego masz gwarancje). Wspolczuje, choc dobrze, ze zauwazyles na czas co sie dzieje...

Odpowiedz

11. ~
0

2010-03-09 16:39:01

@11, raczej nie, gdyż na baterie masz zapewne 6 miesięcy gwarancji. Ale kto wie, może stwierdzą, ze to wada słuchawki i uznają reklamacje.

Odpowiedz

10. darkangel
0

2010-03-09 16:05:08

Mam Nokie N82, ostatnio zauważyłem że bateria mi w niej spuchła czy moge ją bezpłatnie wymienić w salonie Noki? na telefon mam jeszcze 2 miesiące gwarancji.

Odpowiedz

8. slavomir.c
0

2010-03-09 15:25:22

ateria w telefonie mogła by być ładowana energią fal radiowych jakichkolwiek jednak jest pewien problem do pełna trwało by to pewno ze 129 lat ... Puki co mam budzik a la perpetum mobile właśnie na fale radiowe

Odpowiedz

7. ~Pu94
0

2010-03-09 15:16:30

Pomysł jak najbardziej fajny, ale te patentowanie zaczyna być dobijające. Rozumiem że patent zawiera jakieś szczegóły całego procesu takowego ładowania?. Bo jak robią to na zasadzie tylko my w ten sposób ładujemy telefony , a inna firma nie no to trochę chore tak jak apple i jego patent dotykowy ekran. Btw jak się ma kradzież sygnału wifi do ładowania telefonów ? Tzn ze jak będziemy kradli sygnał to zarazem też prąd ? Taka myśl i zart taki. ;]

Odpowiedz

6. ~
0

2010-03-09 14:50:33

To nie jest tak że samsung sobie nie radzi, bo są modele, w których wszystkie wymienione kwestie nie są absolutnie żadnym problemem. a w reszcie samsung widocznie celowo obcina funkcje

Odpowiedz

5. marchwi
1

2010-03-09 13:53:18

Zwłaszcza samsung:) Daje co prawda np. ekrany oled, ale dalej nie potrafi sobie poradzić z ustawieniem zdjęcia na tapetę znajdującego się na karcie pamięci, zmiany dzwonka smsów, ustawienia na dzwonek dzwięku zapisanego na karcie pamięci, zapisywania plików wysłanych przez bluetooth oda razu na karcie, jeżeli nie ma miejsca w pamięci telefonu, itd. itd. Wole mieć telefon z przemyślaną funkcjonalnością i gorszym ekranem niż na odwrót. To jest mentalność zawiłego umysłu azjatyckiego...

Odpowiedz

4. ~
0

2010-03-09 13:51:54

btw ile pradu moze brac router do ktorego podl. przez wifi sa 4 lapki?

Odpowiedz

3. ~
0

2010-03-09 13:44:02

No wlasnie. Wciaz z utesknieniem czekam na dual sima nokii, podczas gdy samsung zrobil to juz bardzo dawno.

Odpowiedz

2. ~Błażej
0

2010-03-09 13:26:39

Nokia ostatnio tylko zgłasza patenty i na tym się kończy jak tak dalej pójdzie to nokii zostaną tylko te patenty bo inni producenci telefonów np Samsung czy RIM już dawno wyprzedziły Nokie o lata świetlne ze swoimi telefonami!

Odpowiedz