DAJ CYNK

Nokia 900 z WP7 - najwyższa Nokia z najnowszym systemem

25.10.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5472

Ważne 0

0

W sieci pojawiła się ulotka reklamowa przedstawiająca najnowszy telefon Nokii z najwyższej półki. Pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 7 urządzenie otrzymało oznaczenie 900.

W sieci pojawiła się ulotka reklamowa przedstawiająca najnowszy telefon Nokii z najwyższej półki. Pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone 7 urządzenie otrzymało oznaczenie 900.

Nokia 900 zaoferuje ekran ClearBlack AMOLED o przekątnej 4,3 cali. 8 Mpix aparat fotograficzny z autofokusem i podwójną diodą LED wyposażony będzie w optykę Carl Zeiss. Wykonane nim zdjęcia zapisać będzie można w pamięci wewnętrznej o wielkości 16 lub 32 GB.

Łączność ze światem zapewni moduł WiFi (b/g/n) oraz NFC. W jego wnętrzu nie zabraknie również Bluetooth 4.0. Sercem urządzenia będzie jednordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon, taktowany zegarem o częstotliwości 1,4 GHz. Do pomocy otrzyma on 1 GB pamięci operacyjnej oraz 512 MB pamięci wewnętrznej. Za zasilanie odpowie ogniwo o pojemności 1800 mAh.

Czy nowa Nokia 900 zostanie zaprezentowana na tegorocznym Nokia World? O tym przekonamy się już 26. października.

Źródło tekstu: unwiredview, wł

Komentarze
Zaloguj się
10. ~kadra
0

2011-10-26 23:15:50

@9 bluetooth 4.0 :]

Odpowiedz

9. wikik
0

2011-10-26 20:15:50

Bluetooth 4.0? Czy raczej 3.0?

Odpowiedz

8. ~AndiK
0

2011-10-26 08:23:25

Jako użytkownik Androida, patrząc na ten telefon, bardzo żałuję, że Nokii bliżej było do Microsoftu niż do Google. Z drugiej strony trochę rozumiem podejście do systemu, który jest nowszy i moim zdaniem ciągle niedocenianym, ponieważ z wydania na wydanie będzie co raz lepszy. Dodatkowo jest on wspaniały dla programistów, bo udostępnia biblioteki w .NET, w których programowanie to bajka w porównaniu z Androidową Javą. Ciekaw jestem jak będą wyglądały wszystkie przeniesione z symbiana usługi Nokii i czy będą zastępowały to co ma MS?

Odpowiedz

7. Q!
0

2011-10-25 23:26:19

@rafal - raczej nie, bo to najwyższy model, taki trochę kolekcjonerski. Póki co linia 8xx (800 Sea Ray/Sun/Lumia) ma być najwyższą "masową".

Odpowiedz

6. ~rafal
0

2011-10-25 23:23:35

Czy ten telefon ma być flagowym modelem Nokii ?

Odpowiedz

5. ~Mucus
1

2011-10-25 22:09:58

Nie musisz, sam mam i sobie chwale, po prostu to wyglada nieciekawie w moim nie tylko moim odczuciu

Odpowiedz

4. ~Dognier
-1

2011-10-25 22:00:43

iOS też jest minimalistycznym systemem, a nie muszę chyba pisać w jakich ilościach sprzedają się telefony z nim.

Odpowiedz

3. ~Mucus
0

2011-10-25 21:32:45

Tak tylke te kafle na duzym ekranie bede sprawiac wrazenie jeszcze wiekszych! Piekny ten nowy system, minimalistow moze przyciagnie...

Odpowiedz

2. ~eelbe
2

2011-10-25 21:25:10

nokia n8 w dniu premiery kosztowała 1999 (400 euro) i tutaj na pewno nie będzie taniej. Ogólnie specyfikacja 900 robi wrażenie.

Odpowiedz

1. ~kwintolp21
2

2011-10-25 21:21:05

pierwszy raz tak duza bateria u nokii carl zeiss mocny procesor i dostatecznie ramu. Jak cena nie przekroczy 300 euro moze sie udac odkroic kawalek tortu.

Odpowiedz