DAJ CYNK

Nokia buduje infrastrukturę GSM-Railway na trasie Warszawa-Łódź

27.11.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3760

Ważne 5

1

Nokia Networks dostarczy infrastrukturę GSM-Railway (GSM-R) dla 110-kilometrowej linii łączącej Warszawę i Łódź.

Nokia Networks dostarczy infrastrukturę GSM-Railway (GSM-R) dla 110-kilometrowej linii łączącej Warszawę i Łódź. Cyfrowa infrastruktura komórkowa podwyższy poziom bezpieczeństwa podróży oraz pomoże zredukować czas przejazdu pomiędzy między dwoma miastami.

W projekcie realizowanym w systemie pod klucz, Nokia wykorzysta swoje stacje bazowe Flexi Base Station i technologię Base Station Controller oraz zintegruje za pomocą platformy GSM-R Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS), zapewniając sygnalizację tzw. poziomu 2. W celu zapewnienia najwyższej jakości wdrożenia sieci Nokia dostarczy również szeroka gamę usług, takich jak projektowanie sieci, zarządzanie projektem, wdrożenie oraz utrzymanie sieci, zaś system zarządzania siecią Nokia NetAct zapewni wydajność i stabilność sieci komórkowej. Projekt jest częścią szerokiego planu modernizacji krajowej sieci kolejowej realizowanego przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

Wdrażając najwyższe standardy bezpieczeństwa w komunikacji kolejowej pomożemy zoptymalizować czas podróży na jednej z najbardziej popularnych tras kolejowych w Polsce - mówi Dirk Lewandowski, szef Railway Solutions w Nokia Networks. Jest to nasz kolejny projekt w sektorze telekomunikacji kolejowej w Polsce, po tym, jak zostaliśmy wybrani do budowy mobilnej infrastruktury na strategicznej linii Warszawa-Gdynia oraz 440-kilometrowym odcinku trasy Wschód -Zachód łączącym Łowicz i Terespol - dodaje Lewandowski.

Jako światowy lider rynku GSM-R Nokia wdrożyła do tej pory 29 sieci GSM-R obsługujących ponad 70 000 km linii kolejowych w 20 krajach. Niedawno firma zrobiła kolejny krok w ewolucji systemu GSM-R umożliwiając automatyczna kontrolę pociągów i pozwalając operatorom kolejowym obsługiwać większe natężenie ruchu nawet o 40%.

Źródło tekstu: Nokia Networks

Tagi: gsm-r nokia
Komentarze
Zaloguj się
6. alias
0

2014-11-28 10:15:46

Nic tej linii kolejowej nie pomoże jeśli nadal będą trwać te niekozaczące się od kilku lat remonty torów. A końca remontów nie widać, podobno jeszcze 4 lata mają potrwać.

Odpowiedz

5. Kryniczanin
-1

2014-11-27 17:41:57

@4Na pewno....Ha haDam Ci przykład pracownicy PKP IC mają zakaz krytykowania innych spółek z grupy PKP za to grozi im obcięcie premii.I dajmy na to rozjazd PKP PLK nie chce się przełożyć. Jak mają skrytykować PLK? Przecież za to grozi obcięcie premii? Powiedzą enigmatycznie:problemy techniczne i tyle.A ostatni pad systemu biletowego dotyczył też terminali drużyn więc nie nie wszystko stracone.

Odpowiedz

4. ~
1

2014-11-27 17:34:05

2 przynajmniej obsluga bedzie informowana komunikatami na biezaco a nie jak teraz- wszyscy *** wiedza.

Odpowiedz

3. ~
1

2014-11-27 16:38:08

Jak przyjdą i rozkręca tory i poobcinają kable to żadne gsm ani nawet lte nie skróci czasu przejazdu.

Odpowiedz

2. Kryniczanin
-1

2014-11-27 16:31:16

Buahahahahahahhahahahahah oraz pomoże zredukować czas przejazdu pomiędzy między dwoma miastami.Bajki to dla dzieci. Tam va max dojdzie do 160km/h gdzie nie potrzeba kabinówki a wystarczy pomocnik maszynisty.

Odpowiedz

1

2014-11-27 15:50:12

"pomiędzy między dwoma miastami. "

Odpowiedz